120kw dizel trhanie motora ?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

TIBI77 píše:Bohužel mé znalosti ERG ventilu nejsou velké. Ale pokud někdo zjistil kde je problém, tak by to měli v rámci záruky v servisu odstranit?
Koli emisiam tam vsetko mozne dali a teraz to robi sarapatu.Nemozu to odstranit,lebo EU to predpisuje.
Ked je motor zahriaty EGR pusta vyfukove splodiny spat do motora.Ma to byt koli lepsiemu prepaleniu splodin a ma to ochladzovat teplotu motora.Akurat ze to zanasa cely motor.
Pokial auto nie je v zaruke,staci aby v servise ho vynulovali a je pokoj!
+ mala by sa znizit spotreba a malo by ist lepsie(vyssi vykon).
:PP:[/quote]


No dobře, ale jestli posílá EGR ventil špatné údaje, tak by ho měli vyměnit... Přece řešení, že se to opraví až auto nebude v záruce je postavený na hlavu. V tom případě záruka není výhodou, ale naškodu? Auto mam v zatim v záruce, tak nechci dělat nějaké úpravy.
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

To EGR neposiela tie udaje.Tam su dasie veci(podltakovy ventil,snimac vzduchu,atd).
To mas take iste ako s PDF!Audi to zacalo montovat koli emisiam.Vsetcia boli happy!A az ked chodili ludia do servisou ze auto nejde,mali hlavu v smutku lebo to museli robit v zaruke(keby to museli ludia platit tak by boli vysmiaty).Vraj nech jazdia po dialnicach a budu mat pokoj!
To iste mas tu!Keby mali vsetko cistit popripade vymenit tak by to bola palka!S tymto problemom je vela ludi!Takze sa prevezu a povedia ze auto je v poriadku!Pokial nemas chybove hlasenie tak sa tvaria ze nic sa nedeje!
Servis by vymenil olej+filtre zaziadal palku a hotovo!Dajte nam pokoj!
Bol som v servise a chcel som vediet cenu montaze(kde by davali naraznik dole),nevedel mi povedat cenu.Opytal sa mechanika aky cas na to potrebuje!Mechanik nevedel,vraj to este nerobil!Tod autorizovany servis!
2.0 VCDI LT+ 2013
Velda
Příspěvky: 16
Registrován: čtv led 10, 2013 23:24

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Velda »

No snad se to nebude zhoršovat zatim mam najeto jen 35tis.....

Vzhledem k tomu, ze Chevrolet odchazi z Evropy, tak těch pák na ně nebude asi moc....
---------------------------------------------------------
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 120 Kw LT+ šedá metalíza
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Caute.
Uz sa oteplilo.
Zacalo uz niekomu trhanie motora?
Ak ano dajte vediet. :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
JardaB
Příspěvky: 69
Registrován: pát pro 27, 2013 19:43
Bydliště: Tábor - Jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od JardaB »

Hlavně hoši pište jaké trasy s dieselem jezdíte s těmito problémy. Například já po městě tak 1-2x měsíčně, jinak trasy 60-120 km (jeden směr), ročně 10 tis.km .

POkud mne zanlost neklamou, tak EGR přepouští, když je motor v malé zátěži a má tedy nadbytek vzduchu a málo paliva, pak se tvoří kysličníky dusíku. Proto se přepouští výfukové plyny, aby snížili množství kyslíku a teplota ve válci. Pokud to někdo znáte lépe, opravte mne.

Jestli s tím jezdíte převážně po městě tak se vám do 10 km neohřeje olej a dáváte motoru zabrat a provoz s malou zátěží forsíruje EGR.

Diesel je určen pro dlouhé trasy, jezdíte-li po městě, kupte si benzín.
JardaB
-----------------
Trabant, Dacia, Felicia, Fabia, Focus, ...
-----------------------------------
Orlando LT+ VCDi 2.0 160 Silver ICE
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Tu je nieco o EGR.
http://www.autorubik.sk/clanky/co-je-to ... egr-ventil
Bol som v servise,a cistili mi motor.
Tak som zvedavy ci sa odstrani to trhanie motora.Zatial vsetko OK.
Inac jazdim 20tis/rok a 50/50 mesto-dialnica.
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
ihonza
Příspěvky: 34
Registrován: čtv čer 07, 2012 11:20
Bydliště: Praha

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od ihonza »

