Hřeje se mi levé přední kolo...

Moderátor: Blue Lanos

Tomanek
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 07, 2009 22:43

Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Tomanek »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat odborníků, protože už nevím co s tím. :(
Mám Daewoo Racer r.v. 1989 a již před časem (ještě v době kdy s tím autem jezdil otec) se nám začala kousat pravá přední brzda (neodskakovaly brdové destičky->kolo přibržďovalo a hřálo se až se zakouslo úplně a bylo potřeba rozhejbat brzdič) pak se dalo dojet ale nesmělo se moc brzdit. Toto jsme odstranili výměnou celého pravého brzdiče a byl pokoj.

Ovšem nyní se obdobný problém objevuje na levém předním kole. To se však nezakusuje ale hřeje o dost víc než to druhé. (O jedno kolo si po cca 20km po Praze mohu ruku téměř chladit zatímco na druhém ruku neudržím.) Brzdu jsem měl rozebranou ale nic zakouslýho tam nebylo nevím co se s tím děje? Zkusil jsem vyměnit destičky na celé nápravě ale zlepšení je minimální. Ložiska by měla být snad také v pohodě. Nevím co s tím? Ke straně to netáhne ani když brzdím ani bez brždění ale ten rozdíl teplot je fakt markantní. Nevím co by to mohlo bejt.

Nemáte někdo nějakou radu? Nevíte kde případně sehnat nový brzdič za rozumné peníze? Auto je jinak v pohodě ale tohle mě štve.

Mockrát Děkuju za všechny náměty a rady!!!! :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj ak maš te brzdové platničky v poriadku,tak to bude len v tých ložiskách zdvyhni auto a pokrút kolesom či nejde neako tažšie voči tomu druhému,alebo či nemá volu ;)
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Arendal »

Aha, sorry za muj prispevek v jinem tematu - tady vidim Praha, hm, kdyby Brno a okoli, to bych poradil.

Tento problem jsem mel na pravem prednim kole. Zahrivani, brzdeni, potrebovalo to rozhejbat, pripadne nechal vychladnout.

Doporucuji sehnat opravnou sadu na predni brzdy pro Opel Kadett a vymenit vnitrek obou brzd.
Vrele doporucuji a taky zkontrolovat trubky.
Ja jsem za ten rok co mam Racka dal do kupy nejdriv predni brzdy vcetne trubek, pak zadni (cely vnitrek) a tedka i trubky co vedou dozadu, pac me jedna rupla.
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Tomanek
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 07, 2009 22:43

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Tomanek »

HusarJan píše:Ahoj ak maš te brzdové platničky v poriadku,tak to bude len v tých ložiskách zdvyhni auto a pokrút kolesom či nejde neako tažšie voči tomu druhému,alebo či nemá volu ;)
Dík moc za všechny rady ale tu vůli na kole už jsem zkoušel, když jsem tak měnil ty destičy, a to tak že když jsem měl dole kolo tak jsem zkoušel jestli se kolo volně točí a nemá nějakou vůli a nic jsem neobjevil. I když kamoš mi říkal něco o tom že se to takhle prej stejně nemusí projevit takhle v garáži. Že to špatný ložisko by so poznalo jen za jízdy ale nevim jak.
Tomanek
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 07, 2009 22:43

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Tomanek »

Arendal píše:Aha, sorry za muj prispevek v jinem tematu - tady vidim Praha, hm, kdyby Brno a okoli, to bych poradil.

Tento problem jsem mel na pravem prednim kole. Zahrivani, brzdeni, potrebovalo to rozhejbat, pripadne nechal vychladnout.

Doporucuji sehnat opravnou sadu na predni brzdy pro Opel Kadett a vymenit vnitrek obou brzd.
Vrele doporucuji a taky zkontrolovat trubky.
Ja jsem za ten rok co mam Racka dal do kupy nejdriv predni brzdy vcetne trubek, pak zadni (cely vnitrek) a tedka i trubky co vedou dozadu, pac me jedna rupla.
Dik! Mas na mysli neco takoveho http://autodilykrc.cz/eshop/detail/pouz ... 2d73836eb4 ?
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Arendal »

Asi jo, ja to nechal spravit u kamosa automechanika.

Spis toto: http://www.auto-pilot.cz/p/l-kompletni- ... 98621.html
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Tomanek
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 07, 2009 22:43

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Tomanek »

jj, dik! Je to asi blba otazka ale ty mas teda primo tuhle sadu a vse do racera pasuje, vid?! Ja jen tak pro sychr nez to objednam. (Preci jen racer neni kadett ale vim ze tohlo by melo bejt stejny, ale nerad bych objednal neco co by mi tam pak neslo nebo tak neco... vis jak :) ) Moc dik! Asi si to objednam a zkusim! Diky!
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od palikx »

je to stejny z kadeta.
a bud tam nebo ferodo.valecek s tesnenim a posuvy s tesnenim a specialni vazelinou-sadlem jsou to 2 sady a budes mit pokoj
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
jožín
Příspěvky: 43
Registrován: sob dub 01, 2006 21:42
Bydliště: Beroun

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od jožín »

Pročti si poradnu na www.kadett.cz Jsou to nejspíš zatuhlé třmeny. Tento typ třmenů to dělá. Já jsem je dle návodu vyměnil, a jsem spokojen. Na vrakáči jsem koupil jetý třmeny, dal nový desky a brzdí to znatelně líp a nic se nehřeje :D .Ale jak jsem psal jinde-mám je doma a dávat je tam nebudu.
Tomanek
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 07, 2009 22:43

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Tomanek »

Arendal píše:Asi jo, ja to nechal spravit u kamosa automechanika.

