Silentbloky přední nápravy

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Silentbloky přední nápravy

Příspěvek od Hobol »

Kalos1,2 HB. Při přejíždění nerovností se ozývalo klepání u přední nápravy. Po kontrole zjištěný utržený silentbloky. Kalousek má najeto 254 000 km, tak jsem se rozhodl vyměnit silentbloky i kulové čepy spodního ramene. Objednal jsem v Kelly. V pátek jsem se do toho pustil. je to 5 šroubů takže by to mělo být za chvíli. ale korejci a kurvítka. Šrouby 12x1,25 , velká dosedací plocha, matky v nápravnici přivařený (šroub nelze uřezat), koroze a nízké hlavy na 17 klíč. Kulový čep šel povolit. Přední šroub odolával. Po nasazení trubky na klíč se klíč ohnul, vzal jsem jinou značku, klíč vydržel šroub se pohnul a po několikerém prostříkání a povolování a utahování jsem ho vyšrouboval. Zadní silentblok byl navíc zarezlý ve vedení takže se točil celý.Otočil se asi o 1/4 otáčky a strhla se hlava. Silentblok jsem rozbrousil rozbruškou, opatrně, abych nepoškodil šroub. rozbrušku jsem musel mít bez krytu, takže gumu jsem měl všude, i v uších. na hlavu jsem navařil šroub M 14, klíč 22. Pak šel povolit. Šrouby co drží kulový čep v rameni taky nešly povolit tak jsem je uřezal a dal jiný. 3 hodiny práce a klení. Silentbloky jsem vyklepl kladivem. přední nalisoval ve svěráku po namazání lukosanem. Zadní jsem měl v mrazáku. Rameno jsem vyšmirgloval a nahřál hořákem (mírně), silentblok namazal loctait 603 na lepení ložisek a nabušil kladivem. Na hlavu zadního šroubu jsem navařil matku M16. Šrouby očistil dráťákem a namazal vazelínou A 00. Zpátky to bylo za chvíli. Ještě musím udělat druhou stranu.
Reklama
 

Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Silentbloky přední nápravy

Příspěvek od Hobol »

Dnes jsem dělal druhou stranu. Šrouby šli povolit (nebyly zarezlý), i když jsem na ně musel vzít trubku. Za chvíli to bylo.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Silentbloky přední nápravy

Příspěvek od Hobol »

Kalos 2x .Při jízdě do zatáčky kalousek tak divně ustřeloval zadkem. Myslel jsem že zadní tlumič, ale bylo to volným spodním kulovým čepem na přední nápravě. V sobotu jsem ho měnil. Povolit šel docela dobře. Trubkou ale šel. Taky jsem měnil tyčky stabilizátoru. viz téma.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“