120kw dizel trhanie motora ?

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Mne tiez nejde o ten vykon :D
Ale ked som skusal ten CHIP a videl ten rozdiel tak by som bral tu upravu softu. Motor isiel kultivovane. Ziadne hluche body. Hned si citil ten rozdiel.
Akurat ked dam zmenu softu tak ti pada zaruka! Najprv musim zistit tu chybu, potom to riesit s Chevy a uvidi sa :!:
Ako som tu pri servisnej kontrole (30tis.) pisal, tak mi davali novy soft a sa mi zda tak je to horsie!
Tak neverim ze maju nieco lepsie.
Bude to nejaka prkotina co palubny pocitac ani nezaznamenava a nevyhodnocuje to ako chybu!
Skusim este nieco pozistovat!
2.0 VCDI LT+ 2013
Reklama
 

Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

super ze to takto riesis ... daj vediet ako si pokrocil a ci mas nieco nove ohladom tohoto. tiez to budem riesit ... mozno ked sa nas nazbiera viac s tym aj nieco spravia. .... .

este ma napadla jedna vec ... po anglicky viem dobre no na anglickych forach som nenasiel nic ... ale je nemecke orlando forum neviete niekto to tam pozriet ci tam neriesia podobny problem ? ja po nemecky viem slabo.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
LosPetrik
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 18, 2014 15:08

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od LosPetrik »

Zdravím všechny. Tak mám shodný problém jako vy, mám i stejný motor jako vy. Škubalo to studené i teplé a čím dál víc. U všech rychlostních stupňů a dost razantně. Svítila mi kontrolka code 84 snížený výkon motoru. Dal jsem na radu jednoho z Vás kdo tady zmínil že elektronika těchto aut je dost komplikovaná a že pokud jsme si tam dali nějaké čínské vychytávky tak je máme dát pryč. A to byla asi moje chyba. Dostal jsem zázračnou krabičku do diagnostiky, která sundává okna na dalkáč, blikají blinkry při otevření dveří atd. Vůbec mě nenapadlo že by to mohlo být tím. Před chvílí mi to nedalo, vyndal jsem krabičku, vypl a zapl klíček a jel to protáhnout. Při prvních dvou rozjetích to zaškubalo a pak najednou zmizlo. Rozjel jsem se několikrát jezdil ve všech rychlostech. V nízkých i vysokých otáčkách a nic. Zítra to ještě proženu studené. Pokud to bude ok tak to bylo tím. Tím pádem je to chyba softwaru, který byl zmaten neoriginální elektronikou. Měl jsem i zblblé vypalování. Snad jsem na to přišel. Zítra dám vědět jak jsem dopadl
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

no code 84 je znizenie vykonu - > nudzovy rezim ci ako sa to vola ... nemyslim si ze to bude tymto ... ja vo svojom nemam absolutne nic neoriginalne ! a aj tak to cuka :PP:

code 84 ja najcastejsou chybou pri problemoch s DPF urcite si to daj skontrolovat v servise na diagnostike .... pravdepodobne mas velmi zanesene DPF a ono uz ho nevie zregenerovat alebo z dovodu castych regeneracii je uz strasne nariedeny olej naftou -> skontroluj si ci nemas olej nad mierku.

tiez mam problem ze cim je vonku teplejsie sa interval vypalovani skracuje ... momentalne som na nejakych 300km od regeneracii pricom v zime je to aj 600-900km v servise je ale vsetko uplne v poriadku.
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
LosPetrik
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 18, 2014 15:08

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od LosPetrik »

Mám nový olej. Ujel jsem na něm zatím 2000 km Chorvatsko a zpět. A máš pravdu že vypaluju cca co 300 Km. Na servisní prohlídce mi řekli že je auto úplně v pořádku. Ale dám na tvoje rady a jestli se mnou vydrbali tak jim nakopu prdel.....
LosPetrik
Příspěvky: 17
Registrován: stř čer 18, 2014 15:08

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od LosPetrik »

Tak nic jsem tam kde jsem byl. Škube to studené i teplé vždycky kolem 1100 až 1500 otáček. Mám nový olej i filtry a beru naftu na omw. To auto je jeden velký problém..... :( příští týden jedu do servisu
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od TIBI77 »

Myslel som ze to nieje tym Canbusom!Ja ziadny nemam a robi mi to.Ale comu sa cudujem,tak to je to vypalovanie!300km sa mi zda malo???Ked som bol v servise,tak mi mechanik vravel ze vsetko OK a posledne vypalovanie bolo pred 500km a uz neviem kolko som este jazdil kym bolo dalsie?
Ked budem mat cas tak nieco pozistujem(momentalne vela roboty :o) )
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

Možno je to úplna blbosť,ale pri Chevy nikdy nevieš -P
Pozerali ste si aj stav sviečok? Kvôli trhaniu?

