špatné řazení

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
neopront
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 09, 2014 22:39

špatné řazení

Příspěvek od neopront »

zdravím,mám dotaz mám kalose 1.2 rv2004. jde mi špatně řadit jednička,když je motor studenej tak to docela jde ale jakmile se zahřeje je to hrůza může mi někdo poradit
Reklama
 

Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: špatné řazení

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB 2003 najeto 296 000. Buď je tam mechanická závada nebo to může dělat starý nebo špatný olej nebo je málo nebo moc. Jednou jsem dal do převodovky Favorita Převodový olej Cat. Nedalo se s tím řadit. Po nalití obyčejnýho oleje pohoda. Do služebního Favorita jednou dal na mazačce olej M7 ADS V. ten neměl benzinovou specifikaci. Po několika kilometrech na svíčkách narostly krásný barevný kytičky.
neopront
Příspěvky: 6
Registrován: čtv říj 09, 2014 22:39

Re: špatné řazení

Příspěvek od neopront »

zdravím nevíte kde u daewoo kalos 1.2 rv 2004 se leje převodoví olej? nebo jak ho mám měřit zda ho není málo
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: špatné řazení

Příspěvek od Hobol »

Na boku skříně diferenciálu je dole vypouštěcí a víc vzadu a výš je nalívací a kontrolní. zátky se povolují čtyřhraným imbusem. Olej je společný pro diferenciál a převodovku a vejde se tam přes 2 litry. Nalívám ho 70 cm 3/8 hadičkou a trychtýřem z vrchu .
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: špatné řazení

Příspěvek od Zbyněk »

Tak se po 12 letech ze silentbloku na řadícím táhlu stal šrot, velká vůle na řadící páce pohybem vpřed a vzad, lítala jak maďar v kukřici. Nové táhýlka za 1700 kč, tak přišla na řadu úprava zadarmo, samo domo. Vysoustružil jsem si silentblok ze silonu, ze starého gumového jsem použil jen bronzové pouzdro. Je dvoudílný a funguje bezvadně, od ženy jsem dostal pochvalu jak se krásně negumově řadí.
Silentblok namontován.
Silentblok namontován.
Je dvoudílný kvůli vymezení na oko lanka.
Je dvoudílný kvůli vymezení na oko lanka.
Jednu stranu jsem musel trochu ubrousit kvůli ohybu táhla řazení na převodovce.
Jednu stranu jsem musel trochu ubrousit kvůli ohybu táhla řazení na převodovce.
Naposledy upravil(a) Zbyněk dne ned bře 27, 2016 20:33, celkem upraveno 1 x.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: špatné řazení

Příspěvek od Zbyněk »

A teď už jen zatlačit druhou polovinu silentbloku a zajistit podložkou a pružnou závlačkou.
A teď už jen zatlačit druhou polovinu silentbloku a zajistit podložkou a pružnou závlačkou.
Ještě jedna fotečka montáže.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: špatné řazení

Příspěvek od Hobol »

2x kalos. Když jsem si dovezl novýho kalose tak šla špatně řadit převodovka. Hlavně dvojka šla přes zuby. Měnil jsem gufero na poloose a do převodovky nalil olej Mogul 75 W. teď řadí v pohodě.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: špatné řazení

Příspěvek od Zbyněk »

4 roky uběhly a vyměnil jsem olej v převodovce, nalit OMW gear oil SLY 75W-90 GL-4, no sračka hrozná -P , řazení na houby :? .Šel ven :arrow: . Na doporučení uživatele Hobol nalit olej Mogul Trans 75W GL-4 a paráda, díky Hobol :PP: . Řazení bez škrkání a hladce.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: špatné řazení

Příspěvek od Laco71 »

Ešte jedna doplnková informacia .

- na všetkých Daewoo-och bola jednotka BLOKOVANÁ , aby sa nad 10 km/h nedala zaradiť
bolo to kvoli ochrane spojky
a mam taký dojem,že aj v Chevrolet-och je to tak,
inak čo sa týka spevnenia tiahel radenia , voči takej uprave niet námietok
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: špatné řazení

Příspěvek od Laco71 »

A trochu čítajte aj vedĺajšie témy o prevodovkach, ved to je ta ista tematika :x

pokiaľ sa jedna o mechanicku prevodovku,v Aveo, alebo Kalos je to to isté...

nech nepíšeme to isté znova 15 x
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: špatné řazení

Příspěvek od Hobol »

Není zač. Občas někdo něco řeší, píše, ptá se a pak to asi vyřeší a nenapíše co vyřešil, aby ostatním pomohl. a to je chyba.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“