Přístup Chevroletu

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od luke1 »

vasek píše: 1/ Nikde není psáno, že garanční prohlídku musí dělat autorizovaný servis Chevrolet, to může jakýkoliv odborný autoservis. :twisted:
Myslím si, že by bylo škoda se zříkat záruky, stát se může ledacos a ty ND jsou pak raketa....
Zatím jsem nikdy nové auto neměl a tento problém nemusel řešit, ale jak tak pročítám fóra a získávám informace, mám pocit, že by opravdu podle aktuálních zákonů neměl být problém s vymožením záruky i bez servisních prohlídek v origo servise. Problém je asi hlavně v tom jejich zastrašování, že neuznají záruku atd., z čehož pak pramení to, že se samozřejmě nikomu nechce dopředu pomyslet (natož pak opravdu řešit) na sračky s nějakými soudy atd... přijde mi taky divné, že se některým servisům vyplatí z dlouhodobého hlediska účtovat 5 000 a více Kč za výměnu oleje a filtrů....vždyť po čase tam teoreticky přeci nikdo nemůže jezdit do takového servisu....ale pokud to pořád takto účtují, tak asi bohužel asi existuje dost "ovcí", co to klidně zaplatí a pak na to akorát nadávají, místo aby sedli k netu a zjistili kde je to levnější a příště jeli tam....
Tedy jen více takových diskuzí, kde se člověk dozví kam jet a kam ne, což by mělo pak vést k tomu, že budou všude "férové" ceny, řekněme 2500 - 3000 Kč a tím pádem málokdo bude jezdit někam jinam než do autorizovaného servisu a bude se bát, aby se mu nevysralo něco drahého...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Serpico »

...to Vasek garančky nemusí dělat autorizovaný servis, ten jenom garanci s výměnou dílů v záruce. Neznamená to tedy, že po servisu v neautorizovném servisu, ztrácíš záruku a možnost výměny garantovaných dílů, pokud je vše řádně vyplněno v servisní knize. To bylo nakonec uzákoněno v EU. Jinak Krtek garančka není jenom vyměnit olej ale například výměna brzdové kapaliny ( životnost maximálně 2 roky, je hygroskopická ), kontrola - výměna brzdových destiček - demontáž, namazání pojezdů prostě kontrola brzdového systému včetně ruční brzdy, u nových aut sedá obložení...), no je toho více to ví dobře náš doctor - palikx a není to dobré zanedbat. K motorovému oleji ještě upřesním pokud srovnám internetové ceny versus servisy tak je to předražení o 300 % a více.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od inza »

Všechny ty názory jsou pravdivé

- výrobce musí uznat, i když servisuju jinde atd...

... ale dohadujte se - a o tom je většina názorů. Líbí se mi přístup Hyundai a MB u některých modelů, kde nabízí i náhr. díly na nějakou dobu / km provozu. Tak bych si představoval "záruku" - tedy koupím a vím že budu jezdit 2 roky pouze za cenu pneumatik, paliva a náplní do ostřikovače :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od chrudoš »

Clovek muze delat garancku kdekoliv, i klidne v garazi na vesnici, technik musi mit ale prokoleni, coz je v pripade Chevroletu problem, neni jich tolik a to se nikomu nevyplati. Verim ze Skodovku udela kde kdo a pak muze dat razitko do knizky a zaruka tim nepada, Chevrolet ale asi nikde jen tak neudelaji.
A co se tyka cen, Renocar je jak znamo na penize, takze ja volil dnes uz podruhe BS auto, servisni prohlidka po 2 letech 3300+olej (650), takze spokojenost, chce to jen pozjistovat kde co a za kolik maji, neni duvod se nechat obirat, pokud je a musi byt prohlidka vsude provedena stejne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Sajner »

teraz mam najazdenych 33000 km a za druhu garancku som platil 120 eur. v tom bola vymena olejoveho filtra, peloveho filtra, diagnostika, doplnenie nemrznucej zmesi. mal som aj zaneseny DPF, tak mi ho vypalili. pocas celej prehliadky som pri aute. olej som mal svoj - kupil som ho za 38 eur (5 litrove balenie). v servise ho vobec nekupuju v sudoch (co by mi prislo logicke), mali iba litrove balenia v cene 14 eur/ks.....
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od chrudoš »

