Tažné zařízení

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Tažné zařízení

Příspěvek od vasek »

Včera jsem si namontoval tažné zařízení od firmy SVC Náchod + elektriku ECS. Musím říci, že mi to zabralo asi 6 h, což je delší doba než říká výrobce, ale zas vím, jak vypadá Orel pod deklama :P Nejvíc času jsem strávil s demontováním zadního nárazníku. Než jsem pochopil systém upevnění, tak jsem rozdělal i to, co jsem nemusel. Pak už to byla hračka. Super návod je u montáže elektroniky. Vše, co je potřeba je v sadě a obrázkový návod je prima -i . Cena: tažné - bajonet + el. modul 5.941,--. STK 200,--, zápis do TP 50,--. Já myslím, že je to dobrá cena!

http://www.ecohook.cz/katalog.php?t02=16
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Reklama
 

zdeke
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 24, 2011 21:31
Bydliště: Liberec

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od zdeke »

Já mám také TZ od stejné firmy,ale ne bajonet. Výřez do blatníku nedělali. TZ se dá také sundat, dva šrouby 19. Součástí elektroinstalace TZ byl i nějaký malý reproduktor, který mi však museli pak odpojit, jelikož při blikání pořád pískal. Montáž dělal autorizovaný servis - 2 hodiny, vše za 6.400-Kč. STK jsem nedělal a má to už i přihlášené.
Zdeke. Orlando 1.8 LTZ, černá matelíza. Liberec
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od vasek »

zdeke píše:Já mám také TZ od stejné firmy,ale ne bajonet. Výřez do blatníku nedělali. TZ se dá také sundat, dva šrouby 19. Součástí elektroinstalace TZ byl i nějaký malý reproduktor, který mi však museli pak odpojit, jelikož při blikání pořád pískal. Montáž dělal autorizovaný servis - 2 hodiny, vše za 6.400-Kč. STK jsem nedělal a má to už i přihlášené.

Jj běžně si účtují 1000,-- - 1500,-- za montáž. Vrátili Ti také tu úžasnou ALU výztuhu nárazníku? A co zadní tažné oko, máš kam přišroubovat? Já ne, rám tažného zařízení to nemá.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od naky »

Kdyz ma uz clovek TZ, tak zavit na tazne oko myslim uz nepotrebuje 8)
Tazne oko muze dat pak do sbernych surovin a koupit si za nej svacinu - teda asi jeden rohlik :lol:
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od vasek »

jj, ale je to trochu divné, že je pod záslepkou prázdno, řekl bych, že to tažné nemůže omezovat použitelnost vozu. Co když budu potřebovat odtáhnout kamaráda...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od inza »

Tak ho připojíš na tažné :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od naky »

inza píše:Tak ho připojíš na tažné :)
presne tak jsem to taky myslel :lol:
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
marwinn
Příspěvky: 42
Registrován: pát bře 18, 2011 21:06
Bydliště: Nosislav

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od marwinn »

Ahoj,

Tažné jsem nechal montovat u Brázdila www.hook-tz.cz v Brně někdy v červnu. Stálo 6.300,- i s montáží, "na pevno", nesundávám ho. Řezali kryt nárazníku, ale není to vidět.

Napájení řídící elektroniku mi napojili přes pojistku přímo na baterku, takže museli rozebrat asi "půlku" auta. Má pěkně sklápěcí zásuvku na elektriku, takže standardně je vidět jen "kula".

