kalos 1.2 nestartuje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
drpepa
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 22:35

kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od drpepa »

ahojte kamarádi. Jsem tady na fóru krátce a ocenil bych rady k odstranění problému se startováním na kalosu od mého známého.
Jedná se o kalos 1.2, 53kw, r.v. 2004 , lpg.
Problém je ten, že kalos na benzín přestal startovat. Jedinou špatnou metodou jak auto nastartovat je stříkat startovací sprej do sání nějakou dobu, pravidelně, dokud se motor neohřeje a pak přepnout na plyn. Na plyn auto jede jak má, ale jakmile se vypnu klíč a opět startuje, na benzín nenastartuje. Vylučovací metodou teda pátrám po problému na benzínu. Z palivového filtru benzín teče. Z hadice co vede palivového filtru směr do motorové části (na hadici označeno FUEL apod.), tak po odpojení benzín při startování dávkuje. Čerpadlo vypadá, že je taky v pořádku. Při dávkování benzínu do lahvičky jsem zjistil, že v benzínu je rez. Z toho jsem teda vydedukoval, že rez se tam dostala ze starého palivového filtru, který bude potřeba co nejdříve vyměnit a palivovou hadici pročistit a zároveň se tento nečistý benzín dostal dál do vstřikování. Co to teda pro mě znamená? Někde na internetu jsem četl, že může být špatná vstřikovací lišta? Jestli ano, jak ji demontovat nebo odzkoušet? Co to může být dále?
Děkuji Vám moc za příspěvky a pěkný večer
Reklama
 

Uživatelský avatar
JardaB
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 27, 2013 19:43
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od JardaB »

Ucpané trysky ?
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od LordMMX »

jednoznačne zapchaté trysky. ani nie zapchaté ale zalepené. palivovú lištu von a trysky do ultrazvuku a vyčistiť. prípadne vymeniť.

Ďalej, vymeň palivový filter, a podľa toho koľko benzínu ti v nádrži ostalo, ho buďto vypusť/vytiahni alebo narieď hodnou dávkou čistého 100 oktanu E5. A modli sa aby nebolo chytené čerpadlo v nádrži.

Z toho čo si napísal je totiž jasné, že auto jazdí na benzín len do zohriatia a potom už vôbec a tankuje sa do neho lacný benzín E10 ktorý v ňom len stojí a rozleptáva všetko okolo seba. Pokiaľ jazdíš na LPG, tankuj vždy len 100 oktan E5, lebo ten má aj antikorozne aditíva v sebe a vydrží oveľa dlhšie v nádrži než klasická 95ka E5.

A sem tam treba auto riadne prehnať na benzíne, vyjazdiť aspoň jednu nádrž vo vyšších otáčkach aj za cenu vyššej spotreby - v konečnom dôsledku to je lacnejšie ako vymeniť pol palivovej sústavy.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
drpepa
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 22:35

Re: kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od drpepa »

jakým postupem tu lištu vytáhnu? CO vše musí dolů? :)
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od Hobol »

Starej kalousek nechtěl chytit na 3roky starý benzín po zimním spánku, tak jsem to měl taky venku. Není to moc pracný. Sundat víko ventilů a pár hadiček do sání. hadičky s fridexem jsem nesundával. Odpojit elektriku. Vstřikovací trysky jsou v liště a hlavě jen na gumičkách a lišta je zajištěna jen dvěma 8 šroubkama nahoře. Po vytažení zůstaly některý gumičky na vtřikovačích a některá v liště. Správně se mají gumičky dávat nové, ale nechal jsem staré. největší problém bylo sundat přívod paliva do lišty. Je tam stejný system jako u palivového filtr nebo u nádrže. Je to pod sacím potrubím špatný přístup a jsou na to potřeba spec. kleště, což jsem neměl, tak sem se s tím dost trápil. Spolupracovník mě to chtěl vyčistit na ultrazvukové čističce doma, ale nakonec to čistil u kámoše v servisu ,protože ten má originál čističku na vstřiky, včetně diagnostiky. zpětná montáž je brnkačka. kalousek chytá na brnk.
drpepa
Příspěvky: 4
Registrován: pát srp 06, 2021 22:35

Re: kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od drpepa »

máš to prosím nafocené, kde-co se musí sundat pro demontáž vstřiků? Moc by mě to pomohlo :)
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: kalos 1.2 nestartuje

Příspěvek od Hobol »

Nafocený to nemám, otevři kapotu a vidíš. Možná by šlo vyndat trysky z lišty i bez odpojení od přívodu paliva. Jestli tam dostaneš ruce. nezkoušel jsem.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“