Výměna gufera na klice a vačce.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Výměna gufera na klice a vačce.

Příspěvek od Hobol »

2x KALOS 1,2HB. 210 000 km. Pravá strana motoru a nápravy byla od oleje. Na starým kalouskovi jsem měnil gefera, tak tady taky tak. Gufera s prachovkou 47-32-6 jsou obě stejný na klice i vačce. Měl jsem to už nacvičený a hlásili bouřky tak jsem chvátal. za necelý 2 hodiny i z úklidem. Sundat kolo, a demontovat kryt. Šrouby se mi podařilo ukroutit. Sundat řemeny z čerpadla a alternátoru (nemám klimu). Demontovat celý vzduchový filtr. Demontovat kryt rozvodů a trubku měrky oleje. Povolit šrouby na klice a na vačce. nastavit kliku a vačku na značky. Povolit napínací kladku a otočit aby se povolil řemen a znovu utáhnout. Demontovat řemen a řemenice. Demontovat plech na prsách. Vypáčit gufera. Nový namazat vazelínou a narazit. Šli poměrně lehce takže neutopit. při montáži plechu na prsa dát pozor na gumové průchodky. Jsou naleptaný od oleje. Šroubky namazat silikonem nebo nějakým těsnícím tmelem ( šroubky jsou durch do hlavy a může ta téct olej). pak to zase složit dohromady. Na kryt jsem použil tex šrouby s gumovou podložkou.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „KALOS“