Snímač polohy klikového hřídele

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Snímač polohy klikového hřídele

Příspěvek od Hobol »

Kalos 1,2HB rv 2003. Kalousek mi začal poškubávat, hlavně v malých otáčkách rozsvítila se kontrolka check. V servise diagnostika ukázala na spínač polohy klikového hřídele. Tvrdili že se to musí vyměnit jinak, že to bude svítit pořád a že můžu zůstat někde na silnici. Neměli ho a tak jsem odjel bez opravy. A že když ho budu potřebovat tak zavolám. Chtěl jsem zjistit jestli není k sehnání někde lacinější.Tady na fóru jsem někde četl, že podobnou závadu na čidle polohy vačkového hřídele opravili vyčištěním konektoru. Čidlo jsem vyndal. Je na horní ploše spojkové skříně nad setrvačníkem. Drží ho šroub M6 a a je připojený ke konektoru u převodovky. Konektor je zajištěný drátěnou pojistkou, kterou je potřeba vytáhnout. Jde to rukou. na čidle( je magnetické) byl kousek kovu asi jako drátek z oceláku. Prostříkl jsem konektor kontaktolem a několikrát ho zastrčil. po uschnutí kontaktolu jsem čidlo namontoval. Po nastartování kontrolka zhasla a kalousek jede jak po másle. Ještě maličkost. Když řešíte problém na fóru, napište jak jste ho vyřešili. Hodně příspěvků to chybí. Pomůže to ostatním.
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „KALOS“