Kalos 1.2, za studena zhasina

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
kubo601
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 18, 2014 20:56

Kalos 1.2, za studena zhasina

Příspěvek od kubo601 »

Ahojte, potrebujem poradit, mam Chevrolet Kalos 1.2 benzin + LPG, r.v.2006, po nastartovani, ked je motor studeny (ked startujem rano ) tak motor normalne bez problemov nastartuje, otacky vyskocia asi na cca 2000 a ked klesaju, tak sa nezastavia niekde na cca 1200 (ako na sitič), ale padnu až dole a motor zhasne. Keď potom zasa naštartujem, tak musim motor plynom asi dva tri krat vyhnat do vysokych otacok a potom uz nezhasne, rozbeh este nie je potom uplne v pohode, ale po kratkom zohriati ide auto normalne, aj si drzi volnobeh,ale nie vzdy normalny, ale niekedy aj cca 1500-1800 otacok a klesa len pomaly. Na aute bol robeny kompletny servis, rozvody, filtre, olej, sviecky, vycistena a vyresetovana šktiaca klapka. Auto ide na benzin normalne a rovnako aj na LPG. Problem je iba pri tom studenom štarte, potom, ked je auto iba trosku zohriate, tak startuje normalne a aj hned drzi volnobeh, vobec neviem kde moze byt chyba . Diagnostika nic nezistila, nenasla na aute ziadnu chybu...

dik za kazdu radu...
Reklama
 

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: Kalos 1.2, za studena zhasina

Příspěvek od ChevyEpica »

čidlo (snímač) teploty chladící kapaliny
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
kubo601
Příspěvky: 2
Registrován: sob říj 18, 2014 20:56

Re: Kalos 1.2, za studena zhasina

Příspěvek od kubo601 »

Takže som vymenil čidlo (snímač teploty) chladiacej kvapaliny a nepomohlo to, auto robi stale to iste. Nakoľko mame v rodine dva rovnaké KALOSY, tak so skušal vymeniť medzi autami aj, snimač teploty nasavaneho vzduchu, zapalovacie kable, snimac vačky, map senzor, no nič z toho nepomohlo, jedine, čo som este neskusal meniť je PCV ventil, mohlo by to robiť kvoli nemu ?
dlbvpiv
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 01, 2009 13:38
Bydliště: Rohožník okr Malacky

Re: Kalos 1.2, za studena zhasina

Příspěvek od dlbvpiv »

Mne to robilo tiež. Vymenil som tento týždeň vzduchový filter a zdá sa mi že to je lepšie. Bol akýsi zalepený.

PCV ventil to nebude. Ten som menil pred pár rokmi . Porucha sa prejavovala kolísaním otáčok.

Ivan
Odpovědět

Zpět na „KALOS“