Také vás zlobí check?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Také vás zlobí check?

Příspěvek od ladinek »

Já teda mám auto skoro 3 roky a check jsem ještě svítit neviděl, ale když jedu na Svitavy tak třeba trojku vytočím a nechám ho pěkně odkouřit ať to všechno vylítá ven -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: Také vás zlobí check?

Příspěvek od Tompetr »

A já mám zase takovou zkušenost.

CHECK se mi rozsvítil někdy loni v létě. Protože to nebylo poprvé tak jsem byl klidný ;)

Po asi dvou měsících jsem EGR odmontoval a vyčistil. Kontrolka ovšem stále svítila. Jak by taky ne. Zajel jsem tedy do servisu (na Hulváky) a borci mi vesele oznámili to je EGR, to se musí vyměnit. Já nato, ať to vynulujou a že se uvidí... No že za pětikilo, a že prý jsem tam za týden zpět, a takové neochotné řeči vedli, no nic, tak jsem jim popřál pěkný den a jel jsem.

Asi za měsíc se mi urval výfuk, normálně uhnil, mimochodem už potřetí za 8 let. Zajel jsem vedle do dědiny, nechal to vyměnit a asi tak po 20 km CHECK zhasnul. Jsem ho asi profouknul :lol:

... a od té doby klid. Ťuk, ťuk.

Tak až se vám rozsvítí, tak si můžete říct: Jo, jo! Funguje to dobře, zase je ten zasraný ventil zasraný :D
Uživatelský avatar
Jarka
Příspěvky: 4
Registrován: sob čer 11, 2011 06:07

Re: Také vás zlobí check?

Příspěvek od Jarka »

Měla jsem stejný problém: Rozsvítil se mi Check a po zhasnul jen po vymazání chyby. Taky mi to hlásilo slabou funkci lambda sondy. Ale jen jedné. Tak jsme je prohodili, projela jsem to a zas se to rozsvítilo. Zkusili jsme pak poslední možnou-levnější možnost- koupila jsem zánovní kaťák, vyměnila a v pohodě. Už je to skoro rok a super! Žádný check nesvítí, spotřeba klesla aspoň trochu :) Takže doporučuju -i
Jarka
Daewoo Kalos 1.4, 91kW, r.v.2003
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Také vás zlobí check?

Příspěvek od Pajin »

Ano Ano katalizátorem se to dá... většinou to jejim když hlásí slabou učinnost labdy...
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Odpovědět

Zpět na „KALOS“