Ahoj mužete mi prosím pomoci kde na mém Orlandu najdu EGR ? Viz. foto meho motoru. Dekuji. Možná s tím souvisí orosení trubice olejem viz. foto dole vpravo.
motor_orlando.jpg
_____________________________
Chevrolet Orlando LT+ 2.0VCDi
from 6-6-12
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Meda-Orlando »

Tak lidicky ja mam benzinaka 1.8 v plynu a dela to jak pisete i u naftaka sem tam nekdy neco cvakne asi chvilema po nastartovani mi prijde, jinak zlehoulinka pricukava obcasne i pri zahratem motoru, jsem z toho jelen :-)
Orlando 1.8 104kw LPG
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

ihonza píše:Ahoj mužete mi prosím pomoci kde na mém Orlandu najdu EGR ? Viz. foto meho motoru. Dekuji. Možná s tím souvisí orosení trubice olejem viz. foto dole vpravo.
Příloha motor_orlando.jpg je dlouhodobě nedostupná.
Ten oranzovy konektor v pravo hore je napojene na EGR.
Přílohy
orlando.png
orlando.png (14.57 KiB) Zobrazeno 6731 x
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Meda-Orlando píše:Tak lidicky ja mam benzinaka 1.8 v plynu a dela to jak pisete i u naftaka sem tam nekdy neco cvakne asi chvilema po nastartovani mi prijde, jinak zlehoulinka pricukava obcasne i pri zahratem motoru, jsem z toho jelen :-)
Dnes som sa o tom bavil s mechanikom.To cukanie robi zanesene sanie.Dieslove chevrolety a fiaty maju stym problem.Cistil mi sanie/je to lepsie ale pri dalsej kontrole to dam zas precistit/.
Ale pri benzine neviem ci to robi?Pozri co pisu o plynovych 1.8ckach?Mam takz pocit ze 1.8 variabilne ventili namiesto EGR.Ale nie som si isty?
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Meda-Orlando »

TIBI77 píše:
Meda-Orlando píše:Tak lidicky ja mam benzinaka 1.8 v plynu a dela to jak pisete i u naftaka sem tam nekdy neco cvakne asi chvilema po nastartovani mi prijde, jinak zlehoulinka pricukava obcasne i pri zahratem motoru, jsem z toho jelen :-)
Dnes som sa o tom bavil s mechanikom.To cukanie robi zanesene sanie.Dieslove chevrolety a fiaty maju stym problem.Cistil mi sanie/je to lepsie ale pri dalsej kontrole to dam zas precistit/.
Ale pri benzine neviem ci to robi?Pozri co pisu o plynovych 1.8ckach?Mam takz pocit ze 1.8 variabilne ventili namiesto EGR.Ale nie som si isty?

Tam prave o tom nikdo nic nepise nebo sem to aspon nedohledal :-) a takove to kovove cvaknuti jak se tu o tom psalo? Jinak dik za tip, zkusím to omrknout -i
Orlando 1.8 104kw LPG
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od smire666 »

Pravdu máš, pri 1.8-ke sa sanie nemá ako zaniesť, EGR tam skutočne nie je (ešteže...) ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Meda-Orlando »

smire666 píše:Pravdu máš, pri 1.8-ke sa sanie nemá ako zaniesť, EGR tam skutočne nie je (ešteže...) ;)
Ja si prave rikam ze to budou budto svicky ci to sani uvidim musim to auto poradne prostudovat :-D
Orlando 1.8 104kw LPG
Uživatelský avatar
Meda-Orlando
Příspěvky: 13
Registrován: stř zář 14, 2016 14:50
Bydliště: Ústecký kraj

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Meda-Orlando »

mam tu jedno info pro vsechny co maji facebook, byla zalozena Česká skupina Chevrolet orlando tak budem jen radi kdyz se tam pridaji další :PP:

https://web.facebook.com/groups/552175884976845/
Orlando 1.8 104kw LPG
full
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 17, 2018 17:47

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od full »

Ahoj, mám také problém s cukáním tohoto motoru (120 kw, diesel). Nejvíce to trhá při druhém až čtvrtém převodovém stupni, když při lehké jízdě pustím plyn a nohou ho jen lehce "šolíchám"... zkusil jsem při čtvrtém převodovém stupni (cca. 60 km/h) pustit tempomat a i při něm to cukalo, až se manželka lekla... :( V zimě to nedělalo, ale jak se oteplilo, začalo to. -P
Je ale zajímavé, že tchán má Orla s tím samým motorem, ale v automatu a tomu to necuká. :!: :?:
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“