Klapání v motoru

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Klapání v motoru

Příspěvek od jedle »

Moc jsem se na nové Orlando těšil ....... :((
Při najetých cca 500 km jsem při vystoupení z auta slyšel za chodu motoru lehké ťukání (jako od rozvodového řemenu). Za jízdy uvnitř není slyšet nic. Při 3000 km bylo venku slyšet maličko víc, zároveň jsem se nedostal s kombinovanou spotřebou pod 9,5 l/100 km -P a moc to netáhlo.
Tak jsem to dal do servisu do Autocentra Dojáček ..... a už 3. týden nejezdím -P !!! Napřed zkoušeli vyměnit napínací řemenice rozvodového řemenu ..... NEPOMOHLO TO !!!! Teď je rozebraný celý motor a "zkoumají" ventily..... !!! Řeší se to už i na centrále Chevroletu ale co bude dál nevím. Už jsem z toho pěkně otrávený.
Poprvé jiné auto, než Škodovka (Š 105, Forman, Felicia, Octavia II), ještě k tomu NOVÉ a už takové problémy :( !!! Jestli jsem měl takovou smůlu a dostal do auta místo motoru nějakého "povodňového parchanta" tak se asi mám na co těšit!!! Na bezplatné zapůjčení náhradního vozu prý mám nárok jedině pokud náhradní díl není v Evropě na skladě !!!! Tak nevím jakou má Chevrolet vymyšlenou politiku pro expanzi na Český trh???
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od 18lukin18 »

to záleží co máš na kupní smlouvě a na autopojištění sjednané,já si všechno přečítal 3 krát a když jsem něčemu nerozuměl tak jsem se optal,proto jsem si vydupal připojištění o náhradní vozidlo :-) takže si pročti kupní smlouvu ;-) jinak je mě líto Orlíka :-(
Naposledy upravil(a) 18lukin18 dne pon srp 06, 2012 20:10, celkem upraveno 1 x.
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od johnlord »

NO to mě ani neříkejte. Něco podobné se mi taky ozývá z motoru. Pokud je motor studený, tak nic, ale pokud je zahřátý, tak se ozývá jemné klapání takového nějakého plastového zvuku. Vychází to z pod plastové černé skříňky na levé horní části motoru vedle krytu svíček. Se spotřebou taky bojuji okolo 9l ale narozdíl od kolegy auto táhne.
Doufám že nedopadnu jako kolega. :cry: :cry:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od jedle »

Budu informovat .....
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od slaza »

johnlord píše:NO to mě ani neříkejte. Něco podobné se mi taky ozývá z motoru. Pokud je motor studený, tak nic, ale pokud je zahřátý, tak se ozývá jemné klapání takového nějakého plastového zvuku. Vychází to z pod plastové černé skříňky na levé horní části motoru vedle krytu svíček. Se spotřebou taky bojuji okolo 9l ale narozdíl od kolegy auto táhne.
Doufám že nedopadnu jako kolega. :cry: :cry:
Před několika měsící jsem si takového klepání všiml u svého Kalose, když se motor zahřeje a stojím třeba na křižovatce, jinak to není slyšet. Jízdní vlastnosti jsou ale stejné. Že by to byla známka Korejců?
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od johnlord »

slaza píše:
johnlord píše:NO to mě ani neříkejte. Něco podobné se mi taky ozývá z motoru. Pokud je motor studený, tak nic, ale pokud je zahřátý, tak se ozývá jemné klapání takového nějakého plastového zvuku. Vychází to z pod plastové černé skříňky na levé horní části motoru vedle krytu svíček. Se spotřebou taky bojuji okolo 9l ale narozdíl od kolegy auto táhne.
Doufám že nedopadnu jako kolega. :cry: :cry:
Před několika měsící jsem si takového klepání všiml u svého Kalose, když se motor zahřeje a stojím třeba na křižovatce, jinak to není slyšet. Jízdní vlastnosti jsou ale stejné. Že by to byla známka Korejců?

