Imobilizér

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Hans9
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 22, 2013 10:57

Imobilizér

Příspěvek od Hans9 »

Ahoj všichni,

minulý týden se mi stala taková divná... zlá věc. Orel mi najednou nenastartoval. :shock: Po otočení klíčkem se startér skoro nepohnul a hned se vše vypnulo. Nejprve podezření na baterku, pak (asi správně) na imobilizér. Po cca 15 min. pokusů a omylů se po nastartovnání ozývaly už typické startovací zvuky, nejprve krátce, postupně se to lepšilo a nakonec jsem nastartoval. Sice svítila kontrolka imobilizéru a blinkry šly nějak nepravidelně, ale jelo to. Když jsem dojel domů, tak to chcípnu a ... světe div se.... znova nastartuju bez problémů, bez kontrolky, blinkry jako nový. :lol:

Teď se chystám do servisu, aby na to koukli skrz diagnostiku, ale neměl jste někdo podobný problém? Příp. čím to může být?

Dík za odpovědi, rady atd.
Chevrolet Orlando 1,8 LT+, černá
-----------------------------------------
předchůdci: Trabant 601S limuzína, Fiat Tipo 1,6DOHC, Fiat Tipo 1,4, Fiat Punto 1,2, Fiat Qubo 1,4
Reklama
 

Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Imobilizér

Příspěvek od dadif »

No, já teda zkušenost s imobilizérem nemám, ale to co popisuješ, bych já osobně viděl na tvůj první předpoklad - baterie, příp. nějaký související problém (uvolněný kontakt na baterce / kostře, oxidace...).
Nějak si neumím představit, že by tě "zlobící" imobilizér nechal nakonec nastartovat, a taky to, jaká by byla souvislost s blinkry. To ale neznamená, že to tak nakonec nemůže být, odborník nejsem...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Imobilizér

Příspěvek od johns »

Este to moze mat na svedomi starter...
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Imobilizér

Příspěvek od inza »

Nebo nějaká prapodivná souvislost s čidlem na spojce (už to tady kdysi kdosi řešil že to nenastartovalo).
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Hans9
Příspěvky: 7
Registrován: pát lis 22, 2013 10:57

Re: Imobilizér

Příspěvek od Hans9 »

Právě jsem se vrátil z hradu... teda ze servisu a, jak prosté, milý Watsone, byla to baterka. Sice se tvářila jako plná, ale okamžitě po nabití spadla na 4% kapacity. Takže výměna a zase jezdíme :lol:
Díky všem za reakce a nápady! -i
Chevrolet Orlando 1,8 LT+, černá
-----------------------------------------
předchůdci: Trabant 601S limuzína, Fiat Tipo 1,6DOHC, Fiat Tipo 1,4, Fiat Punto 1,2, Fiat Qubo 1,4
Uživatelský avatar
comte
Příspěvky: 42
Registrován: stř bře 07, 2012 10:47
Bydliště: Praha

Re: Imobilizér

Příspěvek od comte »

Ahoj,
píši s prosbou. Mám dva klíče, jeden se mi už promačkal. Koupiljsem si tedy nový futrál a do něj dal obsah původního klíče. Nyní se mi však stává, že s tím klíčem vůbec nenastartuji. Baterka je nová, proběhla i výměna. Nejde o počasí, ale pořád svítí imobilizér. Když nastartuji původním klíčem a vypnu motor, vzápětí nastartuji novým klíčem, tak to jde.
Předem díky za radu,
A.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ+NAV Silver Ice, My12, 5MT
Uživatelský avatar
comte
Příspěvky: 42
Registrován: stř bře 07, 2012 10:47
Bydliště: Praha

Re: Imobilizér

Příspěvek od comte »

Opravdu nikdo nevíte? Ani nikdo ze zkušených zde matadorů? :(
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ+NAV Silver Ice, My12, 5MT
Topol-1
Příspěvky: 251
Registrován: sob črc 22, 2017 19:54

Re: Imobilizér

Příspěvek od Topol-1 »

Pěkný den.
Tak tohle se mi stalo toho 27, a to nějak potom naskočil ale taky jsem nevěděl co se děje. Tak jsem i vyndal palivové čerpadlo a
vyčistil ponožku /filtr v nádrži/. No a chystal jsem se ,že budu procházet postupně možné problémové části. No a včera jsem taky zastavil ve městě
a když jsem přišel k autu tak zase "mrtvý brouk" . Jen tak jsem seděl a odhadoval co to prevít může být ? Pak mě napadlo projít kontakty.
Takže jsem zdvihnul kapotu a postupně rozpojil a zase zapojil co šlo. Dokonce jsem i odkryl počítač a odpojil a zase vrátil jednotlivé komponenty.
Potom jsem sednul a otočil klíčkem a na první otočení motoru naskočil ! Oni kontakty oxidují a už je problém.
Toto jsem si objednal. Je to jen základ ale když auto začne zlobit tak se dá říct, že ten hlavní mi to řekne.
No uvidíme a jak říkám ať už hlavně jezdí a nezlobí !!!
Vl.
https://aukro.cz/autodiagnostika-elm-32 ... SE_CONFIRM
Uživatelský avatar
comte
Příspěvky: 42
Registrován: stř bře 07, 2012 10:47
Bydliště: Praha

Re: Imobilizér

Příspěvek od comte »

Ahoj,
tole mi dalo naději. Jen nechápu, proč u klíčů, původních nastartuji v pohodě. A u nového obalu klíčů, kam jsem přehodil vnitřek z původních to nelze. Neznám úplně spojitosti. Ale když nastartuji původním klíčem. A za chvíli nastartuji tím novým, resp. v novém obalu, tak nastartuji taktéž.
Zkusím tedy neodpojit něco, co by pak nerozchodilo auto:-)
LC
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ+NAV Silver Ice, My12, 5MT
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“