Svítí kontrolka ABS.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2. Rozsvítíla se kontrolka ABS. Po kontrole ozubených kroužků a vyzuální kontrole čidel a pojistek jsem nezjistil závadu. pustil jsem se do kontroly čidel. Napřed pravý přední. Rozpojil jsem konektor v motorovým prostoru za pravým blatníkem. Byla to fuška, málo místa na strčení obou ruk. Potom jsem ten kabel vytáhl pod blatník a vyndal z příchytek. Taky jsem zjistil, že je lepší ten kabel vytáhnou napřed pod blatník i s průchodkou ( má velký průměr) a konektorem a rozpojit až pod blatníkem. Tam je to brnkačka. Na levé straně to ani jinak nejde. Proměřením ohmetrem jsem nic nenaměřil. Takže hned zásah do černýho. Proměřil jsem i ostatní čidla. Ty ukazovali nějaký ohmy. Přední jiný hodnoty než zadní. Zadní čidla mají konektory pod blatníkem. Každý čidlo je jiný. Vadný čidlo bylo zarezlý, Musel jsem ho rozsekat šroubovákem. otvor jsem vyčistil mikrobruskou. (Šlo by to i šmirglem). Po montáži novýho čidla kontrolka po několika metrech sama zhasla.
Reklama
 

Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od conpet »

Dobrá práce, mě se na Matizu občas rozsvítí a zase zhasne, takže pořád nevím, měl jsem napojenou diag elm327 přes mobil a tam nebyl žádný záznam. Tak dokud to nebude svítit trvale, tak asi nic nezjistím :roll:
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Hobol »

Mě se to napřed několikrát rozsvítilo a pak zhaslo až to svítilo pořád. Asi utřepaný vodič v kabelu. Chce to měřit když to svítí. Navíc se ti může stát, jak pohneš tím kabelem při demontáži, tak chytí kontakt a naměříš kulový. Takže zkusit proměřit všechny 4, když budou všechny průchozí, tak je zkusit natáhnout, nebo pomlet, třeba se projeví.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od conpet »

Jasný, čekám až to přijde :-)
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Hobol »

Ještě k těm konektorům. jsou černý a uvnitř je barevná vložka (myslím žlutá) která se dá lehce vyndat malým šroubovákem nebo něčím špičatým. pak se dostaneš ohmetrem lépe ke kontaktům. Pozor ať neztratíš těsnění v konektoru.
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den bez 19 !!!
Teď něco napíši a nedělám si legraci !Já si myslel,že STK mám až za rok ale podíval jsem se líp do kalendáře a techničáku a zjistil,že už tři měsíce
jezdím bez STK !!! No a před měsícem mě začalo svítit ABS .Prošel jsem kroušky a dobrý a tak si povídám zajedu za klukama co se živý aervisem.
Co bydlím tak město asi 11000 obyvatel a máme asi sedum co se živí autama jako každý samozřejmě zdvih no a noteboky. Znám je dá se říct
všechny. No a když jsem je začal objíždět tak začala "sranda" ! Jeden na Kalose nemá diagnostiku dva mě najmenovali snad celou elektriku no
třem to ukázalo jako chybu, že jezdím po nerovné silnici :lol: Máme tady serviz, který má tři stolice a vybavení ,že zjistí vše, jenže tam
musím auto nechat a až bude hotový tak ,že mi zavolají. Tak nevím Asi začnu sám .Jak říkám kroužky jsou dobrý tak začnu postupně měnit
snímacě. On jeden kablík tak kolem 5-600 stovkách a řídicí jednotka kolem 6000 :!: :!: :!: Takže uvidím !
Jak říkám nejvíc mě pobavili ti s tou nerovnou silnicí :lol:
Tak zatím ať Vám jezdí a nezlobí !!!
Vl.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od conpet »

Vláďo je to všude stejný, ale abs by neměl být problém i bez diagnostiky. Ty by jsi měl mít už obd2 , tak by možná stačila čínská diag za 2 stovky a mobil.
https://www.youtube.com/watch?v=AaAk2INaqVM
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Hobol »

Popsal jsem to o pár řádků výš. Teď se mě taky občas rozsvítí kontrolka po jízdě na nerovný silnici. Po vypnutí zapalování zase zhasne. blbne stále častěji. tak se zase nato chystám. Pokud svítí trvale a bude to čidlem tak to není problém najít.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od conpet »

Čidlo bývá OK. Láme se kabel u předního kola. Nebo některý z kroužků.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Hobol »

pod pojmem čidlo myslím čidlo včetně připoiovacího kabelu, který je jeho součástí. Vím ,že některý auta mají konektor přímo na čidle a kabel je zvlášť.
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den !
Tak STK mám za sebou . Bylo to levé přední . Což to ale když jsem tam najel tak ten maník to nechal hned na začátku dlouho
na mlátičce a samozřejmě mě utrhl silenblok !!! Já teda s tím počítal ale ještě byl dobrej protože jsem byl před tím na sbíhavosti a dobrý !
Já už měl doma koupený obě dvě ramena celý komplet takže výměna a dobrý jakorád jsem musel znova zaplatit asi tři stovky :(
Takže tak ale hlavně ať nám jezdí a nezlobí !!! -i
V.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Svítí kontrolka ABS.

Příspěvek od LordMMX »

to bude hrozná STK. mne leganzu chlapi na STK len pohladkali na "mlátičke" aby jej neublížili.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „KALOS“