otacky-problem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

zdravim priaznivcov kalosov mam taky maly problem ,po zapnuti klimy sa samovolne zvisia volnobezne otacky cca na 2500 ,nevie niekto co to moze sposobovat dik za postrehy :idea:
Reklama
 

Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: otacky-problem

Příspěvek od rastom1556 »

Ja som mal podobny problem ale na aveu. Zničoho nič sa mi samovoľne zvýšili otáčky a do konca, keď som mal neutrál a stúpil na brzdový pedál, tak každým zošliapnutím brzdového pedálu som pridával otáčky až do 5 000. Potom klesli na 2 500. Jediné čo pomohlo bolo odpojenie mínus pólu batérie. Rovnako to ovplivnovalo aj zapnutie a vypnutie klimatizácie. Fungovalo to ako skrytý tempomat. Stačilo počas jazdy nechat zaradenú 4 rýchlosť a auto šlo samé rýchlosťou 50 km/h.

V servise vymenili krokový motorček, ale nepomohlo. Potom som zmenil servis a celý problém bol v kostre. Nové auto a na 3 miestach skorodovaná kostra. Problém s otáčkami sa už skoro rok neobjavil.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

o.k. vdaka popozeram kostru ,vsade a uvidime zatial vdaka
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

kostry som skontroloval vycistil a dotiahol ale nepomohlo to.otacky niekedy blbnu niekedy nie,bol som na diagnostike a ze lambda je zla,bola vynulovana chyba a cca za 1 den vysoke otacky znova,moze to robit zla lambda? :!:
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: otacky-problem

Příspěvek od Vypravca »

Skus odpojit baterku. Vycisti klapku a krokovy motorcek.
3xzapni a vypni zapalovanie. Na 4x nastartuj.
Zvysene otacky pri zapnutej klime su normalne. Motor nevladze tahat kompresor, tak RJ zvysi otacky.
Lamda sa da zistit na diagnostike. Ale skus odpojit pocas chodu motora lambdu a zbadas rozdiel.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

klapka a vsetky hadice veduce do sania precistene,skontrolovane ale otacky blbnu stale,kostry som skontroloval dve , ine som nenasiel nemam el.schemu ak niekto ma budem vdacny.niekde na fore som cital ze niekomu to robil pcv ventil ,vie niekto kde je?
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

otackystale blbnu. bol som na diagnostike v servise daewoo ale nic nove tam nezistili,ale bol som u jedneho mechanika a ten vytiahol kable s krokaca ,pri nastartovanom motore a ze ziadna zmena chodu motora moze byt zly krokac? alebo sa iba zasekava?bude stacit vycistit?
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: otacky-problem

Příspěvek od rastom1556 »

Palikx pise o PCV ventile:
jo to je asi ono.ja jen vim ze u kalose co jsem delal ja je to proste trubicka s ventilkem na hadicce co vede z vika hlavy valcu do saci trubice pred klapku.

našiel som to v tejto téme:
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 88#p283080

Schému skús pozrieť tu:
http://www.autocats.net/manual/chevrolet/
vyber si ročník, jazyk

Určite by som skúsil vyčistiť aj ten krokový motorček.

Mne to robila kostra, musel sa dať jeden kábel od šrobu čo ide mínus batérie na kostru (šrób sa nachádza medzi riadiacou jednotkou a poistkami.)
A druhý koniec káblu sa pripojil na šrób, ktorý je za predným lavým svetlom. Medzi týmito šróbmi (pozor šróby sú na jednom plechu) som nameral
odber cca 1A ale nie vždy. Keby bolo spojenie na 100% bol by tam nulový odber. To znamená že riadiaca jednotka a všetky spotrebiče
uzemnené cez túto kostru v tom momente nemali správne napätie.

Nafotím to a dám to sem.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: otacky-problem

Příspěvek od rastom1556 »

Mám prepojené body A a B káblom.
prepojenieAB.jpg
prepojenieAB.jpg (56.88 KiB) Zobrazeno 3637 x
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

kostru som prepojil podla fota,islo to bez problemov asi 3 dni a zasa vysoke volnobezne otacky,postojim vytiahnem konektor s kablami na krokaci a volnobezne otacky sa znova dostali do normalu.konektor nasuniem naspat na krokac a zatial to funguje .co to moze sposobovat??? :?:
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: otacky-problem

Příspěvek od rastom1556 »

Tie otáčky začnú blbnúť samé od seba, alebo až keď zapneš klímu?
Ak to robí náhodne, typoval by som to na káble. Skús premerať káble, prípadne ich na pohľad skontrolovať izoláciu káblov tých čo odpájaš od krokového motorčeka.
Niekde tu tuším niekto písal, že oddelil tieto káble od ostatného zväzku káblov a otáčky prestali blbnúť, ale to bolo tuším na Nexii. Neviem to presne treba to pohľadať na fore.

Ešte jedna otázka, keď zblbnú tie otáčky, všetko ostatné funguje normálne?
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

blbne len volnobeh a aj ked klima nejde a vsetko ostatne funguje ,typujem to na ten konektor na krokaci alebo kable. moze to byt???
Uživatelský avatar
maly dano
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 26, 2012 20:06

Re: otacky-problem

Příspěvek od maly dano »

otacky akoby dostali rozum a zatial sa to ustalilo ako ma a funguje to dakujem vsetkym co prispeli svijimi radami :PP:
Odpovědět

Zpět na „KALOS“