Spis toto: http://www.auto-pilot.cz/p/l-kompletni- ... 98621.html
Můžu se ještě zeptat?! Myslíte že je potřeba vyměnit i šroby které jsou součástí sady u auto-pilot.cz??(nevím jak moc je tam třeba ten hňác kterej maj na sobě, nebo jestli se nedá něčím nahradit)?
Jde mi o to že ta sada z autodílů Krč (http://autodilykrc.cz/eshop/detail/pouz ... 2d73836eb4) obsahuje stejné části jako sada od auto-pilota (http://www.auto-pilot.cz/p/l-kompletni- ... 98621.html) teda až na tyto šrouby. (Mazivo obsahují obě sady - na to už jsem se v autodílechkrč ptal).
Rozdíl v cenách sad je celkem znatelný Krč ji má za 410,00 Kč a autopilot za 689,00 Kč(+120kČ za dopravu).
Nechci bejt nějakej skrblík ale nerad bych vyhodil peníze zbytečně (to je rači utratim za V-Power :) )

Dik moc! Mejte se!

PS:Rozdíl ve výrobci si myslí že asi u takovýchto věcí není podstatný, ne?!
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od palikx »

srouby se menit nemusi pokud je zrovna neozvejkas.
jinak je to jedno jen ty autodily krc je asi polsko a ty gumicky nebudou zadnej super material.
a ten druhy prodejce bude asi to samy.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Tomanek
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 07, 2009 22:43

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Tomanek »

palikx píše:srouby se menit nemusi pokud je zrovna neozvejkas.
jinak je to jedno jen ty autodily krc je asi polsko a ty gumicky nebudou zadnej super material.
a ten druhy prodejce bude asi to samy.
jj. Dik za reakci!!
Nejde mi o to ze bych je ozvejkal ale myslim ze maj na koncich zavitu nejadej matros (nevim presne na co, asi proti povoleni). A ty co tam jsou jsou jeste puvodni!!! (z r. 1989)
Jinak ten vyrobce je asi spanelsko (http://www.frenkit.es/) i kdyz kdo vi kde maj dalsi vyrobni haly.
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od Arendal »

No, vymen vnitrek trmenu a je to. Pak se ozvi jak to dopadlo.

Fungujici brzdy jsou super. Kdyz jsem dojizdel nedavno nejakych 60 km
na rucni brzdu, pac me rupla trubka k leve zadni, no. Jde to, ale dre to.

Nedavno jsem Racka pujcil skoro-svarovi, malem skoncil na skle, jak na to dupl.
Ma Citrona AX se sjetejma destickama, i kdyz tedka je konecne menil. :-]
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
curdyus
Příspěvky: 97
Registrován: úte led 13, 2009 21:17

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od curdyus »

Měl jsem ten samí problém..rozeber a vyčisti dosedací plochy destiček a třmenu,,popřípadně destičky přejeď pilníkem ať když je dáš do třmenu mají vůli,,když se zahřejou tak se tím pádem roztahnou a zatuhnou ve třmenu,,udělal jsem a byl klid do té doby než sem ho hodil přes boudu :( :( :D :D
Jo a nezapomeň zkontrolovat to aby ti ten třmen vůbec jezdil na tich pojezdech občas se stává že zůstavá jeden vyset..
_________________________________________________________________________________________________________________
Daewoo Nexia 1,5 8V 75HP haftback 5dv,,výfuk Remus 13cm průměr :o),,audio Autosonic,LG,,dálkovky Wessem 18cm,,výbava Gl
David4
Příspěvky: 1
Registrován: stř dub 17, 2013 14:50

Re: Hřeje se mi levé přední kolo...

Příspěvek od David4 »

Dobrý den, mám Daewoo Nubiru z roku 2002 sedan a mám také problém s předním levím kolem. Dohromady jsem měl auto už ve dvou servisech, mám vše kompletně nové od celkových brzd přes hadičky mazání až po ložisko. Dohromady mě to přišlo cca na 16 tisíc a doteď nikdo neví čím to může být a hřeje se pořád tak že na kole nelze udržet ruka. Auto pořád splácím takže se ho nemůžu ani zbavit. Jinak mě pár let sloužilo a pořád jezdí pěkně, takže je to škoda, jelikož jsem na něho zviklí. Myslím ,po přečtení příspěvků, že asi už žádná rada neni.
Odpovědět

Zpět na „RACER“