spokojenost s Orlandem po letech

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od ChevyEpica »

roční návštěva STK??? To slyším poprvé a již mám páté auto na LPG a nikdy sem na po roce na STK nemusel. A o tom snížení výkonu taky nemluvíš pravdu, pokud je systém LPG seřízen jak má, tak na jízdě nepoznáš rozdíl. Asi si špatně pobral info typu - jedna bába povídala 8)
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Reklama
 

Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od majkii »

Vrátil by som sa k téme, ako už bolo napísané predomnou cena jazdeného Orlanda je nízka hlavne preto, že sa majitelia obávajú servisnej podpory (oprávnene po mojich posledných skúsenostiach so servisom) po odchode GM Chevy z EU. Druhá vec prečo je cena nízka je, že predpokladám väčšina si kupovala auto na fleet. tretím dôvodom je, že auto má vysoké prevádzkové náklady /vysoká spotreba, vysoká cena poistky keďže ide o vozidlo vyrobené mimo európy, krátky servisný interval na servisné prehliadky a výmenu oleja, a predražené náhradné diely). Toto sú aj dôvody prečo aj ja uvažujem o predaji Orlanda, hoci na tom riadne prerobím (nekupoval som auto na fleet). Čiže ja by som do Orlanda znova nešiel.
ADA nevem aký je rozdiel v cene Versa oproti Orlandu, ale som toho názoru, že vyšiia nadobúdacia cena sa ti počas prevádzky vráti, samozrejme záleží od toho koľko najazdíš km. Ďalšiu vec si zváž, či plná výbava Orlanda nie je porovnateľná so strednou výbavou Versa
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

milosh píše:Ado, pokud koupis orlando v benzinu bude ti papat stejne jako ackova zafira. Ja bych zustal u opla, zafira B, nyni stale jeste doprodavana u dealeru, je velmi kvalitne zpracovana a pokud dobre koupis ojetinu tak jsi za vodou :)


Moje zafira žere 10 litrů (9.8)..2.2 benzín. Opravdu Orlando žere taky tolik? ;-) Ne, zafiru kupovat nebudu, chci nové auto a zafira nová je příliš drahá.
Mám vyhlídnutý předváděcí vůz Orlanda najeto 6000 km za 330.000 Tolik mi ZAfira nenabídne, možná proto že jsou to o píď kvalitnější vozy a nikdo se jich nezbavuje. ZAfiru classic jsem se dožadovala v cng a ta už se nevyrábí mají poslední kusy 1.8 v benzínu (tuším). A Cena je podstatně vyšší. Proto Orlando. :-)
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od majkii »

Áda píše:
milosh píše:Ado, pokud koupis orlando v benzinu bude ti papat stejne jako ackova zafira. Ja bych zustal u opla, zafira B, nyni stale jeste doprodavana u dealeru, je velmi kvalitne zpracovana a pokud dobre koupis ojetinu tak jsi za vodou :)


Moje zafira žere 10 litrů (9.8)..2.2 benzín. Opravdu Orlando žere taky tolik? ;-) Ne, zafiru kupovat nebudu, chci nové auto a zafira nová je příliš drahá.
Mám vyhlídnutý předváděcí vůz Orlanda najeto 6000 km za 330.000 Tolik mi ZAfira nenabídne, možná proto že jsou to o píď kvalitnější vozy a nikdo se jich nezbavuje. ZAfiru classic jsem se dožadovala v cng a ta už se nevyrábí mají poslední kusy 1.8 v benzínu (tuším). A Cena je podstatně vyšší. Proto Orlando. :-)
Žiaľ Orlando s 1.8 si v meste cucne tých 10 - 11 litrov, ak ti predajca bude tvrdiť niečo iné never mu. Mimo mesto je spotreba akceptovateľných 6.5 - 7.0, Mesto je katastrofa. Moja priemerná spotreba je okolo 8 l. ale cca 70% jazdím mimo mesto a diaľnice nejazdím vôbec. Tá 1.8 je pomerne starý navyše licencovaný motor Ecotech vyrábaný koreii

Inak za predvádzačku veľmi pekná cena ak je to minimálne LT+ MY 2013 a novšie
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

vasek píše:
Proč si chceš komplikovat život s plynem? Motor není od výrobce stavěný na provoz s LPG a nemůžeš s tím parkovat ve společných garážích.
Když máš na opici, měla bys mít i na banány. Když chceš jezdit na plyn, kup si auto už od výrobce takto vyrobené.[/quote]

Teraz bude 1 rok čo mam namontovaný LPG systém, ani neviem ,že tam ten system mám... :)

Uvedomujem si to len vtedy ,ked pripájam LPG tankovaciu pištoľ a tankujem :o

Motor u Orlanda práveže je velmi dobre stavaný na LPG, má vynikajuce chladenie , neprehrieva sa
takže nejaké podpálenie ventilov nehrozí a čo sa týka benzínových vstrekov 8) je treba sem-tam trochu pojazdiť aj na benzín, nie veľa ,tak 20-30 km mesačne, ale je to lepšie rozdeliť na menšie dávky,jednoducho čím častejšie ten motor pojde na benzín ,stačí mu aj 5 minut alebo 2 km,revitalizujú sa ventily aj spaľovací priestor a nebude hroziť tzv.zapečenie vstrekov,ktoré sa prejaví vtedy ak by motor jazdil a aj štartoval len na LPG,čo pri sekvenčnom vstrekovaní nehrozí,lebo tam sa MUSÍ štartovať na benzín,system po kratkom čase sám prepne na plyn.