A brzdova kapalina menena nebyla? To jsem koukal, ze stala 1000 Kc (40 euro), coz byla dost podstatna polozka. A v servise maji vystavene litrove baleni, primo na dilne jej maji urcite v sudu ,to by se zblaznili lit to tam porad po flaskach :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od inza »

Sajner píše:teraz mam najazdenych 33000 km a za druhu garancku som platil 120 eur. v tom bola vymena olejoveho filtra, peloveho filtra, diagnostika, doplnenie nemrznucej zmesi. mal som aj zaneseny DPF, tak mi ho vypalili. pocas celej prehliadky som pri aute. olej som mal svoj - kupil som ho za 38 eur (5 litrove balenie). v servise ho vobec nekupuju v sudoch (co by mi prislo logicke), mali iba litrove balenia v cene 14 eur/ks.....
A tak jak vypadají nějaké dlouhodobější zkušenosti po 33tis km - tady asi nikdo víc nemá :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Krtek »

Serpico, vim že se kontrolujou i měněj věci co píšeš. Ovšem jak sám píšeš - brzdovka každý 2 roky (myslim že PalikX mi jí nechal i 3-4 roky a prej no problem), chladící kapalina taky. Brzdový destičky vydržej teda mně) nejmíň 60 tis km tj 4 roky atd adt. Furt v tom nevidim nic, co by mělo stát každej rok 4 tisíce. Zvláštní mi přijde že rozpis prací třeba na Feldě byl stejnej jak u Nubiry (OK jinej olej a Nubira má filtr na klimu navíc) a od 0 do 100 tis km jsem neplatil za jedinou servisku víc než 2800 Kč ! To všechno přímo ve Škodovce, kde jsem jí kupoval. Pak byl šok když za první si u Daewrooletu řekli 4,5 tisíce.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Serpico »

...jo jasně Krtek nemá smysl tady o tom diskutovat, máš naprosto rovnocenný, vlastně lepší servis v našem Kersku u Pavla
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Sajner »

inza píše:
Sajner píše:teraz mam najazdenych 33000 km a za druhu garancku som platil 120 eur. v tom bola vymena olejoveho filtra, peloveho filtra, diagnostika, doplnenie nemrznucej zmesi. mal som aj zaneseny DPF, tak mi ho vypalili. pocas celej prehliadky som pri aute. olej som mal svoj - kupil som ho za 38 eur (5 litrove balenie). v servise ho vobec nekupuju v sudoch (co by mi prislo logicke), mali iba litrove balenia v cene 14 eur/ks.....
A tak jak vypadají nějaké dlouhodobější zkušenosti po 33tis km - tady asi nikdo víc nemá :)
tiez som rozmyslal, ze kolko maju najazdene ostatni, ale asi budem aspon v prvej trojke :-) skusim si k tomu sadnut a napisem taku mini recenziu :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Tsoenami »

Tak jak to vypadá s tou malou recenzí?At vím co mě čeká mam 23000km díky
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od smire666 »

Asi to nebude minirecenzia, bude to dvojdielne ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Tsoenami
Příspěvky: 707
Registrován: pát srp 05, 2011 08:30
Bydliště: Prostějov

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Tsoenami »

Já měl problémy 2 o obou jsem psal :(( na foru jinak spokojenost maličkosti jako vnitřní osvětlení atd :P neřeším.
renault 11.renault19
škoda octavia 1.9 tdi
škoda superb 1.9 pdi
seat alhambra 1.9pdi
chevrolet Orlando 2 vdci 163ps bílá
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Přístup Chevroletu

Příspěvek od Laco71 »

Tsoenami píše:Tak jak to vypadá s tou malou recenzí?At vím co mě čeká mam 23000km díky
Tu mate moju recenziu :

https://forum.autobazar.eu/chevrolet-or ... 49069.html

možno to bude pre niekoho poučné a prinosné :PP:
Perfekcionizmus je choroba /nemoc/ trvanie na perfekcionizme ničí všetky medziĺudské vzťahy !

NIE je reálné zlepšovať niečo z 96% na 98% , prináša to zo sebou abslolutne zbytočne vynaložené usilie a kopec zbytočných problémov !!!
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“