Pozrite si čo sa stalo mne pri 50.000 km a to pri 45.000 km som bol na servisnej prehliadke...

/topic str.2/


https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 38#p383438
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

ja uz tiez neviem ... poslednu dobu ma auto dost hneva ... trhanie motora, caste vypalovanie dpfka ked je teplo, klima sa spusta kedy chce, a teraz mi zacalo tak piskat koleso ze masaker ... ludia sa zamnou otacaju a cumia jak kkti, a zacalo mi sfukovat predne koleso ... musim to dat vsetko skontrolovat v servise ale predpokladam ze nic nezistia a odpoved bude ze je vsetko v poriadku!
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Vypravca »

Boeing737 píše:Možno je to úplna blbosť,ale pri Chevy nikdy nevieš -P
Pozerali ste si aj stav sviečok? Kvôli trhaniu?

Pozrite si čo sa stalo mne pri 50.000 km a to pri 45.000 km som bol na servisnej prehliadke...

/topic str.2/


https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 38#p383438
Ale oni riesia trhanie diesloveho motora.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Joztar »

sviecky ma tiez pobavili ... ale co neva stava sa :PP: to nemeni nic na tom ze auto ma serie :-/
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

ja viem že diesel /pár som ich už mal/, ja som to tak nemyslel...myslel som to tak, že niekedy je to úplna blbosť niekde inde...proste ja som tiež nezistil, že sviečky mám -P -P -P a vy neviete, že máte v háji niečo iné....možno trysky :o)
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
wsskAT
Příspěvky: 136
Registrován: stř črc 17, 2013 14:31

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od wsskAT »

jen takova technicka, na ten slabsi diesel si nidko nenadava, takze tim netrpi? ja ma 19.000 a niceho jsem si nevsimnul co se tyce motoru ...
Uživatelský avatar
Boeing737
Příspěvky: 1883
Registrován: ned čer 10, 2012 02:27

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od Boeing737 »

Buď rád!
Niekto si na aute všimne aj to čo netreba a niekto nezistí ani to,že mu ukradli motor.
Diesel je sám o sebe háklivý motor a najmä tie dnešné vs mesto vs euro normy.
Ja Volvo naštartujem iba keď viem,že motor vypnem po min.100 km a nemám žiaden problém.
Dávnejšie som si vytrpel s TDI a HDI a jazdou v meste-časté štarty.
Turbo,váha vzduchu,teplé štarty...všetky choroby diesla som absolvoval.
Darmo som ušetril na palive,keď som to 3x zaplatil v servise.
Diesel ako hlavné vozidlo už nikdy viac a hlavne s euro filtrami!
Chevrolet AVEO LT, 1.2 63kW,2012 Borocay Blue
...v koži od MAD, DRL, kamera ... a ešte nie je koniec :)
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: 120kw dizel trhanie motora ?

Příspěvek od JTR »

Tak nevím: háklivý motor??? Od roku 1990 jsem měl a mám jenom naftu (ford Fiesta, 2x Seat Toledo, Fiat Multipla, 2x Captiva). S každým najeto min. 100000km a Multipla slouží stále (skoro 200000km). Problémy minimální. Pouze u druhého Toleda v 35000km praskl rozvodový řemen (výměna v garanci). Takže já na naftu nedám dopustit a nic do ní neleju (žádné zlepšující přípravky ani v zimě). Dnešní motory jsou složité jak nafta tak benzín. Jó to není Fiat 600D, Škoda 110R, Škoda 120L a Škoda 136GL na kterých jsem jezdil předtím a prakticky vše si člověk "odservisoval" sám :D
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“