spokojenost s Orlandem po letech

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.
Ada zabudla podotknut ze najazdi od 8 do 10tis. KM rocne :!: Kratke aj dlhsie trate.
Tak teraz dajte tip ci Orlando alebo Verso?
A ci sa jej tam oplati dat LPG?
Ale podla mna sa Ade paci Orlando.Preto si o nom tolko zistuje :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Reklama
 

Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

Ked bude mat LPG,tak určite bude jazdit viacej, len tak,
pre radost ,ako Ja dnes,
idem 200 km tam a späť.
:o)
Majte sa !
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Ahojte :-) jste úžasní.. jednomu jste fakt mopomohli. Ale opravdu a bez nadsázky. Za pár chvil mě čeká výslech u aAA, cítím sejako bych šla k matuře ale už se tolik aspoň netřesu :D Jestli to bude u aaa probíhat tak jak čekám a tak jak jste mě informovali tak nevím teda.

Asi vás nepotěším ale už mám i na rozhodování aut více...já bych chtěla Orla , máma se mě snaží do Toyoty...a včera jsem ještě našla dva skvělý vozy

http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list PANORAMATICKÁ STŘECHA!!!! :))
není od AAA

http://www.sauto.cz/osobni/detail/peuge ... oFrom=list
neni od AAA

Hdi jsou prý výborný motory co vydrží všechno a v1.6 to zase až tak slabý není ( mě se zdá že je, ale mám prý koukat na tohle 82 kW (111 koní) :-))) ne na obsah.

pak je tam někde i 2.0 což by už jelo rychleji ale proboha jsem ženská zafiru s takovým odpichem 2.2 vlastně nepotřebuju :-)
doufám že ze mě ještě moc nešílíte
Uživatelský avatar
majkii
Příspěvky: 133
Registrován: ned črc 15, 2012 16:09
Bydliště: Žilina

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od majkii »

Áda píše:koukám na náhradní díly v auto kelly a příjdou mi docela normální...

http://www.autokelly.cz/#|Y33buV4cvEnkJ ... fX3gG8ZRF9

filtry
porovnal som pár vybraných dielov z autokelly pre orlando a verso (bola tam len 1.33.). porovnanie nie je celkom možné, ale na ukážku stači
................................... 1) Orlando 2) Verso
Brzdový kotouč BOSCH, High Carbon................................... 1) 2 965,00 Kč 2) 1 953,00 Kč
Čelní sklo - zelené / senzor - NG................................... 1) 6 451,00 Kč 2) 5 393,00 Kč
Brzdové destičky, sada ICER................................... 1) 1 454,00 Kč 2) 1 445,00 Kč
Vodní čerpadlo (NI/BP)................................... 1) 2 070,00 Kč 2) 3 753,00 Kč
Ložisko kola SKF................................... 1) 7 757,00 Kč 2) 3 543,00 Kč
Snímač teploty chladicí kapaliny EPS................................... 1) 477,00 Kč 2) 522,00 Kč
Spínač kontrolního světla tlaku oleje EPS................................... 1) 251,00 Kč 2) 180,00 Kč
Vzduchový filtr (NI/BP)................................... 1) 459,00 Kč 2) 510,00 Kč
Olejový filtr (NI/BP)................................... 1) 221,00 Kč 2) 343,00 Kč
celkom................................... 1) 22 105,00 Kč 2) 17 642,00 Kč

moj názor je, že Orlando nie je zlé auto, ale má svoje "muchy" ktoré vyvažuje nízka nadobúdajúca cena, počas prevádzky však cenou dobehne ostatné značky, rozhoduje o tom najmä spotreba čo sa dá eliminovať prerobením na alternatívny pohon LPG. Výhodou Orlanda je vysoká bezpečnosť vozidla (pozri si testy euroNCAP) komfort - subjektívne najlepšie sedadlá, priestor a aj netradičný robustný vzhľad.

súhlasím s tým čo napísal Inza
"Tedy vybíral bych podle toho, co se mí
- víc líbí
- pokud nedám LPG a jsem ženská tak asi Toyotu
- pokud zvažuju LPG tak určitě Orlando"
Renault Thalia 2007 1.2 16V, modrá
Orlando 1.8 104 kW LT+ Pewter grey+BT

Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od inza »

Áda píše:Ahojte :-) jste úžasní.. jednomu jste fakt mopomohli. Ale opravdu a bez nadsázky. Za pár chvil mě čeká výslech u aAA, cítím sejako bych šla k matuře ale už se tolik aspoň netřesu :D Jestli to bude u aaa probíhat tak jak čekám a tak jak jste mě informovali tak nevím teda.

