Vytahnutí předního světlometu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Vytahnutí předního světlometu

Příspěvek od Klvys »

Zdravím.Potřebuji poradit jak vytahnout přední světlomet.Odšrubuju 5 šroubku z masky oddělam ji,poté odšrubuju 3 šruby ze světla.Světlo je volné da se sním vyklat ale to je vše přes narazník atd nejde vytahnout uplně kde je problém.Chtěl jsem dat nové žarovky a vubec se kním nedostanu když mi to světlo nejde vytahnout :(
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Reklama
 

Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Vytahnutí předního světlometu

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2 HB. Světlo ještě drží nahoře kde je taková plastová pacička s dírkou. (Slouží pro přesné usazení) Stačí jemně nadzvednout šroubovákem. potom ještě drží na vnější straně. Za světlem je čep s kuličkou. (na té se to viklá). Je to potřeba vytrhnout směrem dopředu (dost velkou silou). Pak by měl jít ven po odpojení konektorů. Blinkr a obryska se vyndá po otočení patice. Na spodní straně světla jsou dva výstupky a ty někdy zachytávají za nárazník. Je potřeba nárazník ohnout šroubovákem nebo špachtlí. Špachtle je šetrnější na lak. Do obrysky jsem dal diodovou žárovku. Napřed jsem tam dal nějakou no name, měla diody do boku. ta svítila málo a moc do modra. tak jsem sehnal co má diody dokola a dopředu . Svítí dost a barva světla je stejná jak žárovka. Měl jsem to rozdělaný nejmíň 10x. Kalos táhne 12. rok a 280 000 km. Před vánocema mi odešla žárovka H4 tak jsem koupil u pumpy jinou, ale ta svítila hrozně. musel jsem je vyhodit. koupil jsem hella, sice made in india, ale svítí docela dobře a vydrží. Jednou jsem koupil žárovky s vyšší svítivostí. svítily víc. ale jen 14 dní pak zhasly. Aby mi každé světlo nesvítilo jak chce tak ho po výměně srovnám do roviny na vratech garáže. Nahoře na světle jsou dvě dírky ve kterých je takový ozubený kolečko na seřízení. Je na to speciální nástroj ,ale jde to i křížovým šroubovákem.
Klvys
Příspěvky: 73
Registrován: ned srp 17, 2014 19:53

Re: Vytahnutí předního světlometu

Příspěvek od Klvys »

No tu pacičku co je na světle jsem našel možná i tu kouličku ale me se zda ze nemam kam trhnout dopredu ze me nepoušti spodek světl vuči narazníku a když ho nadzvednu(světlo) tak zase čelo auta :-(
Chevrolet Kalos 1.2 53kw
Odpovědět

Zpět na „KALOS“