Nezhasla kontrolka airbagu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Nezhasla kontrolka airbagu

Příspěvek od Hobol »

Po nastartování kontrolka airbagu zhasne a pak zase se po vteřině rozsvítí. zatím sem po tom moc nepátral. Co s tím a čeho se vyvarovat, aby nestřelil.
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Nezhasla kontrolka airbagu

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
/Za všechno mohou elektrikáři protože nepověsili vedení !/ To byl vtip ale samozřejmě, že za to může elektrika neboli přerušení obvodu. Bývá to u airbeku nejčastěji pod sedačkami a to proto, že se se sedačkami popojíždí a nevím jak u tebe ale jsou i kontakty umístěné pod sedačkami a tím vekslováním holt někdy dojde k přerušení. Samozřejmě může
to být i jinde ale jedná se o přerušení spojení a to počítač hlásí.No nic dej potom vědět.
Tak hlavně ať nám jezdí a airbagy airbagují !
Vl.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Nezhasla kontrolka airbagu

Příspěvek od Hobol »

Blíží se STK a tak ladím. Nevím jaký dráty pod sedadlem myslíš. KALOS nemá předpínání pásů ani čidla zatížení sedadla, takže má pod sedadlem řidiče je dráty na kontrolku zapnutých pásů a ty nemají nic společného s ABS. Po kontrole na počítači byla příčina nízké napětí. Stalo se mi že jsem nechal svítit světla nebo otevřený kufr, a baterka byla vybitá, že jsem musel použít kopec abych nastartoval. Takže asi tím. Po vyresetování je týden klid.
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Nezhasla kontrolka airbagu

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den ! :D
Tak to se omlouvám. Nebylo to s mé hlavy ale byl jsem už dřív v servisu a jak jsme se bavili o závadách tak jeden mechanik jako
pronesl, že většinou závady na airbaku jsou pod sedačkou jak se posouvá. Já to víc nezkoumal tak že se omlouvám. :?
Ale schválně se na to i mrknu sám . :?
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí !
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezhasla kontrolka airbagu

Příspěvek od LordMMX »

no ale pod sedačkou v niektorých prípadoch sú káble, ktoré keď stratia kontakt, airbag ostane svietiť. evanda ich má, leganza tiež. dokonca aj nexia mala, lebo mala pritiahnutie pásov v prípade nehody aby pripútalo vodiča k sedačke naplno.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Odpovědět

Zpět na „KALOS“