Převodovka výměna gufera

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Převodovka výměna gufera

Příspěvek od Hobol »

2x kalos. Teklo gufero na převodovce. Vypustil jsem olej, uvolnil z držáku na tlumiči kabel k čidlu a hadici k brzdě. Podložil rameno, aby se neutrhly kabel a hadice . Vyšrouboval dva šrouby co drží těhlici k tlumiči. Větším šroubovákem uvolnil poloosu. Vyvrácením těhlice jsem vytáhnul poloosu. Šroubovákem jsem vypáčil gufero. naklepl nový (břity namazal vazelínou) a dal zpátky dohromady. Když už jsem měl vypuštěný olej tak jsem udělal to stejný na druhý straně. Gufera jsou každý jiný. Na straně motoru je gufero s prachovkou GP 35x 52x 7 a na druhý je gufero s prachovkou GP 35x 62x 7. Pak jsem nalil olej 75 W. Vyšroubovat horní šrouby je jednodušší než se dole trápit s demontáží kulovýho čepu.
Reklama
 

Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Převodovka výměna gufera

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den .
Jak víte měl jsem Kalose 1,2 od novoty a tam jsem olej v převodovce neměnil protože mi tvrdili /"Že náplň je na furt !"/
Po bouračce když jsem musel /no nemusel a i když jsem dostal od pojišťovny docela dost tak by
oprava stála no moc a bylo by to stále auto po bouračce/
Nyní mám Kalose nyní 1,4 16 vent. stáří 14let najeto 128 tis.Hodně věcí vyměnil ještě majitel
přede mnou. Takže jinak jako abych to nezakřik dobrý !
No až na ten olej v převodovce. Někteří že snad jó ale většina ,že je to na doživotí !?! Kalos nemá vypouštěcí šroub a tak jsme sundali na spodu dekl a olej vypustili . Potom po zadělání spodního krytu jsme napustili olej přes odvzdušňovací šroub, který jsme pochopitelně vyšroubovali a potom vrátili.
Dali jsme tam CHAMPION LIFE EXTENSION 75W80 GL 5
Určitě by šel i jiný. Ale převodovka to je o něčem jiným !!! Je tišší a i řazení jde líp !!! Takže jestli tady budu ještě za rok tak vyměním taky !!!
Nějaká pětistovka za olej mě důchodce přeci nezabije !!!

Tak ať nám jezdí a nezlobí !!!
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Převodovka výměna gufera

Příspěvek od Slam »

Já před 7 lety také měnil převodový olej na Leganze (dával jsem originál GM 75W-85) a spodní těsnění a na funkci nebo zvuku převodovky se to neprojevilo vůbec nijak, vše zůstalo při starém (i ta hůř zapadající dvojka). :(
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Převodovka výměna gufera

Příspěvek od Hobol »

Kalos 220 000 km Zjistil jsem , že proplývá olej kolem gufera poloosy. Dneska jsem ho vyměnil zároveň se spojkou. Popis viz výše jako na starým Kalosovy.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“