Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Heratar
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 01, 2017 10:36

Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Příspěvek od Heratar »

Ahoj,

poprosil bych váš o radu s Kalosem rv. 2004 1.2. Normálně když je studený tak nastartuje hodí cca 2000 otáček, otáčky začnou klesat až k nule a chcípne. Nejdířv to po studeném startu jen nechtělo jakoby táhnout divně pocukávalo a tak. Zkusil jsem vyčistit škrtící klapku a od té doby to už bez přidání trochu plynu neudržím nastartované. Nepodařilo se mi zjistit jestli se nějako má vyresetovat nastavení škrtící klapky. Přes diagnostiku to snad u kalose ani nejde... Bylo čištěno akorát těleso klapky, nevím jestli se u toho čístí i nějáké servo, zase tolik se v tom nevyznám. Na EGR jsem zatím nešahal, ale někde jsem četl že ten to asi nebude že u toho by nepomohlo přidání plynu... Jo ještě mírně kolísají někdy volnoběžné otačky, dojedu na neutral na křižovatku zůstanou kolem 1400 a pak klesnou občas se sami přidají... Díky za jakoukoliv radu, případně i na dobrý servis v okolí Hradce Králové... Měl jsem to v serisu kvůli rozvodům a tomuto problému, doporučili výměnu škrtící klapky, ale nepřišli mi zrovna jistý... Jsem myslel že se u těch mechanyckejch nemá ani pomalu co rozbít, ale říkám zase tolik tomu nerozumím ....

Edit: Jinak na autu jsou nové svíčky, zapalovací kabeli, rozvody, drážkové řemeny, palivový filtr...
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Nejsem automechanik ale když nastartuje a potom se zastaví tak bych to hledal v palivu.
Škoda ,že sem už tak nechodí Palikx. To je automechanik a dobrej ten by ti poradil. Zkus SZ třeba se ti ozve.No nic dej potom vědět .
Tak ještě to moje : Ať nám jezdí a nezlobí !
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3597
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Příspěvek od conpet »

taky bych se zaměřil na palivo, asi malý tlak po startu a nebo hodně nekvalitní , ale to je málo pravděpodobný.
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Heratar
Příspěvky: 3
Registrován: pát pro 01, 2017 10:36

Re: Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Příspěvek od Heratar »

Díky za rady. Hold zkusím jiný servis abych zjistil ještě další "odborný" názor. Přeci jen vrážet do klapky 5 tis. když to nakonec nebude ona se mi nechce. Zvláštní že o víkendu to chytlo a necháplo a dnes odpoledne zase nastratovalo krásně a pak šlo pomaličku otáčkama dolů až se udusilo potvora. Už jsem si říkal že to dostalo rozum :)
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Příspěvek od Richard »

My jsme řešili vlastní "volnoběžný" život motoru na Tacumě (někdy 800ot. někdy 2000, někdy 3000 i víc). Stačilo rozebrat očistit a složit všechny kostřící body v motoru a pak všechny konektory co jsou v motoru rozpojit a zas spojit -ev. prostříknout nějakým sprejem na kontakty.
Od té doby sedí volnoběh na 800 a ani se nehne ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Utmir
Příspěvky: 21
Registrován: pát čer 29, 2018 19:56

Re: Problém se studeným startem - nastartuje a chcípne

Příspěvek od Utmir »

Heratar píše:Díky za rady. Hold zkusím jiný servis abych zjistil ještě další "odborný" názor. Přeci jen vrážet do klapky 5 tis. když to nakonec nebude ona se mi nechce. Zvláštní že o víkendu to chytlo a necháplo a dnes odpoledne zase nastratovalo krásně a pak šlo pomaličku otáčkama dolů až se udusilo potvora. Už jsem si říkal že to dostalo rozum :)
Zdravim ako sa vam to podarilo odstranit dajte vediet vdaka
Odpovědět

Zpět na „KALOS“