Havarijní pojištění

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od Obelix »

pikodrak píše:
inza píše:A co takto GAP pojištění? Řešil někdo? Má to podle vás smysl?

Pro ty co neví - jde o pojištění, kdy pojišťovna garantuje v případě ukradení / totální škody doplacení rozdílu mezi havarijním a cenou nového vozu.
Pojistka je to velmi levná !!! řádově pár tisíc korun jednorázově.

Neřešil někdo - nemá někdo?
takže když mam spoluúčast 2000,- tak mi dají 2000,- :D
Takhle to nefunguje. GAP pojistka řeší situaci kdy ti auto ukradnou nebo bude totální škoda a u standardní havarijní pojistky ti pojišťovna nezaplatí částku za kterou jsi auto koupil, ale pouze hodnotu auta v závislosti na stáří podle sazebníku tzn. že místo třeba 400 000Kč dostaneš za dva roky staré auto třeba o 100 000Kč méně. Takže když máš havarijní pojistku s pojištěním GAP, tak ti zaplatí 300 000Kč z havarijního pojištění a z GAP pojistky ti zaplatí ještě těch zbývajících 100 000Kč do ceny nového vozu. Úplně špatná věc to z tohoto pohledu není, ale pořád mi vrtá v hlavě červík v podobě té kupní ceny vozu. Většinu pojišťoven totiž nezajímá za kolik jste auto ve skutečnosti koupili, ale kupní cenu vozu určují podle sazebníku a kolik mají v tom sazebníku uvedenou kupní cenu našich aut se nikdo nedozví minimálně do okamžiku kdy k té škodě nebo odcizení dojde a to se mi moc nelíbí.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od inza »

Tak o to by to bylo ještě lepší. Kupní cena dle sazebníku bude rozhodně vyšší než ta, za kterou kupujeme.

Ale s tím tvým tvrzením si nejsem jistý - předpokládám, že tohle je spíš ochrana proti tomu, aby si někdo "uměle" nenavýšil cenu vozu, za kterou ho kupuje, tedy že bude existovat jakási tabulka pro tyto případy (příklad - kupuji ojeté Porsche 911, jako kupní cenu do smlouvy napíšu 4mio a auto zmizí za půl roku - pak bude pojišťovna kupní cenu určovat dle svých tabulek)

Standardně se pro toto používá postup "nižší z obou cen" tedy vezme se smlouva, jejich standardní tabulky a bere se ta nižší cena.
U nového auta se stejně asi žádné tabulky brát nebudou, protože cena je daná dealerem.

V každém případě dotaz zní - myslíte že stojí za to zaplatit pár tisícovek za riziko že to
a) někdo ukradne
b) totální havárie (oprava je ekonomicky nerentabilní)
a v té chvíli nemusím nic řešit a kupuju si nové auto?
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od vasa.prokop »

Já mam havarijko a povinnné od ČPP za 8500,-/rok...(auto stálo 365 tis.) to je dle mého názoru velice slušná pojistka, když si navíc uvědomím, že jako taxikář platím 1,5 násobek běžného pov. ručení
Uživatelský avatar
marwinn
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 18, 2011 21:06
Bydliště: Nosislav

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od marwinn »

Ahoj,

Mám Allianz, komplet pojištění včetně "GAP" 12.300,- .

Mám ale 9 let bezškodný průběh.

Komplet pojistka je mimo úrazového pojištění přepravovaných osob vše. Tedy čelní sklo, asistenční služby, převážený materiál a ještě něco , co teď z hlavy nevím....

Spoluúčast 5.000,- 5% se mi jeví jako ideální.

"GAP" mají svůj vlastní ve stylu: Po dobu 3let v případě totálky a krádeže zaplatí kupní cenu uvedenou na faktuře za nové auto stejného typu. Tedy Orlando. Pokud cena klesne za tři roky pod poloviční cenu nového, odpočítají si z plnění rozdíl mezi polovinou ceny nového a cenou časovou vozu.

Není to rozhodně nejlevnější pojistka, ale na nafťáka 163PS 6.600,- Kč komplet pojištění nedostanete. To mi nikdo neříkejte :-)

Marw
___________
Fiat Ritmo 85S
Lancia Delta
Renault 5 1,7 GTI
Ford Sierra 2,3D
Škoda Felicia 1,6 100PS
VW Passat Variant HighLine 2.0TDI PD
... to bylo

a nyní... Orlando LT+ 163PS a Škoda Felicia 1,6
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od jmatyas »

Sice to nesouvisí s pojištěním, ale máme tu první zdokumentovanou nehodu Orlanda. Pravděpodobně zaviněnou řidičem druhého vozidla, které zezadu orlíka napálilo. Orlík asi zastavil před přechodem, což druhý řidič přehlédl nebo nedobrzdil. Zajímavé jsou snímky, na kterých na Orlíkovi na první pohled nejsou viditelné velké škody, zato ten druhý je na tom o poznání hůře. Stalo se včera na silnici Náchod-Hradec Králové.
http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/za ... sah-32438/
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od milosh »

A koukam Ustecka znacka :shock:

Obrázek
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od johnlord »

jmatyas píše:Sice to nesouvisí s pojištěním, ale máme tu první zdokumentovanou nehodu Orlanda. Pravděpodobně zaviněnou řidičem druhého vozidla, které zezadu orlíka napálilo. Orlík asi zastavil před přechodem, což druhý řidič přehlédl nebo nedobrzdil. Zajímavé jsou snímky, na kterých na Orlíkovi na první pohled nejsou viditelné velké škody, zato ten druhý je na tom o poznání hůře. Stalo se včera na silnici Náchod-Hradec Králové.
http://www.hzshk.cz/cs/uvodni-strana/za ... sah-32438/