A netreba veriť takým,čo hovoria tu o bananoch... :oops: sami by tiež radi jazdili lacno,len sa nechcú stotožniť s plebsom.. su to snobi....
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

Orlando si v meste cucne 10-11 litrov... tak to musí byť už AGRESÍVNA JAZDA...

Ked som nemal LPG a jazdil som LEN na BENZIN , tak dlhodoba priemerka spotreby bola 7,3 L
ak som jazdil s ľahkou nohou predpisovo po okreskách tak aj 6,8

V meste som nameral tak 8,5 až 8,8 no nikdy nie 10-11 lebo aj pri jazdení v meste nemusíš stale len zrychľovať,možeš aj držať konštantnu rychlosť (na obchvate) alebo isť z nulovou spotrebou dole kopcom, to všetko sa započítava do priemernej spotreby po meste
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

A takým,čo povedia ,že nemožu mať auto na LPG z toho dovodu,že nemožu parkovať v podzemných garážach, tak takým by som z fleku odobral občianské preukazy :oops: lebo nedosahuju mentálnu vyspelosť dospelého človeka :P :? :? :o :lol:
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

majkii píše:Vrátil by som sa k téme, ako už bolo napísané predomnou cena jazdeného Orlanda je nízka hlavne preto, že sa majitelia obávajú servisnej podpory (oprávnene po mojich posledných skúsenostiach so servisom) po odchode GM Chevy z EU. Druhá vec prečo je cena nízka je, že predpokladám väčšina si kupovala auto na fleet. tretím dôvodom je, že auto má vysoké prevádzkové náklady /vysoká spotreba, vysoká cena poistky keďže ide o vozidlo vyrobené mimo európy, krátky servisný interval na servisné prehliadky a výmenu oleja, a predražené náhradné diely). Toto sú aj dôvody prečo aj ja uvažujem o predaji Orlanda, hoci na tom riadne prerobím (nekupoval som auto na fleet). Čiže ja by som do Orlanda znova nešiel.
ADA nevem aký je rozdiel v cene Versa oproti Orlandu, ale som toho názoru, že vyšiia nadobúdacia cena sa ti počas prevádzky vráti, samozrejme záleží od toho koľko najazdíš km. Ďalšiu vec si zváž, či plná výbava Orlanda nie je porovnateľná so strednou výbavou Versa
PREBOHA !
Vysoké prevádzkové náklady ??? AKÉ ? Skus vymenovať.
Petože ide o vozidlo vyrobené mimo Europy,tak je vyššia cena poistky, AKEJ poistky ?? Zákonnej, havarijnej ??
Ja by som povedal,že cena poistky , ak si myslel zákonnej ,sa odvíja od kubatury a vykonu motora, nie od toho kde bolo vyrobené...
Kratky servisny interval ??? Vymena oleja a predražené náhradné diely ??
BLUZNIŠ ??
Kto Ti kaže ŽIVIŤ autorizáky ???
V dnešnej dobe,ked sa dá zohnať všetko do 3 dni, hovoriť o nejakej nedostupnosti náhradných dielov ???
ACH , JAJ !
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Tak se Vás zeptám konkrétně :-) Koupili byste tohle?

http://www.aaaauto.cz/cz/chevrolet-orla ... model=1928

mám ho vyhlídlé
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Rudolf Š. »

jednu chybu má jsou to Áčka :roll: :roll: :roll: ale jinak to nevypadá špatně -i
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Ano to je chyba které jsem si taky všimla :( Zkušenosti snimi nemám dobré. Ale to autoooo :D je prostě boží
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

Jedina chyba je tá cena ,mohli by něco slevit..

jinak vše O.K. to že je to manual je jen +
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Rudolf Š. »

oni jsou dobří pokud prodáváš ty jim :D to jo :D ale auto od nich bych měl strach :D ale myslím že na takových 310 by si to mohla ukecat ;)
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Dodo_BA
Příspěvky: 127
Registrován: pon úno 27, 2012 09:24
Bydliště: Bratislava

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Dodo_BA »

pozor pozor, cena v hotovosti 390 000 Kč! To len na predražený úver 330 000, čiže v skutočnosti 660 000 ???? :lol:
Cruze 1,6 LT Plus Hatch
Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Rudolf Š. »

no jooo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“