Asi vás nepotěším ale už mám i na rozhodování aut více...já bych chtěla Orla , máma se mě snaží do Toyoty...a včera jsem ještě našla dva skvělý vozy

http://www.sauto.cz/osobni/detail/citro ... oFrom=list PANORAMATICKÁ STŘECHA!!!! :))
není od AAA

http://www.sauto.cz/osobni/detail/peuge ... oFrom=list
neni od AAA

Hdi jsou prý výborný motory co vydrží všechno a v1.6 to zase až tak slabý není ( mě se zdá že je, ale mám prý koukat na tohle 82 kW (111 koní) :-))) ne na obsah.

pak je tam někde i 2.0 což by už jelo rychleji ale proboha jsem ženská zafiru s takovým odpichem 2.2 vlastně nepotřebuju :-)
doufám že ze mě ještě moc nešílíte

Jako ženská, která tomu pravděpodobně moc nerozumí bych se držel jednoho pravidla:
Auto POUZE z ČR s doložitelnou servisní historií, nejlépe přímo od majitele :)
A frantíky bych nebral :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

i za tento názor díky :)

Tak jsem z aček venku.ZAse takový porod to nebyl, ze začátku jsme neměli ani smůlu na nějakého vlezlého k něčemu nutícímu prodavači. Vše šlo rychle.

Svezla jsem se v Orlandu...můj názor, auto je krásné to je jasný fakt.
Místo na zadních sedačkách na nohy nic moc, nedají se posunout, místo je fixní. (oproti zafiře)Chlap si tam nesedne.Jasně povezu tam děti ;-) Ale často dávám i věci za sedadla kvůli tomu že mají děti malé nožky. TAkže dokážu využít celý prostor perfektně, tady nedám na zem nic.
Spotřeba byla 9,1 L na předváděcí vůz a to můj problém neřeší,(ano auto se zajede a spotřeba se urovná- možná) chci auto s nížší spotřebou. A co já vím jak těžkou nohu mám. Zafira jede svižně a má spotřebu stejnou a tohle moc nejede a jsme na stejných. Jinak velké plus k tomuhle konkrétnímu vozu je, že je i s rezervou pod autem. Což prý normálně nebývá.

Nicméně, technik při prohlídce mé zafiry nešetřil komplimenty, jak je zachovalá a jak dobře jezdí nic konkretně špatného na ni neviděl, zdála se mu vzhledem k letům v perfetkním stavu. Což jsem snad ani nečekala a příjemně mě to překvapilo ...tak potom nevím kde vznikl ten problém že mi ji vezmou na protiúčet tak s nízkou hodnotou :))) Co mi řekli, že mou žádost mohou splnit když bude auto odpovídat tomu co jsem sdělila po telefonu, ano ...víme říkají to akždému jen aby dorazili a pak se to nějak udělá. Nicméně já jsem s cenou neslevila. Oni se moc snažili ale nedohodli jsme se. Auto tedy zkusím prodat sama. Už jsem prodala takhle dvě auta tak se třetím nevidím problém, akorát bych to měla bez práce.

Dohadování bylo přesně jak jste říkali, přišel jeden a dal nám nevyhovující nabídku, odešel a přišel druhý,pak už všechno dost dlouho trvalo. Jejich pochůzky z kanclu do kanclu nás totálně otrávili. Chodili pořád s trošku lepšími nabídkami ale stále děsně žalostnými. Výsledná cena kterou nabídli byla přesně ta před kterou mě varovali...což je plná cena bez slev 330 000 s protiúčtem 50 000 přišli ještě stím že max půjdou do 60.000 ale to jsem prostě nevzala.

Zítra mě čekají Francouzy.. opravdu se toho nebojím :) Zkusím to.
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Laco71 »

Takže VAŽENÍ DISKUTUJUCI , vysledok je ten,že ste milu Aďu ODHOVORILI od kupy Orlanda

tomu Orlandu nebolo nič, len to, že ho predával na biznis zameraný autobazar, nie sukromnik

Keby ja som bol Aďa a kupil by som niečo iné, na Vaše doporučenie a potom by sa mi to auto pokazilo,tak by som došiel osobne za každým jedným radcom vyplieskať ho po jeho mudrej hlave...

