Tažné zařízení

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od slaza »

Tak jsem si nechal konečně namontovat tažné. Díky TIBI77, jsem trochu něco věděl, na rozdíl od HOOKa, kde ne. Nejdřív mi nutili cosi belgického, ale dal jsem na Tvoji GALIU, takže ve finále jsem ušetřil skoro 2 tisíce. Ale pozor, i když nakřivili madlo držáku rezervy, stejně nešla rezerva ven. Tak jsem madlo uřízl a je to, ale ženská by kolo nevyměnila. Ještě mi vadilo, že zůstal úplně nekrytý konektor za nárazníkem. Holt je to u Orlanda věda.
Přílohy
museli vyhnou madlo, ale po sklopení stejně nešla rezerva ven a akorát tak za něco se chytit a.....
museli vyhnou madlo, ale po sklopení stejně nešla rezerva ven a akorát tak za něco se chytit a.....
vzadu nahoře je nekrytý konektor
vzadu nahoře je nekrytý konektor
po uříznutí madla je to lepší, ale mezera mezi TZ a pláštěm není ani 1 cm
po uříznutí madla je to lepší, ale mezera mezi TZ a pláštěm není ani 1 cm
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od TIBI77 »

slaza píše:Tak jsem si nechal konečně namontovat tažné. Díky TIBI77, jsem trochu něco věděl, na rozdíl od HOOKa, kde ne. Nejdřív mi nutili cosi belgického, ale dal jsem na Tvoji GALIU, takže ve finále jsem ušetřil skoro 2 tisíce. Ale pozor, i když nakřivili madlo držáku rezervy, stejně nešla rezerva ven. Tak jsem madlo uřízl a je to, ale ženská by kolo nevyměnila. Ještě mi vadilo, že zůstal úplně nekrytý konektor za nárazníkem. Holt je to u Orlanda věda.
Zdravim.Co si sa neozval,ze to ides robit :?: Zistil by som ako to robili,alebo by som zhodil rezervu a nafotil by som ti to :!: Co uz :D je to tam :PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od slaza »

Díky Tobě jsem si to pohlídal, tak to nějak dopadlo. Mohlo to být horší. Na to, že je to mé čtvrté TZ, jsem ale takové problémy nečekal. -i
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Dan td
Příspěvky: 30
Registrován: pon pro 15, 2014 00:07

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Dan td »

Mohl by tu prosím někdo z těch, kdo si montoval tažné sám, napsat nějaký stručný postup, příp. jestli jsou nějaké finty? Něco ve smyslu "dva šrouby tam a tam, nárazník vycvaknout,...".
Čeká mě to, tak abych byl připravenej, díky moc všem -i
Orlando 1,8i LTZ LPG LandiRenzo E-OBD, Electronic Valve Protector
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od smire666 »

1. odmontovať svetlá v bočáku (dve skrutky pri tesnení zadnej kapoty, zapáčiť zboku plastovým klinom smerom dozadu, odpojiť kábel),
2. povoliť okrasnú lištu zadného blatníka (jeden klip v podbehu, potom už len zabrať smerom od auta),
3. odmontovať nárazník (zo spodu dve skrutky, ďalšie zo strany podbehu, poodpájať káble),
4. odmontovať tyč nárazníka (nahradí sa samotným telesom ťažného).

Hotovson...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Dan td
Příspěvky: 30
Registrován: pon pro 15, 2014 00:07

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Dan td »

Super, moc dík -i
Orlando 1,8i LTZ LPG LandiRenzo E-OBD, Electronic Valve Protector
Dan td
Příspěvky: 30
Registrován: pon pro 15, 2014 00:07

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Dan td »

Tak namontováno, ale po připojení vleku a nastartování svítí auto s klíčkem a code 136. Stačí zmáčknout reset a zhasne to. Podle kódů tady na fóru je to chyba PDC - to jsem samozřejmě na elektroniku tažného napojil. Vše funguje normálně - světla, PDC při připojeném přívěsu mlčí, při odpojeném funguje ok. Jak dosáhnout toho, aby se to nerozsvěcelo? Je to hned po nastartování, zpátečku ani řadit nemusím.
Orlando 1,8i LTZ LPG LandiRenzo E-OBD, Electronic Valve Protector
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od nahox »

