spokojenost s Orlandem po letech

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

zdravím vás :-) jsem tu dnes poprvé a ještě Orlanda nemám, ale přečetla jsem si od fanoušků z roku 2011 kdy se auto objevilo na trhu samozřejmě samé klady. Já vlastním Opela zafiru a už mi holka docela dosluhuje tak se koukám po nečem jiném a novějším. Opel je v nové verzi už na mě drahý a tak jsem pátrala po něčem obdobném a narazila na moc pěkného Orlanda. Chtěla bych se vás milovníků zeptat, jestli jste sním i po těch letech stále spokojení, přece jenom jsou to 4 roky. Našla jsem na různých bazarech tyto auta tak levná kolem 350 000 v "plné palbě" a najeto třeba do 20 000, vlastně úplně nová. (například z tips cars) . Zdá se mi to nebo je na tom něco špatně ? CEna se mi zdá úplně úžasná jen nejsem žádný auto fanda abych to správně posoudila jestli se náhodou z nějakého důvodu těchto aut nezbavují lidé z důvodů např. že chevrolet už se pro evropu nedodává a podobně. Ráda bych věděla jak to vidíte vy :) moc děkuji za pomoc s výběrem a věřte, že když mě pár lidí pošoupne, už nebudu váhat protože se mi auto hodně líbí. Šťastnou cestu za volantem přeje Áda

Opel ZAfira 2.2
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od inza »

S Orlandy u nás ve firmě máme najeto už i kolem 100tis, s více kusy.

Žádný zásadní problém s ním není - je to za ty peníze (za peníze vybavené Fabie) naprosto super auto. Samozřejmě, že při srovnání s dražšími auty jsou některé detaily vidět, ale je to daň za tu cenu.
Např: opravdu mi chybí, že ani v nejvíc vybavené verzi nejsou bederní opěrky.

Zafira 2.2 bude asi nafta, Orlando v naftě ne že by bylo špatné (jede výrazně lépe než benzín), ale z dlouhodobého pohledu budou s benzínem menší problémy. U nafty už se i tady na fóru vyskytují problémy, které se těžko diagnostikují a odstraňují.
Orlando v 1.8 benzínu tedy nepojede tak jako Zafira 2.2, navíc má poměrně krátkou a pouze 5 stupňovou převodovku, tedy při 135 na dálnici točí 4tis otáček a je hlučnější.

Jinak je to po stránce elektroniky i mechaniky asi docela dobře postavené auto a nic se na něm "nesype".

Ano, lidé se toho asi zbavují právě z toho důvodu ukončení prodeje Chevroletu v Evropě, ale dle info jsou servisní smlouvy GM nově podepisovány na 10 let, teoreticky by tedy měla existovat nějaká 10 letá jistota, že bude existovat autorizovaný servis.

Stejně ale s autem po záruce člověk nebude jezdit do autorizáku, bude tedy lepší, že auto je poměrně jednoduché i na servis.
Jediné, co by mohl být "problém" je dostupnost karosářských dílů v případě nehody. Druhovýroba myslím ještě neexistuje a na vrakovištích toho moc nebude.

Za mě: doporučuji
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

Tu je moja recenzia Orlanda :

http://forum.autobazar.eu/chevrolet-orl ... 69-45.html

s autom som velmi spokojny , v spominanej recenzii zakratko, ked auto dosiahne 50 000 km
pridám ďalší príspevok. :mrgreen: :o :D
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od vasek »

Také Vám můžu Orlando doporučit. Mám 1,8 benzin z roku 2011, spotřeba 7,9 l a žádné problémy. Na jízdu s ním se těším. Jinak jezdím služební Octavií 1,9td, která má sice lepší akceleraci, ale hluk v autě a pohodlí je neporovnatelné. Cena ojetých vozů je nízká, protože byla i nákupní cena relativně nízká. Já jsem ho koupil v plné výbavě asi za 370.000,--Kč. Takže šťastnou ruku při výběru!
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Děkuji za podporu :-) Mám zafiru v 2.2. v benzínu. Zapoměla jsem dopsat. Je to žihadlo ale spotřeba je už na 10L/100km. A to nemluvím že olej do ní nalívám skoro často jako benzín.Už má nejlepší léta za sebou.

