Nesvítí kompletní zadní brzdy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Klvys »

čau lidi, zničeho nic jsme zjistili,že nám nesvítí žádné brzdové světlo aní na jedné straně ani to prostřední co je za sklem,přes světlo jsem se díval a nevšiml si prasklého vlákna,je možné že odešel spínač? popřípadě kde ho najdu a jaké další věci by to mohly byt?
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od LordMMX »

spínač nájdeš pri pedáli

ešte by mohla byť vyhorená poistka. mrkni v poistkovej skrini.
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Klvys »

pojistka vyhořena není, i tak jsem dal novou a stejně nesvítí, tak je ještě nějaká jiná možnost? Nechci hned kupovat spínač. Je možné,že by byla špatná žárovka a díky tomu nesvítilo ani druhé brzdové světlo a zároveň že by nesvítilo ani středové brzdové světlo??
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Richard »

Pokud je pojistka OK a jsi přesvědčen že žárovky máš OK ... myslím na žárovkách zjištěno +12V tak už nic jiného než brzdový spínač tam není..... pokud by nesvítilo jen to střední, může být zlomený kabel v pátých dveřích....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Ondrapb »

Taky to vidím na uhnilej kabel...
Před měsícem jsem to řešil na Tacumě - nešel stěrač ani centrál = ukroutil se celej svazek.
Nemusí ti tam téct, nic takového, jen únava materiálu, za ty roky je ta měď už ztvrdlá, prostě praskne.

Pokud je to spínačem tak většinou když jej mačkáš tak to problikává, pokud zničeho nic všechno slepé...
Dej vědět jak jsi dopadl.
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Klvys »

Ne nesvítí kompletní zadní brzdy. Tak kde by se mohl potom přelomit kabel? Takže to na 99% vypada fakt na ten spínač? Kde bych se měl dívat po kabelech,kdyby nějaký uhnil tak třeba svítí prostřední brzdové světlo nebo tak ne? Spíše mě zajíma co se muže vtom spinači poškodit? :-)
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Richard »

spínač je běžné spotřební zboží, můžeš se mrknout přímo do konektoru spínače zda tam máš +12V, když to pak v konektoru propojíš mělo by to svítit furt, pokud ne je někde přerušenej kabel ke světlům vzadu.....
Ty spínače bývají se 2 vývody, nebo se 4 vývody když je v autě tempomat a nebývá to drahý....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Klvys »

Tak jsem odpojil konektor a propojil mezi sebou a brzdy svítí,tak jsem objednal nový spínač,zítra by měl být tak snad je to fakt tím :-)
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Klvys »

Tak dnes nový spínač EPS za 380kč, výměna trvala asi 5 min uplně jednoduchá věc a brzdové světla svítí. :-)
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Nesvítí kompletní zadní brzdy

Příspěvek od Richard »

tak vidíš ;) akorát mě překvapuje ta cena chtít za takovej kus plastu skoro 400 mi nepřipadá normální.....
Já kupoval na svou ix55 taky ten spínač je 4 polový kvůli tempomatu a platil jsem ho asi 250,-
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „KALOS“