Moj nazor , je že by mala Aďa POČKAŤ a kupiť ORLANDO za rozumnu cenu tak okolo 230-250 000

určite časom bude takato ponuka....
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Scorpion.11 »

Nechtěl jsem, ale nakonec něco napíšu :?
Tak nevím, jak čtu tvoje příspěvky nevím zdali si rád z lidí utahuješ či děláš blbce a nebo jsi takový i ve skutečnosti :?:

Pokud umím číst, tak Áda si nevzala Orlando, že ji někdo špatně radil, ale z důvodu, že má Orlando dle jejího měřítka velkou spotřebu, kvůli malého prostoru a asi i hlavně, že není svižné jak byla zvyklá. Někdo zas bude oponovat, že to tak není, ale hold Áda to tak vnímá a dle toho se i zařídila -i

Tak laskavě nikoho neosočuj a na nikoho neházej vinu :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od hoza »

Protože v budoucnu se tohle téma bude určitě někomu hodit, musím zareagovat na větu
"tady nedám na zem nic"
protože my tam vozíme složenou cestovní postýlku která se tam přesně vleze. Ale máme děti 2,5 a 3,5 roku. Aby nedošlo k představě že se tam nic nevleze.
Potom pokud se podívám na větu
"Zafira jede svižně a má spotřebu stejnou a tohle moc nejede"
A na parametry snad jsem se tedy do te zafiry trefil

Zafira 2.2 16V Elegance, 108 kW (147 k) 203 N.m, zrychlení 0-100 km/h během 9.9s
Orlando 1.8 (104 kW, 176 Nm) zrychlení 0-100 km/h během 11,6 s

Tak mi to zas takový rozdíl nepřijde, pohotovostní hmotnost má orel skoro stejnou cca o 30kg větší
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od inza »

No ono ty skoro 2 vteřiny jsou opravdu znát, navíc zajetý Opel ještě bez omezovátek kvůli emisím bude mít v nižších otáčkách výrazně lepší průběh krouťáku (pro přesné porovnání by bylo nutné srovnávat grafy motorů).

Tedy Orlando pocitově (můžu potvrdit že obzvlášť v automatu) nejede tak, jak by si většina lidí myslela. Navíc dokáže docela slušně maskovat rychlost, takže jede i rychleji, než si člověk myslí.

Co se týče místa vzadu, tak bylo myslím myšleno PŘED zadními sedadly. Asi je to daní za to, jak chytře je to vymyšlené.
Superb to nikdy nebude, zato v Superbu je i při posunutí řidičovy sedačky úplně dozadu méně místa vepředu než v Orlandu.
Navíc Orlando má poměrně dlouhý zadní sedák, je tedy pocit, že před ním je málo místa, ale aspoň se tam dá normálně sedět.
Je tedy potřeba počítat součet hodnoty max. podélný prostor vpředu a min. podélný prostor vzadu (už jsem se tu někde odkazoval na auto.cz a jejich testy, kde ty hodnoty jsou).

Zafira r.v. 2005 : 1130 + 730
Orlando 1130 + 610

pro zajímavost Superb 1030 + 810

takže rozdíl 12 cm ve prospěch Zafiry oproti Orlandu a to už se pozná.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od milosh »

Tak nejen zrychleni ale i ten kroutak bude znat u tak tezkych aut.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od hoza »

Tak znát bude, ale stačí to trošku vytočit a je to :)
Áda
Příspěvky: 19
Registrován: pát zář 12, 2014 21:18

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od Áda »

Dobrý den vespolek :-)
Musela jsem se svámi přijít rozloučit ač nerada protože tohle forum fakt funguje. :))
Ale po vyzkoušení "toho" konkrétního Orlanda jsem opravdu moc nadšená nebyla. Teď nevím jestli jsem to už psala možná se tedy budu opakovat. Auto je to velmi pěkné a mě se taky moc líbí ale bouže jen na pohled. Praktičnost už je pro mě horší. Největší problém je asi spotřeba která byla ui tohoto auta cca 10 L (chápu že se jezdí jen na orkuhu kolem aAA) ale i tak..neoslovil, 2 řada sedadel neposuvná, neflexibilní, strašná škoda. V Zafiře se aspoň posunovala celá lavice dle velikosti cestujících. 3. řadu jsem už ani vytáhnout něchtěla. Co se týče paluby svítilo to na mě až jsem se toho bála a po zjištění že je to skoro všechno jen na ovládání radia jsem odtoho taky odstupila.Co se týkalo tahu...pro mě slabý, kdybych na to šlapala tak zůstanu na 10 L.

