Kalos demontáž brzdového bubna

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
majko11293
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 07, 2012 11:58

Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od majko11293 »

Zdravím,

po asi 8 rokoch jazdenia na automobile Daewoo Kalos 1.4 Sedan potrebujem vymeniť zadné brzdové čeluste. Čeluste nieje problém vymeniť, len neviem ako demontovať brzdový bubon. Nejaké nápady? Za odpovede vopred dakujem a prajem pekný deň.

EDIT:nikto nevie? :roll:
Reklama
 

joga00
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 06, 2011 18:48

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od joga00 »

ja idem zajtra meniť predné kotúče (80000km)s platničkami prvý krát v živote, takže poradiť budem môcť len s tým.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od lomngi »

povolíš koleso . Dáš auto na zdvihák , dáš dole koleso. potom povolíš s velkým krížovím šrobovákom poistnú skrutku. Potom pomalím ťukaním na bubon stiahneš dole ručne.
A na sonic vymeníš obloženie.
Dnes som to robil na 1 fiatke a na renaulte.
Ale aj aveo a aj kalos to má rovnako.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Hobol »

Mám 1,2 bez ABS a tam je buben vcelku, takže musíš narovnat lem matice (pod víčkem), matici vyšroubovat a sundat to celý.Musíš mít zaklínované auto a povolenou ruční brzdu.
Hobol
Příspěvky: 153
Registrován: sob led 12, 2013 20:14

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Hobol »

2x kalos. Na novým kalouskovi mám ABS a je tam taky buben vcelku s nábojem.
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Zbyněk »

Já už dával bubny z Avea. Na vrakáči jsem koupil celé náboje, ale komlet (štít,komplet vnitřek,náboj, buben) za 1000Kč, drží to na 4 šroubech :P na nápravnici . Bylo to z bouraného Avea co mělo 30 tisíc, tak to mám jak nové. Nový buben u CZ Drafel na Kalose i s ložiskem stojí nějakých 2600Kč a jsou potřeba dva + střeva :((
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Laco71 »

Prave ,že TAKTO sa to nemá robiť !!! Je nezmysel meniť CELE ULOŽENIE naboja kolesa aj s ložiskami, len kvoli brzdám :x

Treba len demontovať bubon, a vymeniť brzd.čeĺuste spolu s ich mechanizmom .

Brzd.čeĺuste na ich miestach držia malé čapíky o priemere asi 3 mm vyzeraju ako dlhé nity, na nich je pružinka a drži ich podložka zaistená o 90°

Ak je do bubna od čeĺustí vyhlbená drážka, normalne sa to rozobrať nedá, len strhnuť NASILU
pričom ako píšem hore , staré čeĺuste aj so všetkým mechanizmom aj tými čapíkmi sa vyhodia a namontujú sa nové čeĺuste a nový bubon, naboj ložiska s brzdami nemá nič spoločné...
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Laco71 »

joga00 píše:ja idem zajtra meniť predné kotúče (80000km)s platničkami prvý krát v živote, takže poradiť budem môcť len s tým.
treba odmontovať brzdový strmeň, držia ho skrutky s OK21, teda otvor kĺuča 21
kotúče sa menia len vtedy ak nemaju stanovenú hrúbku
Zbyněk
Příspěvky: 82
Registrován: pát úno 24, 2012 20:06
Bydliště: Jesenicko

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Zbyněk »

Laco71 :D i ty jeden :o) ty nás jen zkoušíš kdo se tu bude přít co a jak. Na to ti neskočím, v práci mám takových lidí dost ;)
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Kalos demontáž brzdového bubna

Příspěvek od Laco71 »

Nikoho nechcem skušať ,

len ešte raz podotýkam, že su brzd.bubny,ktoré su uložené na naboji kolesa tzv.letmo

a potom su brzd.bubny,ktoré su dotiahnuté centrálnou skrutkou poistenou zavlačkou

a to akým sposobom držia brzd.čeĺuste, ako su tam poistené, rozperky medzi nimi, ovladanie ručnej brzdy, to je tiež celkom samostatná kapitola, takže treba tieto jednotlivé témy rozlišovať
Odpovědět

Zpět na „KALOS“