Souhlasím, přesně to je ono. Až pojedu na garančku, tak to nakousnu. To bude ale nejspíš až na jaře. :idea:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od vasek »

jedle píše:Budu informovat .....
Prosím Tě, jak dlouho Ti to auto opravují? Není po 30 dnech nárok na odstoupení od kupní smlouvy? Já bych už pěkně řval, že pro jejich výzkum jsem si auto nekoupil!! :((
Pak to tady pěkně popiš, ať víme, jak to báječně funguje.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Obelix »

Nějaký druh cvakání z motorového prostoru potvrzuji i já. Zvuk se ozývá z prostoru ventilů a při zavřené kapotě je to slyšet spíše na levé straně. Nevím jestli to cvakalo vždy a až dosud jsem tomu jenom nevěnoval pozornost, ale začal jsem to pozorovat až v poslední době, takže jsem to přisuzoval běhu na studeno. Spotřebu mám momentálně taky dost vysokou tj.okolo 10l/100km, ale protože v poslední době jezdím jenom cca 2km s dcerou do školky a odpoledne zpět a motor se sotva stihne ohřát, považoval jsem to za normální. Při delší jízdě (30km) se spotřeba pohybuje okolo 8,5l, delší jízdu pojedu v neděli na trase do Olomouce kde jsem v létě měl průměr 7,1l/100 tak uvidím kde budu teď se zimními gumami. V každém případě dej vědět co vyzkoumali (jestli něco vyzkoumají) a doufám, že u mě to bude něco jiného.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Hana »

Tak nám taky klape motor a to už od začátku, taky nám rachtá ventilátor topení. Když ho pustím na větší otáčky, ozývají se divné zvuky.
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Krtek »

Mně přijde divný to s tim náhradnim autem. Máš ho v záruce, oháněji se nějakou zárukou mobility, máš mít náhradní auto a basta.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Marek44
Příspěvky: 10
Registrován: čtv pro 08, 2011 12:41

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od Marek44 »

Taky jsem to chytl. Včera jsem přivezl nového LT+ 1.8 s předělávkou na LPG od dealera. Ve volnoběhu večer doma hlasitě klepal, opakované 4 údery/mlasknutí dohromady za vteřinu a něco. Myslel jsem, že to patří k LPG, ale to jsem vlastně nastartoval studený motor na benzín.

Aktualizace: Dle telefonátu s prodejcem je to prý předehřívání systému LPG.
Naposledy upravil(a) Marek44 dne ned úno 12, 2012 12:03, celkem upraveno 1 x.
Marek44
(Chevrolet Orlando LT+ 1.8 LPG)
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od jedle »

Tak hlásím, po měsíci a sedmi dnech !!! jsem si včera vyzvedl vozidlo ze servisu. Po všem hledání a zkoušení se ukázalo, že Korejci nechali nějakou vůli mezi pístem a ojnicí. Pro jistotu mi vyměnili všechny písty, ojnice a šály. Klepání konečně přestalo, teď uvidíme jestli se něco bude dít taky se spotřebou. Ještě jsem jim to tam dnes vrátil na kontrolu, protože ráno pod autem byla loužička oleje a chladicí kapaliny. Tak doufám, že porodní bolesti máme už za sebou.......
Co se týče záruky mobility a přístupu centrály Chevrolet.... nemalujte si to moc na růžovo -P . Po způsobeném kraválu na Chevrolet Česká republika se napřed tvářili strašně vstřícně a neschopnost svalovali na Autocentrum Dojáček (že jim poskytují veškeré technické rady a podporu a ...... bla, bla), ale když vše selhalo, nechali je v tom koupat. Když jsem přitvrdil a chtěl po nich výměnu celého motoru, ať si na mém původním klidně experimentují jak chtějí, rychle otočili, že už pro mě udělali maximum a že to nemůžou a že holt mám smůlu (jmenovitě šéf servisu p. Uhlíř)!!! -P :oops:

To už jen pro zasmání (i když mi tedy smích už dávno došel). Po 3 týdnech se uvolili k zapůjčení náhradního auta. Potřeboval jsem odvézt 4 člennou rodinu na hory ... tak mi nabídli Fiata Pandu :lol:.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od saamm »

Tak na to náhradní auto jsi měl nárok třetí den co ti tvoje stálo v servisu.
Je pravda že né zadarmo ale za určitý poplatek (propočet amortizace kilometů na tvojem vozidle) u AVEA je to 4.85/km.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
jedle
Příspěvky: 21
Registrován: sob kvě 14, 2011 07:51
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od jedle »

To jo, za poplatek mi nabízeli. Já jsem naštěstí měl možnost si v rámci rodiny půjčit Fabii.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ - kůže, tažné zař., béžová Daydream
www.architektonicke-modely.cz
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Klapání v motoru

Příspěvek od slunce »

Zdravím také mám pocit že nějaké klepání slyším spotřebu mám 8,7 ale jezdím vesměs město. Uvidím jak se to bude vyvíjet. Až pojedu na garanční prohlidu tak jim to nadhodím.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“