Hledala jsem dál...ZAfira musela jít nutně pryč...to je jasné. S novým deckem nové auto :) někdo to tak má někdo ne, z toho vyplívá že tohle bude moje poslední auto na dlouhou dobu. Chci aby bylo nové nebo zajeté do 50 000..max.

po dlouhé době, asi tak po době co jsem zde nepsala jsem ho našla. Splnilo všechna moje očekávání jezdím sním 14 dní a spotřeba je tam kde jsem chtěla a nemusím se moc snažit....a svižný motor = žádný lenoch
Už jsem si zvykla že ten nemá rád Japonce, ten zase francouze ten ono a ten tamto...:-))) někdy když to čtu je to k smíchu opravdu protože auta se vyvíjí stále lepším a lepším směrem a to že francouz jede jenom na krásu a na to vevnitř se vys... :) tomu se nedá věřit.


Zkrátka když jsem ho viděla a vyzkoušela, ošahala, naposouvala tak zvítězil. Peugeot 5008 1.6 THP 156 k

http://www.autoweb.cz/videotest-peugeot ... ntar105940

ještě pro informaci, AAA asi jsem měla štěstí si moje auto zafira odkoupili za 71 000..což jsem z původních 40 000 (na jaké částce začali) ani nečekala.

Peguot pochází z čech, má najeto 44 000, uvnitř byl neknutý jako nový, servisní knížka samožejmostí, vlastnil ho jen autosalon jako ukázkové vozidlo. po čase si ho odkoupili AAA. model je to z roku 2012. Takže za 2 roky sním nalítali docela dost. :-) TeĎ už ho tolik nepotrápím.

Jinak k té spotřebě město 8.0 mimo město 7.1 jezdím podle nápovědy řazení kterou to má a když ji používáte opravdu to šetří. :)Myslím že půjdu ještě níž.

děkuji vám za odborné i neodborné rady :-) Doufám že jsem vás s výběrem nezklamala. Sebe jsem totiž zklamat nechtěla :) :PP:


Ať Vám Orlíci slouží dlouho a vytrvale, když kolem mě totiž Orlík projede je na co se dívat :-)
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od hoza »

Nedávno jsem oslovil jednoho pána u Lídla s Orlem 1.8 a prý přešel ze Zafiry 1.8 a je moc spokojenej.

Koupě předváděčky co má 44000 to je pro řadu lidí vcelku loterie. A tak každý má na takový kauf svůj pohled. Nepředpokládám že v ní jezdila rodina nebo v ní někdo vozil cement či dříví na topení jako já v orlovi spíš prodejce s těžkou nohou. Tomu odpovídá interier. Tak si nemyslím že by spotřeba ještě klesala auto je už myslím zajeté ažaž. Otázka je jak tam ten závodník rval ty kvalty a spojku :)

Apropo máme v rodině dva citroeny 1.6 benzin 2,0 diesel a jednoho peugeota 2,0 diesel Takže zaujatost z mé strany nebude.

Jinak osobně odmítám jezdit na spotřebu podle radiče jak řadit. Špatně spálený benzín a následné problémy + špatné zajetí motoru jsou jasný důvod proč jezdím svižně.
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: spokojenost s Orlandem po letech

Příspěvek od inza »

Já samozřejmě gratuluju ke koupi autíčka, ale z mé strany už zaujatost asi trošku bude.

Ne že bych nechtěl auto, které jede lépe než Orlando (každý večer kontroluju inzeráty na X5 :-) ), ale koupit auto po dvou letech (má aspoň prodlouženou tovární záruku převoditelnou na dalšího majitele?) s 50tis na hrbu mi přijde trošku velké riziko.

Jen pro zajímavost - http://moje.auto.cz/ericn/peugeot-5008.html po roce a půl porucha turba....
Je to přesně ono - prostě Orel (především právě atmo 1.8 benzín) bude jezdit a jezdit a ostatní budou servisovat a servisovat...
a ke spotřebě - v poznámkách píše město 8,8 - nevidím žádný rozdíl proti Orlandu s manuálem. Ve městě je max. 50km/h, to jede i Orel se zataženou ručkou :)

Každopádně nic špatného ti nepřeju, ale pokud koupit starší auto, tak asi raději ještě výrazně starší, počítat s tím, že nemá záruku, dát do něj nějaké zásadnější peníze do začátku a pak jen věřit že bude jezdit.

Varianta 2 roky starého něčeho na mě právě působí tím, že se toho někdo zbavuje z nějakého určitého důvodu.
U předváděčky může být 44tis taky jako 150tis u staršího pána co si to auto koupí a pečuje o něj. Stejně tak řada "šrámů" se u předváděčky do servisky psát nebude a o tom co bylo lakované a co ne se pomlčí...

Snad se někdy potkáme a porovnáme prostornost obou aut :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“