Auto nestartuje po umyti motoru

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
xbajci
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 05, 2018 18:02

Auto nestartuje po umyti motoru

Příspěvek od xbajci »

Zdravim panove,
prosim o radu nebo tip. Nejak jsem byl aktivni a pri umyvani auta jsem si rekl ze umyju i motor :oops: Pak jsem preparkoval, ze prezuju kola, hodil mobil do autonabijecky a nechal zaple radio, plus kompesorkem dofukoval pneu. No asi po hodine a pul uz kompresor nejel, zkusil jsem nastartovat a nic. Rikal jsem si ze to bude baterkou, tk jsem ji hodil na nabijecku a pres noc nechal nabijet. Rano uz aspon zacla fungovat elektronika v aute. Ale otoceni klickem nestartuje. Palubovka jen problikne, ale zadnej zvuk/pokus o start se nedeje. Zustava vsak svitit kotrolka ridici jednotky. Tk jsem zavolal znamemu automechanikovi, ktery ma diagnostiku, napichl to, ale nic mu to nereklo. Pry bez chyb. Dokonce zkusil smazat chybove kody ale kotrolka sviti stale. Zkontroloval jsem vsechny pojistky - pod volantem, pod kapotou, aj v tom plastu na baterce. Vsecko ok. Nevim co s tim dal... Uz je to 4 dny, moc slunicka nebylo, tk nevim jestli je to dostatek na vyschnuti...Ma otazka teda:

1. Nenapada vas co s tim? Co zkontrolovat?
2. Muze mit autorizovany servis nejakou "lepsi" diagnostiku, ktera by neco ukazala? Nevim teda co ma znamy, ale neni to obyc OBD2 BT ctecka.

Diky!
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Auto nestartuje po umyti motoru

Příspěvek od Laco71 »

Auto je nepoužitelné.... :mrgreen:

ale máš čistý motor.... :(( :o) :cry:

Postup mal byt taký,že sa máš pozrieť na baterku, ofukať silove konektory a tie silne poistky, čo su na nej poprepajane,

tlakovým vzduchom, a tiež by nebolo od veci prefuknuť aj všetky ostatné konektory,

a zapamëtať si,že taký proces umyvania motora sa robí v lete ked je horúco, a všetko dokladne vyschne , alebo motor len zvrchu pretrieť handrou .... :(
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Auto nestartuje po umyti motoru

Příspěvek od Scorpion.11 »

K.O. baterka což je též možné ;-)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Auto nestartuje po umyti motoru

Příspěvek od vasek »

Nepíšeš, jak to auto máš dlouho, ale při startu je třeba zmáčknout spojku, jinak auto nestartuje! :lol: Pak bych změřil napětí baterky při pokusu o start na vývodech a potom na kontaktech baterky. Většinou je tam velký přechodový odpor - vyčistit, stříknout kontaktolem a mělo by to jet.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto nestartuje po umyti motoru

Příspěvek od ChOrlando »

Doporucuji veskere pojistky a elektro kam mohla zatect voda nastrikat timto nebo necim podobnym: NANOPROTECH vytlaci to vlhkost https://www.alza.cz/auto/compass-nanopr ... 96.htm?o=3

a pouzit to pred dalsim mytim motoru :lol:
Orlando 1.8 Benzin
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“