Deaktivace imobilizeru

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Kubba
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 01, 2022 08:40

Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Kubba »

Ahoj, dokázali byste mě navést na někoho ve Středních Čechách, kdo by uměl deaktivovat imobilizer na Kalosu 2005 po ztrátě klíčků?

Případně kdyby měl někdo osvědčený postup a tip na SW, tak by se také dalo. Mám doma KKL kabel, ale s Daewoo diagnostikou nemám zkušenost.
Předpokládám, že spínačku nezbývá než odvrtat středem vložky až do té míry, kdy povolí řízení a auto půjde odtáhnout.
Reklama
 

Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Hobol »

Spínací skříňku demontuješ po demontáži krytů a odvrtání Ulamovacích šroubů, co jí drží na sloupku řízení. s imobilizerem nemám zkušenosti. Klíč by ti mohli možná udělat podle VIN.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Hobol »

Když odvrtáš spínací skříňku, tak nová na Drafel stojí 2950,- a na foto není kroužek imobilizeru ani elektronika. navíc ti to asi nepomůže odvrtat, bude to držet pružina. O víkendu jsem ztratil kartu od renaulta. takže jsem si půjčil auto od dcery, dojel dom pro druhou kartu a zase zpátky. Budu pár dní čekat jestli se někde neobjeví a pak budu řešit novou kartu. Údajně se dá přeprogramovat z jiného auta.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Hobol »

Ze starého kalose mám zdemontovanou komplet spínací skříňku, ale jen s jedním klíčem, ale pokud mám novějšího tak to nechci dávat pryč.
Kubba
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 01, 2022 08:40

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Kubba »

Co se tyka "nove" spinacky + zamku s klicem, to asi neni problem. Da se komplet koupit z vrakoviste za 700,-.

Spinacku jsem musel odvrtavat jen jednou davno na Audi 80 a tam mi po odvrtani kolicku nesla ven prave kvuli zamcenemu rizeni. Ale ok, prvni odvrtame ty kolicky.

Z immobilizeru mam strach - sundani krouzku urcite nepomuze, protoze to bude sparovane s ridici jednotkou.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Hobol »

Po odvrtání šroubů to jde vyndat i bez klíčku. Mám i řídící jednotku.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Hobol »

Jak jsi to vyřešil. U mě dobrý, jedna paní našla kartu a dala ji na obecní úřad.
Kubba
Příspěvky: 3
Registrován: sob říj 01, 2022 08:40

Re: Deaktivace imobilizeru

Příspěvek od Kubba »

Pro auto to dopadlo špatně - naštěstí nejsem majitel a ani ten, kdo ty klíče ztratil.. nenašli jsme nikoho, kdo má servisní diagnostiku a vrtat spínačku/měnit zámky a řídící jednotku motoru s nejistým výsledkem nedává smysl. Mezi tím skončila STK, takže padlo rozhodnutí auto střelit na ND. Autu nic zásadního není, až na ty klíče.. kdyby ho někdo třeba chtěl (a dokázal si odtáhnout), můžu předat kontakt.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“