Mytí nového auta

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od ladinek »

k tomu laku:teď jsem stříkal octávku 1.Nalakoval jsem ji ne profi ,ale bylo to hezký -i Dal jsem dvě vrstvy laku na metalízu ,včera z toho neandrtálci sundávali pásky a jak se spojil lak na dveřích a pásce oblepovací tak to utrhli i s lakem.Stačilo to jenom naříznout odlamovacím nožem.Ale hrozně to chtěli mít oddělaný rychle.Takže celý auto skur....Dvouložkovej lak zraje tak 2 měsíce si myslím já takže kartáčem ani houbou nee.

Akri:já jezdím taky ráno a nebo pozdě večer :lol:
Naposledy upravil(a) ladinek dne pát črc 01, 2011 21:41, celkem upraveno 1 x.
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od Akri »

no bez vysuseni to muze byt i tak dlouho -P
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od Habron »

Akri píše: a muzu vedet jak jsi na tohle prisel :D
říkal mi to člověk, co pracuje ve firmě, kde vyrábějí autolaky i pro prvovýrobu; a dost trval na tom, že prvních dvacet dní ještě lak (nebo něco jiného na tom laku) prochází chemickými změnami a je náchylnější na mechanické a chemické poškození. Dále dodal, že auto se nikdy neobjeví v salonu dříve než po těch dvaceti dnech, takže z tohohle pohledu už by to mělo být v suchu.

Nemám důvod mu nevěřit, protože nepatří do skupiny věčných kecalů.
... nikdy v životě bych nechtěl hondu ...
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od Akri »

No kdyz myslis, ja v tom delam 17 let a uz taky trochu vim a z praxe, ne z doslechu :)
Zadne auto se nedostane do 20 dnu od nalakovani ve fabrice ven, tak to je uplne jedno a po vypaleni na 120 stupnu je veskera reakce ukoncena tim vypalenim a naslednym vychladnutim, tim je hotovo, proto take na montaz, ktera po laku nasleduje, uz auto prikryvaji vsechny lakovane casti, kde se manipuluje navleky, ci magnetickymi ochranami a to by si na "nehotovy" lak nikdo nedovolil. A jak jsem rekl, to jsou navic laky bez tuzidel, a to nemluvim a znackac jako je mercedes, kde je pouzit keramicky lak, a ten ma tvrdost povrchu porcelanu, ani myti v mycce mu nevadi, ten naopak pokud potrebudej zabrousit a poopravit, mas na to jediny den, pak zapomen na opravu a muzes lakovat znovu.
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od nahox »

vcera som ho poumyval a dnes rano pozeram -P
Přílohy
P3290013.JPG
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od ReWegar »

Nahodou snih krasne auto umeje :D teda pokud je poredtim neumyte -i
Obrázek
Uživatelský avatar
mitchi
Příspěvky: 41
Registrován: čtv črc 19, 2012 20:27
Bydliště: Praha - Prosek
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od mitchi »

Poradťe jak na interiér. Palupka je imrvére zaprášená :( jakou auto kosmetiku používáte?

Mitchi
Fiat zastava
Opel Omega 2.4i r.v. 1989
Opel Omega 2.0i r.v. 1995
Citroen Xantia 2.0 HDi 1999
Citroen Xara 1.4i 2001
Orlando LTZ 1,8 LPG 2012
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od ReWegar »

jj furt to utiram, chtelo by to nejakou kvalitni antistatickou smes. hlavne ta klavirni cerna to je pracholapac
Obrázek
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od pejee »

já to myju mokrou mikroutěrkou, potom jen občas utřu ubrouskem na prach, ten ho všechen pochytá a je chvíli klid
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
roklseky
Příspěvky: 20
Registrován: sob bře 16, 2013 15:06
Bydliště: Holomóc

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od roklseky »

Dnes jsem v Olomouci narazil na toto http://www.myckypirana.cz/technologie/ Je to udajne bezkontaktni myti a maji tam i parni cistic se suchou parou na interiery. Jeste jsem to nezkousel, ale mam to v planu.
Kdyby to vypadalo jako reklama, tak to smaznete. Jen me zaujala technologie "Umožňuje motoristům snadné mytí vozidla POUZE stříkací pistolí bez pomoci kartáče a houby" :)
Uvidime, jak vyzkousim poreferuju. ;)
Orlando 1.8 LT+ AT
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od milosh »

Neco podobnyho je uz nas v Usti, mycka Ehrle za 60kc umeju behem 5-ti minut auto jak kdybych ho pul hodiny myl houbou, za me plus, meju kazdy tyden takze usetri cas a auto stale ciste -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Mytí nového auta

Příspěvek od Joztar »

Tie Erhle su v Ke u nas tusim 2 teraz ich postavili a tiez mam v plane to ist skusit ... sice neviem kolko to stoji ale minule som si vsicmol na jednej z nich plagat ze umytie trva 12 minut tak neviem ... asi len ich reklama aby tam ludia nechali viac penazi ale ono sa to bude dat isto rychlejsie ...

teraz v noci tu padal dazdik a den predtym fukal juzny vietor tak asi privialo od sahary aj piesok bo auto cele zasrate je po tom dazdi tak to pojdem otestovat

inac vatsinou ja auto umyvam tak ze cez zlavomat kupim kupon na rucne umytie auta + vycistenie aj z vnutra ... naposledy ma to stalo 9 e spolu a auticko bolo cistucke jak nove -> ale trvalo im to aj fajne dlho viac jak hodinu ... :PP:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Pokec“