Jaké brzdy na Daewoo kalos

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
misasvihy
Příspěvky: 18
Registrován: úte črc 20, 2010 17:41

Jaké brzdy na Daewoo kalos

Příspěvek od misasvihy »

Zdravím, mám problém na kalosu, 2002, 1.4 ,8V,61kw s brzdami. Při velké rychlosti a lehkém sešlápnutí brzdového pedálu se volant hrozně klepe. Nedávno jsem byl na stk a vše ok. Už mi to dělá asi rok, byly měněny kotouče a desky, ale vždy asi po 100km to začalo dělat znova. Byly to nějaké noname. Co jsem prolézal fóra tak nikdo nikdy a nidke neměl přesnou odpověď na to co to je. Spíše, že jsou to zvlněné kotouče. Ten problém jsem měl i na fabii, tehdy se měnily kotouče 3x a pořád to samé.

Co byste tedy doporučili? Pokud výměnu kotoučů a destiček tak za co? Je důležité kotouče i destičky od stejné značky? Díky
Daewoo Kalos 2002, 1.4, 61Kw
www.knihacina.cz
Reklama
 

tomos
Příspěvky: 32
Registrován: sob črc 07, 2007 17:53

Re: Jaké brzdy na Daewoo kalos

Příspěvek od tomos »

Dobrý deň,
ja mám kalos 2004, detto, a podobný problém sa mi vyskytol asi pred rokom. Trasenie volantom neprestalo ani po výmene staých - podľa servisu zvlnených brzdových kotúčov za nové BOSCH .V servise mi povedali, že ak si myslím ,že nové kotúče sú krivé, tak ich pošlú na expertízu, ale na moje náklady. Vymenili aj tyčky stabilizátora a problém ostal.
Nakoniec sa to vyrieršilo samo. Po neočakávanom prudkom brzdení (lesná zver na ceste) problém prestal.
Podľa získaných informácií je vraj v brzdovom systéme akýsi strmeň, ktorý keď prihrdzavie, alebo sa zanesie s nejakou nečistotou, spôsobuje tento problém. Neviem však, kde sa tento strmeň nachádza. Možno by stačilo na to upozorniť technika v servise, aby prečistil, resp. rozchodil tento strmeň.
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Jaké brzdy na Daewoo kalos

Příspěvek od rastom1556 »

Brzdový strmeň je tá časť, čo je na brzdovom kotúči.
Sú na ňom prasiatka, čo pritláčajú brzdové platničky k brzdovému kotúču.
Možno tieto prasiatka sa nečistotou zaniesli. Valčeky, čo sa z nich vytláčajú majú takú manžetu, ktorá zabraňuje nečistotám dostať sa dnu a pridrieť tak valček.
Fotka nieje z kalosa, našiel som ju na internete asi je to z octavie neviem. Ale pre predstavu stačí.
brzdovy_strmen.jpg
brzdovy_strmen.jpg (24.33 KiB) Zobrazeno 2334 x
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Jaké brzdy na Daewoo kalos

Příspěvek od ppp »

problem brzd je prave to, ze "mechanik" ("technik") v servise "rozchadza" piestik v strmeni alebo samotny strmen na capoch. Lenze ked ono je tam uz akosi hrdza vsade kde nema byt, tak to "rozchadzanie" nielenze nic nezachrani, len na par tyzdnov zacne brzda znovu fungovat aby potom umrel a znovu pripadne aby rupla uplne, aj ked to rupnutie by asi bol extrem. Ak je hrdzavy piestik tak vymenit, alebo aspon prebrusit a vylestit, ale lepsie vymenit, lebo raz hrdzavy poskodeny piestik uz bude prelinat brzdovku a poskodzovat tesniaci kruzok. Hrdzavy cap treba vybrusit a vylestit alebo vymenit. A vsetko co nema hrdzaviet, teda piestik, vnutro strmena, cap, poriadne nakonzervovat nevysychavym vodeodolnym tukom. Podla mojho nazoru je na to najlepsia silikonova pasta.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“