Ajaj, to zamrzí. :(
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od smire666 »

Hádam nikto z klubu... :(
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od jmatyas »

Je to velmi nepříjemná situace, ale s jedním pozitivem pro ostatní. Z fotek je vidět, jakou opancéřovanou limuzínu vlastníme, když porovnáte předpokládanou výši škody na obou vozidlech a možné zdravotní problémy. :lol:
Když jsem se o této nehodě dozvěděl, nejdřív mě zamrazilo, že to může být moje, :oops: mám orlíka v servisu na přestavbě na LPG a technici ho mohli projet. Z fotek jsem se ale uklidnil a navíc mi volali, že si auto můžu převzít -i
Každopádně toho chudáka lituji.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
prt
Příspěvky: 61
Registrován: pon kvě 23, 2011 20:55
Bydliště: kósek od Brna

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od prt »

Ten golf je na odpis, ale nezapomínejme na to, že dnešní moderní auta mnají vpředu deformační zóny na pohlcení energie z nárazu a tak to auto, které narazí do něčeho čelně tak vždycky vypadá hrozně.
orel LTZ 1,8 v bílé
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od Jožan »

Jj.,tak bych to taky viděl,auto zepředu bude na sračky a my v pohodě,to byl taky jeden z důvodů proč koupit tohle auto,zvlášť s dvojčatama.Proto taky kupuju jedny z nejlepších zimních gum a jedny z nejlepších autosedaček...Na Omegy Seamaster budu muset ještě chvíli počkat...
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
danny
Příspěvky: 11
Registrován: čtv srp 25, 2011 08:30

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od danny »

Bohužel ta výše uvedená fotka mi silně připomíná mého orlíka. 1.srpna jsem si ho vyzvedl ze salonu a po ujetí 60 km jsem skončil úplně stejně jenom to bylo u Benešova. Je to na houby, protože objednávka zadního čela, to je ta část pod nárazníkem a bezpečnostní výztuhou, trvala přes měsíc.

No nic držím palce.............
Chevrolet Orlando LT+, 2.0 VCDi 163
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od Poky Ul »

Tak že měsíc bez auta? :( To je celkem hruza.
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
lienka6
Příspěvky: 3
Registrován: stř říj 19, 2011 15:18
Bydliště: Praha

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od lienka6 »

GAP pojisteni je super vec, hlavne v pripade (jak uz nekdo psal) odcizeni vozidla, resp. totalni skody. Hodnota auta totiz u pojistoven klesa kazdym dnem, to znamena, ze uz kdyz jedete ze servisu, kde jste si auto koupili, je hodnota auta (dle pojistoven) nizsi nez za jakou jste ho koupili. To znamena, ze kdyz vam na parkovisti ukradnou tyden stare auto, nikdy uz nedostanete puvodni castku, za kterou jste ho koupili (ta cena se snizuje priblizne o 10% za kazdy rok). GAP pojisteni je urceno prave na kradez (pripadne totalni skodu) - dostanete po dobu 3 let cenu, ktera je na fakture. Pripojisteni za GAP neni drahe, bohuzel, pokud vim ho nabizi pouze Allianz (nebo mozna jeste CSOB-to si nejsem jista) a pojistka u Allianz neni nejlevnejsi.
Co se tyce pojisteni u Direct, ja osobne bych do toho u noveho vozidla urcite nesla. Problem mozna neni v pojistnych podminkach (i kdyz si mysli, ze i tam jsou chytaky), ale v likvidaci. Mam zkusenosti, ze hledaji duvody proc neco nezaplatit a likvidace-proplaceni trva navic dlouho.
Prosim nemohl by jste mi nekdo poslat pojistne podminky u Directu, fakt by me to zajimalo. Moc dekuji.

Jinak ja mam pojisteni na diesel 16.120 u Allianz (cena je hoooodne po znamosti). Kto se u diesla dostane pod 18tis se vsim, bez nejake kamaradske slevy, pochybuji, ze tam ma vse v poradku :-(
Orlando Velvet LT+ Diesel, Praha
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Havarijní pojištění

Příspěvek od inza »

lienka6 píše: Jinak ja mam pojisteni na diesel 16.120 u Allianz (cena je hoooodne po znamosti). Kto se u diesla dostane pod 18tis se vsim, bez nejake kamaradske slevy, pochybuji, ze tam ma vse v poradku :-(

Pokud již máte vše u Allianz, rozhodně nekoukejte po nějakém Directu.

Cena, kterou nyní máte je poměrně pěkná, ale rozhodně ne úžasná.

Havarijní se obecně liší podle ceny auta, pojistných rizik (asi všechno - krádež, nehoda, vandalismus), a spoluúčasti, kterou tam máte.
Kolega má pojištěné LTZ benzín pod 10tis komplet, spoluúčast 3% min. 3tis Kč, všechna rizika, POV u KOOP, HAV u ČPP.

Rozdíl benzín / nafta tedy vyplývá pouze z
1. o něco málo vyššího objemu motoru - POV bude o pár stokorun dražší
2. o něco vyšší ceny - HAV bude dražší v poměru k ceně (počítá se to jako určitý násobek ceny, tedy ten poměr je naprosto přesný)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Pokec“