Toceni volantem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
pmisun
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 12, 2012 01:57
Bydliště: Praha

Toceni volantem

Příspěvek od pmisun »

Ahoj,

koupil jsem zene za dobry peniz chevrolet kalos 1.2 2005 2dver. s najetyma 59 tis. km.

Motor top stav, vse ostatni bezne opotrebeni. Po koupi a par jizdach jsem ale zjistil ze volant v nizkych rychlostech, resp nezarazeno a 1+2 jde hodne tezko tocit. Mam i captivu, jasne ze je to rozdil, nicmene nevim zda to je u tohoto partisicoveho auta normalni, nebo je tam nejaka chyba se servem.

Dnes kdyz jela zena na kruzaku malem pri vsi temer narazila do zvodidel na 1cke. Mne to taky dela posilovnu.

Muzete mi dat vedet zda je to opravdu takove tuhe od vyroby nebo nejspis zavada/neco k vymeneni?

Dekuji za radu.
Reklama
 

Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Toceni volantem

Příspěvek od Hobol »

2x kalos 330 000 km a 150 000km. U staršího jde servo podstatně lépe. Pomohla výměna oleje. Prvně zkontroluj jestli máš vůbec servo. ( byli provedení bez serva)Zkontroluj olej, napnutí a opotřebení řemene. Když to bude v pořádku, tak může být vadný čerpadlo, nebo servo. Co to dělá, když stojíš na místě, točíš volantem a přidáš plyn? Zlepší se to nebo ne?
Uživatelský avatar
pmisun
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 12, 2012 01:57
Bydliště: Praha

Re: Toceni volantem

Příspěvek od pmisun »

Zitra jede na vymenu oleju i prevodovky tak se skusim poptat toho technika zda to vi zjistit. Z cebie vypisu tam detail zda ma nema neni a v servisu mi dle vin odpovedeli ze to nevedi najit a mam se k nim objednat - dojacek.

Kdyz stoji nezarazeno a tocim volantem to je total tezky a tuhy, pridat plyn jsem neskousel, jen vim ze se to zlepsuje na tech nizsich rychlostech kdyz pustim spojku.

Nekdo mi rikal ze pokud to ma posilovac mela by tam byt u motoru nejaka nadrzka, nemas nahodou foto?

Dik za info.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Toceni volantem

Příspěvek od Richard »

Mrkni do mot. prostoru. Nádržka oleje pro posilovač je hned u levého světla před baterkou. Pokud ji tam nemáš asi nemáš ani posilovač ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „KALOS“