Zadné brzdy - rada

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
RED_KALOS
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 07, 2021 13:53

Zadné brzdy - rada

Příspěvek od RED_KALOS »

Zdravím páni,
stal som sa majiteľom červeného Daewo Kalos. Auto dlhšie stálo a teraz keď začalo jazdiť a bolo na STK, sa zistilo že zadné brzdy na jednej strane nejde vôbec a na druhej iba trochu. Ručná funguje bez problémov. Rozobral som a zistil že valčeky sú zahrdzavené. Vymenil som ich, odvzdušnil no po zložení to brzdí strašne slabo. Pedál brzdy je tuhý no brzdná sila je asi taká, že keď je auto zdvihnuté tak dokážem otočiť kolesom. Ak je dole bubon a stláčam pedál, tak vidno ako sa tie ,,samostavy,, rozťahujú. Po založení bubna to už nepočuť. Pri zakladaní bubna to musim stiahnuť aby som dokázal nasadiť bubon. Obloženie ako nové. Samostavy značia že by sa to malo nastaviť samo, no nieje v tom nejaký háčik ? V servisnej príručke sa píše že treba otáčať nastavovaním, dokedy nieje tlak na bubon dostatočný, no ako to spraviť keď tam je bubon ? Vzadu na štíte je nejaká gumová záslepka, žeby to bolo ono ? Musím opakovať STK preto budem rád za každú rýchlu reakciu :) Ďakujem.
Reklama
 

esperkac
Příspěvky: 97
Registrován: sob kvě 28, 2016 17:59

Re: Zadné brzdy - rada

Příspěvek od esperkac »

Tak ked si cital servisný manual tam nebol obrazok?
Ak je to samostav tak uz z nazvu sa nastavy sam.
Ale ak tam je taky srob s matkou ktorym sa steluje vzdialenost pakny tak to sa stiahne na minimum. Aby isiel nasadit bubon. Ten sa nasadí a potom bud cez dieru v bubne alebo zozadu cez styt sa otaca ta matka. Pakne sa odseba vzdialia a ked ich roztlaci este pirstit tak uz viac tlacia na bubon.
Uživatelský avatar
LordMMX
Příspěvky: 1517
Registrován: ned úno 20, 2011 05:06
Bydliště: Halič /SVK/
Kontaktovat uživatele:

Re: Zadné brzdy - rada

Příspěvek od LordMMX »

skús dať dole gumenú krytku a uvidíš či tam je možnosť to štelovať. ak nie, tak sa to robí cez dieru na šrób , stačí bubon otočiť kým neuvidíš cez dieru štelovák
Daewoo Evanda 2005
Daewoo Leganza "Areum" CDX 2.0, central + alarm, el. okna, digi klima, dualbag, ABS/TCS
Daewoo nie je len značka... je to životný štýl !! :)
ex: Leganza, Evanda, Lanos, Corsa, Nexia, Espero, Marea
RED_KALOS
Příspěvky: 2
Registrován: ned lis 07, 2021 13:53

Re: Zadné brzdy - rada

Příspěvek od RED_KALOS »

Tak páni, všetko nakoniec som prišiel na chybu. Bolo to slabo odvzdušnené. Teraz to brzdí tak akoby to bolo iné auto :D Každopádne vďaka za rady.
Odpovědět

Zpět na „KALOS“