Výměna oleje

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jeník
Příspěvky: 32
Registrován: pon zář 18, 2006 15:47
Bydliště: Praha

Výměna oleje

Příspěvek od Jeník »

Ahoj,

mám Kalos (Aveo) HB 2006, letos jsem si řekl že se už po 3. nenechám oškubat na servisní prohlídce. A koupil jsem si 4L oleje s filtrem a chystám se sám vyměnit olej. Zkoušel to už někdo z vás? Kde se najde výpustný šroub ? Čím se povoluje je to nějaký standartní klíč ? či imbus ? Mám najeto 31 000 asi vyměním ještě svíčky jsou tam původní, po kolika je měníte ?

Díky za rady porady.

Dejvákům zdar

Jeník
Aveo HB 2006, 1150ccm, 8V 53kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Výměna oleje

Příspěvek od ladinek »

:D ahoj sice jsem zpodek motoru Kalose neviděl ale jistě když se podíváš na zpodek motoru tak tam bode nepřehlédnutelny velký šroub myslím tak odhadem 17" asi .Bude buď zespodu nebo zboku v olejové vaně.Ten povolíš nech to přes noc vykapat a ráno doliješ až tam šroub vrátíš.A filtr mam na aveu normálně zepřede na klasickej klíč tak na 14" ale nevím přesně tak ten taky vyměn a při utahování ho moc nervi at ho příště sundáš.A svíčky vyměníš klasickým klíčem na svíčky akorát kop nějaký kvalitní ale jaky to nvím tak hluboce jsem to nestudoval.
HODNĚ ZDARU!!!!
:lol: A kolik tě stojí serviska jestli se mohu zeptat taky mě to čeká v létě.Díky :lol:
Obrázek
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od palikx »

jasne pod autem na vane je sroub a opravdu 17 tam byl nejcasteji
olejovy filtr najdes opravdu asi zepredu a pokud se nepodari ho povolit rukou je potreba nejaky povolovak retez nebo velke sikovky.pripadne prorazit sroubovakem.
pak vse nasroubovat nove zpet a utahnout.
na filtru to byva napsane ale jinak maximalne pul az trictvrte otacky od dosednuti tesnici gumicky.
svicky se meni po 30 tis normalne.kup NGK nekde u prodejce ti zcela jiste reknou co do tohoto motoru presne patri.
doporucuju WWW.CZDRAFEL.CZ a pripadne ti je i posle.
tak hodne zdaru.
kdyby jste nekdo potreboval tak napiste jsem schopen to udelat a opravdu se pak nemusite bat ze motor znicite.bezne si za vymenu oleje rikam 200.
ale pokud bys mel delat servisni prohlidku neni to jen o oleji a pokud se na vse ostatni vykasles obvykle ty auta pak vypadaji strasne.
nikoho do niceho nenutim jen se obcas nestacim divit co kdo dokaze.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Marek Petružela
Příspěvky: 108
Registrován: sob úno 03, 2007 13:17
Bydliště: Teplice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Marek Petružela »

ahoj jestli chceš,tak olej vyměň,ale myslím si,že když nejdeš na 3 prohlídku nic se neděje,jestli minulí rok jsi byl tedy na 2 prohlídce,tak asi olej měnili a podle toho kolik máš najeto km tak asi průměr od minulé prohlídky máš 9000 10000 km.tak zvaž jestli to je nutné,myslím si,že alespoň do jara by to počkalo.šroub je opravdu na olej.vaně a filtr když otevřeš kufr,tak po pravé straně směrem dolů.
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od LIFELIKE »

Ja som na tretej prehliadke nebola a chystám sa ísť až niekedy v marci-apríli na budúci rok. Teraz mám cca 41 tisíc km (4,5 roka). Jazdím každý rok približne rovnaké množstvo kilometrov. Keďže si olej vymeniť neviem a ani nemám veľmi kde, tak to isto budem riešiť cez servis. Čo sa dá robiť: keď sa chcem voziť a som ľavá, tak si musím zaplatiť :).
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Serpico »