Toužila jsem po zafiře tourer v CNG ale pořizovací cena je kolem 560 tis. což je nepředstavitelná cena za vůz. A to jsem toužila jezdit ekologicky. ZAtím je ekologie prostě drahá.

Po víkendu jsem se ale rozhodla a jedu zkoušet dvě auta, první je Toyota Versa 7místná u ní se mi líbí spotřeba která je 5,6 l/100 km, ale už ne cena :)) a malo najetých km moc bazarové prodejné kusy nemají. Doporučila mi ji moje mamka která jezdí s Toyotou Prius. Takové dámské auto.
No a druhé je samozřejmě Orlando. Na které se těším asi nejvíc. Myslíte že kdyby to klaplo mám spodek Orlanda rovnou něčím ošetřit? Nějakým nátěrem nebo tak ?
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

Ano, Orlando s LPG je tá správna voľba -i :D

Orlando ma plastové lemy tam korozia viditeľná nebude...

Tento problém by som riešil tak od 6 roku používania vozidla..

A prečo sa chceš zbaviť Zafiry ??? Dá sa opraviť v pohode .. koľko má Zafira najazdených km ???
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Tak Zafirka je už stará 2003, a hlavně jak jsem psala nahoře žere jako zvíře :-), Opravy u ní jsou už docela nákladné a navíc se mi narodí v lednu miminko a chci jezdit bezpečně. Zafiru Chci ji ještě opravit a prodat za slušný peníz. Musí se mi podívat na to proč tak žere olej atd. Zbytek peněz mi pomůže doplatit Orlando.

Musím si pak někde nastudovat kam s novým orlandem, aby mi ho předělali na LPG..ty nádrže na plyn se davájí místo rezervy do spodu vozu? a kam pak s rezervou ?;-) budu tu asi jediná ženská svámi na fóru :-))
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od smire666 »

Máme tu ešte palomitu ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od vasek »

Áda píše:Tak Zafirka je už stará 2003, a hlavně jak jsem psala nahoře žere jako zvíře :-), Opravy u ní jsou už docela nákladné a navíc se mi narodí v lednu miminko a chci jezdit bezpečně. Zafiru Chci ji ještě opravit a prodat za slušný peníz. Musí se mi podívat na to proč tak žere olej atd. Zbytek peněz mi pomůže doplatit Orlando.

Musím si pak někde nastudovat kam s novým orlandem, aby mi ho předělali na LPG..ty nádrže na plyn se davájí místo rezervy do spodu vozu? a kam pak s rezervou ?;-) budu tu asi jediná ženská svámi na fóru :-))
Proč si chceš komplikovat život s plynem? Motor není od výrobce stavěný na provoz s LPG a nemůžeš s tím parkovat ve společných garážích.
Když máš na opici, měla bys mít i na banány. Když chceš jezdit na plyn, kup si auto už od výrobce takto vyrobené.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Taky názor :-)
Jeden z důvodů je pro mě ekologie ...chtěla jsem cng ale tahle ekologie je pro mě finančně nedostupná. Nová auta jsou na tento provoz finančně někde jinde.
Neparkování v garáži bych za tuhle cenu přežila.
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od inza »

Áda píše:Tak Zafirka je už stará 2003, a hlavně jak jsem psala nahoře žere jako zvíře :-), Opravy u ní jsou už docela nákladné a navíc se mi narodí v lednu miminko a chci jezdit bezpečně. Zafiru Chci ji ještě opravit a prodat za slušný peníz. Musí se mi podívat na to proč tak žere olej atd. Zbytek peněz mi pomůže doplatit Orlando.

