kalos 1.2 2005 asi zerie olej

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
carver11
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 16, 2011 14:30

kalos 1.2 2005 asi zerie olej

Příspěvek od carver11 »

zdravim, som na fore novy. skusal som hladat podobne temy, ale nepodarilo sa mi, tak dufam, ze nerobim duplikat.

jazdim na Kalose 2005 1.2, mam na nom natocenych 157 tisic kilometrov. auto vykazuje klasicke znamky opotrebenia, ale nedavno sa rozhodlo, ze bude konzumovat olej. nechavam na nom pravidelne robit servis, po 150 tisic kilometroch som dal vymenit olej, filtre a neajke drobnosti. tento tyzden som po nejakom case kontroloval olej a v naplni chybalo snad jeden a pol litra. musim sa priznat, ze to nejak pravidelne nerobim (naposledy asi 2000 km dozadu), ale vtedy bola napln v poriadku (tesne pod hornou ryskou).

preventivne som skontroloval miesto, na ktorom parkujem (pristresok pri rodinnom dome), ale je uplne suche a auto tam parkuje odjakziva. doteraz sa mi nic podobne nestalo (medzi 135 a 150 tkm sa z olejovej naplne stratilo nie viac ako pol litra). prisiel cas, ze auto zacalo zrat olej? nezda sa mi, aby sa nieco take stalo takmer z mesiaca na mesiac.

v dohladnej dobe pojdem s autom do servisu kvoli zopar detailom (spojka zacina zaberat stale vyssie a vyssie, prevodova paka ma vacsiu a vacsiu volu), ale teraz sa k tomu pripojil este aj tento neprijemny problem.

za vsetky rady a postrehy vopred dakujem.
Chevrolet Kalos 1.2 S Direct 4/2005 | Takmer ziadna vybava | Nabehane ako na lokomotive (160tkm and counting)
Reklama
 

Odpovědět

Zpět na „KALOS“