Výměna autobaterie

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Výměna autobaterie

Příspěvek od hoza »

Při vyjmutí autobaterie je nutné udržet napětí na svorkách nebo se napíchnout na can bus řídící jednotky nebo je výměna jednoduchá a pouze vytáhnu baterii a v klidu očistím kontakty a vložím druhou? Neztratí řídící jednotka data či se to nějak nezablokuje? půjde nastartovat? Díky za radu
Reklama
 

Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od smire666 »

Nazdar, nejaká pamäť tam je, no nebabri sa s tým pol dňa, to by sa už tie stanice z rádia stratiť mohli ;) Nebuď potom zaskočený, že budeš možno musieť "naučiť" okná dojazdu. Otvor po jednom okno druhou polohou spínača a nechaj ho stlačený tak dve-tri sekundy po otvorení. Potom to isté smerom nahor...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od hoza »

Děkuji za pomoc
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Richard »

No když budeš chtít být zcela zabezpečený a nepřijít o nastavení či data v palubáku dej na kabely od baterky další - stačí dvoulinka a na ni připoj jinou baterku, stačí i 12V od motorky prostě cokoli co dá cca 12V pak starou baterku odpoj a novou zapoj poté oddělej to napájení "dvoulinkou" spotřeba vypnutého auta je v řádu 20-50 mA a to ti dá cokoli třeba i tužkový baterky ;)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od smire666 »

Niečo ako mimotelový krvný obeh :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od hoza »

Tak jsem si půjčil v práci booster 3400 ampér přes který startuji stroje caterpillar, objednal stejně velkou baterku a za 15 minut bylo hotovo. Původní baterie měla o cca 1kg méně takže evidentně přišla o elektrolit díky čemuž měla kapacitu cca 10% kterou mi ukázal i profi záťěžák. A moje celovikendova záchrana baterie se nezdařila. Po nabití baterie ukazovala dobré napětí nebyla nafouklá ani proražená. Nabíjel jsem mikroprocesorem řízenou nabíječkou i tupou nabíječkou 12/ 18A, baterie se vždy dobila během pár hodin do tabulkového napětí.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Laco71 »

Dobrý deň,
potreboval by som vedieť KDE získam KOD rádia, ked CIELENE odpojím akumulátor :cry:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výměna autobaterie

Příspěvek od Richard »

Já jsem měl kod radia u Forda napsán přímo v manuálu pro radio a nejsem si jistý možná v servisní knížce....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“