A ako je to pri zapise do technicaku ?? nie su problemy na policii ?
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od TIBI77 »

nahox píše:A ako je to pri zapise do technicaku ?? nie su problemy na policii ?
Na SK ked ho zapisujes,tak potrebujes doklad ze dane tazne smie ist na tvoje auto.A este jeden doklad o montazi v servise na tom urcenom.
Prvy papier dostanes od vyrobcu a ten druhy si musis niekde orazit ked si ho namontujes sam(takto to tiez robia).
Na mojom som mal tazne uz v predajni,tak som nepotreboval nic.Ale ked som zapisoval znamemu tazne,zabudli mi dat ten papier o autorizovanej montazi.Policajt mi to nezobral a musel som prist druhy raz aj s papierom.
Dalsia moznost je ze to nahodis sam,a zapisat to das niakej firme co sa tym zapodieva a oni maju natlacene take papiere :o)
2.0 VCDI LT+ 2013
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od jirka.ka »

Zdravím všechny

Nemáte někdo zkušenost? Chtel bych tažné zařízení Bosal, ale nevím jak to je když mám na autě rezervu a jestli se musí řezat díry do nárazníku. Jestli někdo má bosal tak prosím o info.
Děkuji
Jirka
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od hoza »

Dan td píše:Tak namontováno, ale po připojení vleku a nastartování svítí auto s klíčkem a code 136. Stačí zmáčknout reset a zhasne to. Podle kódů tady na fóru je to chyba PDC - to jsem samozřejmě na elektroniku tažného napojil. Vše funguje normálně - světla, PDC při připojeném přívěsu mlčí, při odpojeném funguje ok. Jak dosáhnout toho, aby se to nerozsvěcelo? Je to hned po nastartování, zpátečku ani řadit nemusím.

Já to neřeším dám enter a jeduuuu :)
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od hoza »

jirka.ka píše:Zdravím všechny

Nemáte někdo zkušenost? Chtel bych tažné zařízení Bosal, ale nevím jak to je když mám na autě rezervu a jestli se musí řezat díry do nárazníku. Jestli někdo má bosal tak prosím o info.
Děkuji
Jirka
Jirko ptáš se přiliš obecně typ který bys chtěl nezmíníš, navíc je tam opravdu málo místa a podle toho co jsme zažili my bych ti doporučoval navštívit odbornou firmu. Co jsem se díval na Orlanda před instalací já tak jsem neviděl žádné které by nebylo bez dír v nárazníku. Ta instalace je díky tomu daleko jednodušší ono totiž už jenom vytahování rezervy není zcela ideální v našem případě. Popravdě ale díky TIBI77 máme tažné opravdu dobré nebýt jeho, asi by jsme řezali do nárazníku taky
Uživatelský avatar
TIBI77
Příspěvky: 589
Registrován: čtv čer 20, 2013 13:24
Bydliště: ZILINA

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od TIBI77 »

jirka.ka píše:Zdravím všechny

Nemáte někdo zkušenost? Chtel bych tažné zařízení Bosal, ale nevím jak to je když mám na autě rezervu a jestli se musí řezat díry do nárazníku. Jestli někdo má bosal tak prosím o info.
Děkuji
Jirka
Najlepsie to zistis u predajcu alebo vyrobcu.Bosal ma pevne aj bajonet na Orlando!Co som pozeral Bosal tak bol montovany pod naraznikom!
Zisti si hned kabelaz k nemu!K mojmu ponukali 3 rozne kabelaze.
:PP:
2.0 VCDI LT+ 2013
jirka.ka
Příspěvky: 15
Registrován: čtv lis 28, 2013 19:52
Bydliště: České Budějovice

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od jirka.ka »

Zdravím všechny. Tak jsem taky konečně namontoval tažné. Koupil jsem SVC Náchod. Hned jsem jel do auto kelly a koupil držák na kola. Toho držáku jsem se drobet bál,ale musím říct že držák je super. Ale co mě docela dostalo je to tažné zařízení. Držák se na kouli ani nehne,ale to tažné pruží jako prase. Schválně až zapřáhnu káru naloženou pískem ta změřim o kolik se koule dostane od nárazníku. Cena tažného je dobrá,ale ta kvalita nic moc.
Uživatelský avatar
kawalski
Příspěvky: 24
Registrován: úte led 27, 2015 10:31

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od kawalski »

Ahoj,
nemáte typ na někoho z Českých Budějovic kdo montuje tažné zařízení na Orlando za rozumný peníz.
dík za info.
Orlando - benzín 1.8 LTZ r.v.2011
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“