Topení/chlazení

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Topení/chlazení

Příspěvek od Vypravca »

Uz som raz pisal.
Ak mate problemy, kedy vam spina klima, tak si natiahnite nejaku provizornu kontrolku ktora sa napoji na cievku klima kompresora.
Ak sa rozsvieti klima ide na 100%.
A budete mat prehlad o zapinani klimy. A nemusite riesit taketo problemy, kedy chladi a nema chladit, kedy nechladi a ma chladit.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Topení/chlazení

Příspěvek od inza »

Tak jsem si měl čas chvili hrát a u mě to funguje asi tak jak má (tedy krom té "hodnoty" na teploměru).

Když vypnu klimatizaci (hvězdičku) tak zůstává automaticky regulovaná rychlost ventilátoru, změním-li tedy teplotu, začne automaticky víc nebo méně foukat ventilátor. Snaží se foukat tou teplotou co má foukat, tedy včera venku 26, já měl v autě nastavených 24,5, klima původně klimatizovala, auto se snažilo foukat "studeně". Když jsem snižoval teplotu, foukalo rychleji, ale teplotu bez klimy už to samozřejmě snížit nemohlo.

Co mě ale překvapilo, zatím jsem si toho všiml jen párkrát, když auto fouká rychle (mám puštěnou klimu) aby na počátku rychle vychladilo interiér a někdo volá (nebo já volám) přes BT HF, klimatizace SAMA automaticky ztlumí ventilátor aby tak nehučel, po ukončení hovoru zase fouká rychle.

Jediné co se projevuje je, že někdy auto neví jestli má foukat víc nebo méně a tak to tak různě bez možnosti ovlivnění střídá.

Další nectností je, že senzor je někde na palubní desce, jedu-li tedy tak, že slunce svítí na palubku a v autě je stín, tak chladí co to dá i když mám teplotu vysoko. Otočím-li se a jedu tak, že například na mě svítí a na palubku už ne, tak je mi vedro a klima nechladí, protože má pocit, že je vše OK.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
hama4tux
Příspěvky: 35
Registrován: pát čer 10, 2011 12:40

Re: Topení/chlazení

Příspěvek od hama4tux »

seidlpav píše:Ahoj, musím se znovu vrátit k tomuto tématu a požádat o pomoc!!! Stále bojuji s závadou, kdy mi auto topí i když nechci. Výměna ŘJ topení, nastavení SW... stále stejný problém a řešení nenlezli ani v Náchodě ani v Pardubicích. Včera venku 23C, auto topí teplý vzduch na 29C i když je nastavena nejnižší teplota. Musím to srážet zapínáním klimatizace. Zkoušeli jste někdo jak vám jde teplý vzduch do auta ? Asi se otočím v sobotu na sraz poradíte mi někdo ?

Děkuji
Pavel :(
Cus Pavle, Cruze dělá v podstatě to samé co popisuješ, pohmohlo mi vytáhnout pojistky ventilátoru a nechat ho znovu načíst polohy klapek.

Podle mě je chyba v tom, že hold všichni rádi začneme točit kolečkama dřív, než on provede kalibraci, tak se to rozhodí.

Martin
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Topení/chlazení

Příspěvek od smire666 »

Skúsili ste to resetnúť (nakalibrovať klapky)? Vyberte pri vytiahnutom kľúči obe poistky klímy (po jednej v motorovom priestore a v palubke), nechajte to tak 5-10 min. stáť, vráťte poistky späť, zapnite zapaľovanie (pri tom neštartovať, nemanipulovať s ničím, len tak to nechať) tak na dve-tri minúty a potom naštartujte a poprestavujte otáčky ventilátora, teplotu, atď. Na nemeckom fóre to riešili takto (úspešnosť 95%)...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“