Výměna žárovky couvacího světla

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Orlinek
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 18, 2021 20:05

Výměna žárovky couvacího světla

Příspěvek od Orlinek »

Ahoj. Má někdo prosím zkušenost? Díky za pomoc, Honza.
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Výměna žárovky couvacího světla

Příspěvek od milosh »

Tak asi to nebude nic sloziteho, obykle staci v kufru sundat tapec, pod nim je prisroubovane svetlo, to vyndas a vymenis zarovku.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: Výměna žárovky couvacího světla

Příspěvek od Slam »

Prý by to mělo být podobné jako u Cruze:
https://youtu.be/ZYmTHY--aZM

Ale oproti např. Leganze, kde nic sundávat není třeba a v "tapecu" je výřez, kde stačí nahoře otevít jeho překryv a pootočit příslušnou objímkou na světle, to bude asi pěkný opruz podle videa (kde se musí nejdřív vyndat celé světlo). :oops:

A prý v manuálu je dokonce napsáno (konkrétně pro mlhové a couvací světlo) tohleto (přeloženo): :shock:

V příručce pro majitele se dozvíte, že je to práce pro servis, neboť to vypadá, že nejprve se musí sejmout zadní nárazník, abyste získali přístup k jednotce zadního mlhového / zpětného světla, odšroubovat celou lampu a poté odstranit držáky žárovek otočením o čtvrt otáčky, abyste nakonec mohli vyměňte žárovku. Je to bezplášťová žárovka, stačí vytáhnout a zasunout náhradu.

Obrázek

PS: Zde je odkaz na původní diskusi:
https://www.chevroletownersclub.co.uk/t ... post-44896
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Orlin
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 07, 2020 22:42

Re: Výměna žárovky couvacího světla

Příspěvek od Orlin »

Tak děkuji za rady, v návodu nelžou - nutná návštěva servisu kvůli couvacímu světlu. Já to dal nakonec takto :
1) zalehnutí na záda pod auto hlavou pod zadní nárazník, nohy ven
2) hlavu vzhůru a pohledem do vnitřku nárazníku objevíš kryt světel - mlhového a couvacího
3) otočením uvolnit kryt, vyjmout starou a nasadit novou žárovku.
4) otočením vrátit kryt světla

Vleže opruz, ale jde to, já jsem to měl zpestřené nosníkem tažného zařízení vnitřkem nárazníku, ale pohoda. Mimochodem, značkový nejmenovaný servis mi také radil přístup přes kufr, tam je ale pouze schránka na vercajk a povinnou výbavu.
Mějte se a já 100% spokojenost s Orlandem 1.8, 2011, 102000 km, plánuji i lpg - ikdyž jezdím s boxem na příčnících za 8.2l, má někdo typ na zkušeného technika?

Zdravím všechny ORLANDISTY, Honza, Kolín.
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“