Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jarda.7
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 21, 2011 11:54

Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od jarda.7 »

Dobrý den všem, potřebuji poradit s mým jinak super Kaloskem 1.4 16V. Vozidlo má najeto 239 850 km :-D. Trápí mě jedna věc, kterou jsem se rozhodl pořešit a tím je cukání motoru při ustálené jízdě. Při akceleraci, nebo plném tahu šlape jako hodinky. Když však jedu na jakýkoliv r.s. ustálenou rychlostí, např 60km/h na čtyřku, motor nepříjemně pocukává. Zdá se mi, že toto cukání se zhorší např.při jízdě na větším kruhovém objezdu (dlouho v náklonu). Někdy vozidlo cuká více, někdy méně. Zhruba před měsícem se mi k této závadě přidaly ještě vibrace, které se opět projevují na jakýkoliv r.s. vždy přesně při 3000 ot/min. Mimo tyto otáčky OK. Vibrace jsou jemné, postřehnutelné ve volantu a pedálech, spolujezdec si zřejmě tohoto jevu ani nevšimne. Dlouhodobá jízda v těchto otáčkách (cca 115km/h), je však nepříjemná. Pokud se opravdu zaposlouchám jsou tyto vibrace i "slyšet"... Svíčky jsou měněny, zapalovací kabely, rozvody , komplet filtry, spojka také. Kontrolka nesvítí žádná, diagnostika čistá. Vím, že je problém radit na dálku, ale nesetkal se někdo prosím s tímto jevem? Napadá mě třeba palivové čerpadlo? Děkuji Vám moc, víc hlav víc ví... -i
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jako nejsem automechanik ale jak to popisuješ a kolik má najeto tak typuji na váhu vzduchu a nebo lambda sonda. Když projdeš některé odkazy tak bych řekl, že je to ono.
Vl.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od Richard »

že by EGR ? Nevím jestli tam máš ještě podtlakový tak ten zaslepit a dál nic neřešit. Pokud tam máš už řízený jednotkou motoru, tedy elektriky řízený je to horší a tak jednoduše to nejde.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
jarda.7
Příspěvky: 6
Registrován: stř zář 21, 2011 11:54

Re: Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od jarda.7 »

Dobrý den, děkuji za odpovědi. Dnes jsem nechal vozidlo napojit na diagnostiku a mám tyto výsledky...

1- P0420 - katalyzátor(lambda sonda)- nízká efektivita- přerušovaný/nesuvislý

2- P0133 - lambda sonda 1- časový limit- chyba- přerušovaný/nesuvislý

3- P1133 - lambda sonda- příliš málo přechodů- přerušovaný/nesuvislý.


Myslíte si, že kat je KO? Pohupování, neboli cukání vozu by mohlo být tímto zapříčiněno?


Děkuji moc všem za rady a případné zkušenosti...
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Není to sice Kalos ale určitě napoví.

http://www.igniter.estranky.cz/clanky/d ... ambda.html
Tak ať jezdí a nezlobí !
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Jak vidíš tak limit je někde kolem 70000km. tady ti dávám i odkaz na lambdy nové speciálně pro tvůj motor a i tam je maximum 160 000km . No a jestli nebyla u tebe měněná tak je to jasný.
Tak ať jezdí a nezlobí !

https://autodilos.cz/autodily/daewoo/ka ... a-regulace
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Kalos 1.4 16V cukání při ustálené jízdě, vibrace

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Tak jak Járo co nového? Co to dělá ? Jako nejsem žádnej automechanik a tak taky jako mám rád jakýkoliv informace. Když tak se ozvy .
Jinak ať nám jezdí a nezlobí !
Odpovědět

Zpět na „KALOS“