Chevrolet Corvette

Moderátor: Blue Lanos

Jenda21
Příspěvky: 7
Registrován: stř črc 09, 2014 21:10

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od Jenda21 »

Tady jsem našel takovou malou zajímavost http://www.tipcars.com/magazin-chevrole ... -7163.html
Reklama
 

KiaraStanley

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od KiaraStanley »

Ahoj, jsem mimo jine take majitelem Corvetty a to konkretne C4 v cabriu. Jak uz tady bylo receno, tahle auta jsou hlavne o zivotnim stylu, splnenem snu a o radosti z jezdeni. Coz ale neznamena, ze musite jet nutne celou cestu dveste. O tom to fakt neni. Je to o pocitu jizdy v necem mimoradnem, kdy sedite jen par centimetru nad zemi, divate se dopredu pres obrovskou kapotu motoru a posloucháte duneni silneho osmivalce a vite, ze kdykolik to budete potrebovat, slapnete na plyn a vystrelite jako raketa. To jsou zazitky, ktere vam normalni auto opravdu nikdy nenabidne. Od motoru 5,7L V8 360HP samozrejme nemuzete cekat, ze budete jezdit za 4,5L tak jako v modernim dieselu, ale kvuli tomu si snad proboha tahle auta nikdo nekupuje. O americkych autech u nas koluji obrovska klise ve stylu, nebrzdi to, nezataci to a zere i travu kolem silnice. Reknu to asi takhle. Kdyz presednu ze svoji 20 let stare Corvetty do 2 roky stare Fabie II, tak mam pocit, ze se zabiju, protoze ta Fabia ve srovnani s moji Corvettou nebrzdi a nezataci. A to jsou jizdni vlastnosti koncernovych aut vyhlasene jako vice nez dobre. A spotreba? Pri normalni pohodove jizde mimo mesto se da jet za 8-8,5L. Na dalnici pri dodrzovani 130km/h se spotreba ustali na 8,5L. Opravdu uz nemluvim o te Fabii. :-) Pri divoke jizde nebo ve meste jde spotreba samozrejme rapidne nahoru, ale to snad plati pro kazde auto. Budete se divit, ale i my, co jezdime v Corvettach, Camarech nebo treba v Mustangu jsme uplne normalni lide. Jen si proste plnime svoje automobilove sny v ramci svych financnich moznosti. Nic vic na tom opravdu neni.

Tady se treba muzete podivat na zaverecnou spanilku kazdorocniho srazu Corvette v Praze. Myslim, ze je to docela hezka podivana.
13th International Corvette Meeting in Prague: http://youtu.be/LHa65W47Ai8
Naposledy upravil(a) KiaraStanley dne úte dub 14, 2015 10:42, celkem upraveno 1 x.
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od hoza »

Moc pěkně napsané. Ale třeba já si koupi takového vozítka spojuji i s koupí garáže čímž se cena tohoto koníčku může vcelku prodražit. Nejlepší je vytápěná suchá garáž v místě bydliště potom koníčku nic nebrání :-) Měl jsem kamaráda co repasoval veterány a tak vím že cesta těch co nemá vytápěnou garáž doma je často dost těžká někdy až neřešitelná. A postavit corvettu před dům u nás v Brně by znamenalo ji někomu darovat. Takže ano jste úplně normální lidé ale s garáží :)
KiaraStanley

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od KiaraStanley »

Bydlim v Praze, takze i tady nechat stat takovehle auto na ulici, by znamenalo ho rovnou nekomu darovat. A asi jeste rychleji, nez v Brne. :-) Budes se divit, ale ani my nemame na nase auta vytapene garaze, ale jen garazova stani v dome. Financne to cloveka rozhodne nezruinuje pri placeni takoveho najmu a pri vhodnem vyberu lokality jsou auta v bezpeci. Ale je to samozrejme o kompromisech. Bydlet v rodinnem dome s garazi by bylo o necem jinem. Nebudu se bavit o veteranech, to je samozrejme financne uplne jina dimenze a totez plati pro nove Corvetty C7, ktere stoji kolem dvou milionu. Takova auta si muze dovolit malokdo z nas a mozna nikdo tady. Ale ctvrta nebo pata generace, pokud se u zadne z nich nebudeme bavit o ruznych limitovanych verzich, ktere se prodavaji i za ceny nove C7, jsou auta v cenovych moznostech normalniho smrtelnika.
krutys
Příspěvky: 1
Registrován: úte dub 14, 2015 10:21

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od krutys »

Zdravim panove, nevite nekdo, kde by se dala takova Korvetka pujcit v okoli Ostravy? Chtel jsem si udelat k 50 radost, nasel jsem jen jednuv Praze https://www.renbo.cz/chevrolet-corvette
Ani by to nemusela byt pujcovna, stacil by odvazlivec, ktery by jel na chvili se mnou :o
KiaraStanley

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od KiaraStanley »

krutys píše:Zdravim panove, nevite nekdo, kde by se dala takova Korvetka pujcit v okoli Ostravy? Chtel jsem si udelat k 50 radost, nasel jsem jen jednuv Praze https://www.renbo.cz/chevrolet-corvette
Ani by to nemusela byt pujcovna, stacil by odvazlivec, ktery by jel na chvili se mnou :o
Zkus tohle:
http://www.mkdrive.cz/nabidka/chevrolet ... e-c6-400hp
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od Scorpion.11 »

Velice zajímavý a pěkný výběr -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
KiaraStanley

Re: Chevrolet Corvette

Příspěvek od KiaraStanley »

To rozhodně. Corvettu C6, nové Camaro, Mustanga a Cadillac ATS už jsem řídil a musím říct, že ve všech případech je to opravdu zážitek. Jsou to hodně dobrá auta. -i
Odpovědět

Zpět na „CORVETTE“