...no Jeníku dovolím si doplnit palikxe, jsou to nakonec jeho rady jenom prostě pozapomněl, při výměně svíček namázni novou vazelínou aby Ti nezarostla v tom případě se strhne závit v hlavě při povolování a NGK i DENSA na korejce mají i graficky znázorněné jejich dotažení čtvrt až půl otáčky po deformaci podložky. Jinak olejový filtr jde krásně povolit po jízdě za tepla normálně rukama ....no je to trochu teplé ale ni probléma, výfuk to prostě není...navíc i tak se má vypouštět a nechat odkapat, na to v servisu není čas...
...jinak na garančky je dobrý, někdo znalý problematiky, vyskytujících se poruch těchto vozů a s diagnostikou, ideální na třetí a další náš palikx, prostě umí a to jsem poznal hodně mechaniků ale málo vyvolených...
...a hlavně víš co sis tam nalil, přeji všem už jenom pohodu
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: Výměna oleje

Příspěvek od mikikoti »

Pokiaľ viem tak olejový filter sa doťahuje rukou. Ale môžem sa mýliť. Tak preto sa pýtam. Inak olej si nechávam meniť v servise lebo na to vide lacnejšie ako by som si to robil sám.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Serpico »

...jo mikikoti jasně, po namáznutí gumového těsnění olejem se dotáhne rukou a povoluje se klíčem nebo i rukou, při teplém motoru...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna oleje

Příspěvek od alvin »

presne tak,rukou cez handru sa doťahuje,povoľuje špecialnym kľúčom na filter.
Ja som si to robieval donedávna sám,ale nakoľko nemám jamu,už sa mi nechce váľať pod vozom,dávam si to robiť pri serviske,ale olej a filter si kúpim sám a prinesiem,lebo v servisoch obvykle nalejú,ten najdrahší,čo sa im najmenej míňa :P :P :P :P a v tým menej solídnejšich zaučtujú ten najdrahší a nelsjú ten najordinárnejší,aj o takých praktikách som počul. Ja osobne chodím k známemu,tak viem,že mi tam neleje to,čo si naozaj prinesiem
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Protože jsem potřeboval výměnu oleje tak jsem se dohodl s Palikxem,že mi to udělá.No a že teď 11 srpna už budu mít Kolouška /Kalos/ 7 let tak jsme se dohodli na takové větší servisní prohlídce.Takže se měnil motorový olej,brzdová kapalina,rozvodový řemen,vodní pumpa,napínací kladka a řemen k alternátoru a svíčky.Sice mám najeto jen 62 706km a řemen by mohl prý vydržet i do 90 000km ale,že to je už sedum let tak jsme to vyměnili.Byl ještě dobrej ale když už to bylo rozebraný tak se to vyměnilo.Pavel tam měl učedníka /Milan se neurazí,že jo/a šikovnýho ten mi i rozebral a zkontroloval brzdy a dohodli jsme se na příští rok na výměně kotoučů a destiček/jsou zatím originály/
Přikládám i pár fotek.Je tam i Milan jak si kontroluje na svém vozu zapalování .Tu fotku už mi to nevzalo,že prý jenom tři :?
Jinak s prací a cenou jsem byl nadmíru spokojen !!!! Částku neuvádím do když bude chtít Pavel ať se dohodne s každým individuelně.Jenom napíšu,že jsem platil asi třetinu ceny servisu možná i míň :!:
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Zapoměl jsem samozřejmě filtry jak olejový tak benzinový !!!
P1010014.JPG
P1010014.JPG (135.51 KiB) Zobrazeno 6479 x
P1010017.JPG
P1010017.JPG (132.08 KiB) Zobrazeno 6479 x
P7140008.JPG
P7140008.JPG (128.45 KiB) Zobrazeno 6479 x
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Výměna oleje

Příspěvek od Serpico »

...inu Vláďo nemám proč se urazit u palikxe jsem rád " učedníkem " vono je dnes už všechno jinak, nakonec i u Tvého kolouška se musí odrazit buben zarezlý na čepu, jinak nejde dolů, ...no u dodo 100 - 120 byl zase potřeba stahovák, u nexie drží na šroubku to je ideální, stejně ho pak drží čtyři šrouby kol a nemusí se u něj mlátit na buben, jinak Pavlovi prošlo rukama hafo aut a to ve značkových servisech a tyhle zkušenosti prostě nelze nahradit ničím nehradit.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „KALOS“