Musím si pak někde nastudovat kam s novým orlandem, aby mi ho předělali na LPG..ty nádrže na plyn se davájí místo rezervy do spodu vozu? a kam pak s rezervou ?;-) budu tu asi jediná ženská svámi na fóru :-))

Postupně:
Miminko, bezpečnost atd. to jsou rozumné argumenty.
Opravovat něco abych to následně lépe prodal je dle mého nesmysl - nedostanou navíc ani cenu oprvay , tedy pokud si neopravuji přímo sám, to je pak jiná písnička.

LPG se dá doporučit, zatím to vypadá ze to ten motor poměrně zvládá, je tady jeden případ, kdy umřel a bylo potřeba opravovat ale ani tak to nebylo tak nákladné. Nádrž je místo rezervy pod autem, tedy není vevnitř. Rezerva pak není a je potřeba podle mého mít jen slušnou asistenci u POV nebo HAV nebo tu Chevrolet... Stejně až na dálnici pichnu gumu nepolezu ven něco opravovat.

Omlouvam se za hacky a čárky, píšu z tabletu...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od vasek »

Áda píše:Taky názor :-)
Jeden z důvodů je pro mě ekologie ...chtěla jsem cng ale tahle ekologie je pro mě finančně nedostupná. Nová auta jsou na tento provoz finančně někde jinde.
Neparkování v garáži bych za tuhle cenu přežila.
Dobrá reakce ;) , někteří se hned naježí, když mám jiný názor.
S ekologií je to těžké, LPG je plyn vyráběný z ropy, stejně jako benzin (tzn. ekologie výroby stejná) a to, co pak leze z výfuku, je otázka, jestli je to ekologičtější...
A ještě několik informací zde:
http://www.auto.cz/lpg-pravdy-myty-osm- ... avby-65766
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od milosh »

Ado, pokud koupis orlando v benzinu bude ti papat stejne jako ackova zafira. Ja bych zustal u opla, zafira B, nyni stale jeste doprodavana u dealeru, je velmi kvalitne zpracovana a pokud dobre koupis ojetinu tak jsi za vodou :)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
ChevyEpica
Příspěvky: 189
Registrován: pát čer 15, 2012 13:05
Bydliště: Pelhřimov

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od ChevyEpica »

vasek: jen zda nám nezávidíš, že tankujeme za 17 Kč/l a ne jako ty za 37 Kč/l. :lol:
Hlavní předností LPG je dost velká finanční úspora oproti benzinu a to je pro většinu mladých rodin dost velký argument, proč jít do LPG a ekologie je až na druhém místě
Chevrolet Epica 2.5 V6 + LPG Magic 3, r.v. 2006, automat, modrá metal., naj. 193 000 km
Dacia Sandero 1.4 +LPG Elpigas, r.v. 2010, modrá metal., naj. 77 000 km
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od vasek »

ChevyEpica píše:vasek: jen zda nám nezávidíš, že tankujeme za 17 Kč/l a ne jako ty za 37 Kč/l. :lol:
Hlavní předností LPG je dost velká finanční úspora oproti benzinu a to je pro většinu mladých rodin dost velký argument, proč jít do LPG a ekologie je až na druhém místě

Ne ne, závist v tom není :) určitě bych si mohl LPG dovolit namontovat, jen kdyby to bylo tak jednoduché, jak píšeš. Abych jezdil se stejným konfortem, ale o 20 Kč/l levněji. To bych neváhal, ale ono to tak není! Musím počítat:
- investici do nového systému - za tu investici najedu zhruba 35.000,-- km
- roční návštěvu STK - čas jsou peníze
- nutnost tankovat i benzin - dvojí starost
- snížený výkon a zvýšená spotřeba - 1,8 už na benzin není žádná střela
- nebezpečí problémů s motorem - podpálené ventily / životnost vstřiků
- nemožnost parkovat v garážích - žena ráda shopinguje :roll:
Ale to je můj názor a určitě se nechci žádného majitele LPG nějak dotknout.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“