Tahám loď, vozík nákladní a zatím naprosto v pohodě. Zápis do TP 50,-

Marw
___________
Fiat Ritmo 85S
Lancia Delta
Renault 5 1,7 GTI
Ford Sierra 2,3D
Škoda Felicia 1,6 100PS
VW Passat Variant HighLine 2.0TDI PD
... to bylo

a nyní... Orlando LT+ 163PS a Škoda Felicia 1,6
Uživatelský avatar
mc.cvok
Příspěvky: 112
Registrován: pát črc 13, 2012 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mc.cvok »

Máte někdo vyfoceno jak to tažné vypadá na autě ??Taky ho musím pořídit , ale nerad bych si naběhl na nějakou jebku , určitě chci odnímatelné a nechci řezat nárazník , poradíte někdo ??? Originální za 16.000 se mi zdá opravdu moc ....Díky .
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Bílá + LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Vypravca »

Neviem ci mozes tahat auto za tazne.
Ja ked som davno este na S120 tahal auto za tazne, tak ma policajti upozornili, aby som dodrziaval hmotnosti na tazne zariadenie.
A ze tazne zariadenie je urcene na tahanie privesu. Na tahanie auta je na to urcene oko.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od slaza »

Myslím, že obojí je zakotveno ke skeletu vozidla. Spíš je to otázka kolik táhneš (brzdíš). Proto mně překvapilo, že ORLANDO může max. 1100 kg a váží 1600 kj, a Lodgy může táhnout 1400 kg a má jen 1200 kg. Připadá mi to až nebezpečné, i když je to bržděné. Auto je bržděné, tak že můžeme táhnout auto do 1100 kg na tažném zařízení (logicky) nebo na oku.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
mc.cvok
Příspěvky: 112
Registrován: pát črc 13, 2012 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mc.cvok »

No , to že má Lodgy napsáno v ceníku , že může tahat 1400kg vlek neznamená , že to bude mít i v TP . Navíc , nevidím tam ani jeden motor který by to mohl tahat .

Jinak spíš bych se vrátil k tématu TZ na Orlando , máte někdo TZ na autě ???
http://www.svcnachod.cz/tazne_zarizeni/ ... t/orlando/
http://www.e-taznezarizeni.cz/tazne_zar ... z2783.html
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Bílá + LPG
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od Vypravca »

Brzdeny a brzdeny je rozdiel. Na privese mas pevne oje. A na vlecenom aute je to na brzdeni vodica tahaneho auta.
To ze je to ukotvene na aute, este neznamena, ze za to mozes tahat. Tazne je urcene na tahanie privesu.
Skus sa len tak cisto teoreticky opytat policajta.
Ja som bol upozorneny policajtom.
Na Evande tazne nemam, tak to teraz neriesim.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od slaza »

Pokud to nebude vadit mc.cvokovi, tak Ti s dovolením odpovím.
Právě proto, že když táhnu, je asi jedno, jestli je to auto nebo vozík. Síla je stejná. Když brzdím, tak brzděný přívěs brzdí vlastně o tebe, aby vyvinul brzdnou sílu. Tažené auto brzdí samo. Tak nechápu, proč bych nemohl táhnout auto na tažném zařízení, je to bezpečnější, jak táhnout brzděný přívěs. Nevidím rozdíl mezi okem a TZ, ale nejsem policajt.
Jinak k tématu (i když si myslím, že toto vše je k tématu), když jsem byl u Brázdila objednávat TZ, říkali, že nemají elektroinst. pro LTZ, takže by při couvání senzory pořád spínaly. Dá se to sice přežít, ale kdo to má zbytečně poslouchat. A bez vyříznutí nárazníku to neumí. Takže pozor při samoinstalaci, raději jsem ji vzdal a ještě chvíli počkám.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
mc.cvok
Příspěvky: 112
Registrován: pát črc 13, 2012 10:19
Bydliště: Plzeň

Re: Tažné zařízení

Příspěvek od mc.cvok »

No , jak už tu bylo psáno , Orlando může tahalt na kouli 1100kg , a většina dnešních aut má víc , to znamená , že by mělo být použito oko.

Sám to montovat nechci , tady jsem našel elektriku která údajně problém se sensory řeší , spíš mi jde o osobní zkušenost . Ale dávat za neoriginál v Chevroletu 12.000 kč , to ani náhodou .

http://www.svcnachod.cz/elektro_tazne_z ... 2B5%2B499/
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Bílá + LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“