Stránka 1 z 1

Jakou autobaterii pro Orlando?

Napsal: pát kvě 03, 2019 07:24
od ChOrlando
Potřebuji vyměnit autobaterii a zjistil jsem, že není tak jednoduché jakou tam můžu dát.... Dle konfigurátorů výrobců mi nabízí toto: https://www.varta-automotive.cz/cs-cz/b ... S%29%22%7D jenže ta má ZCELA OPAČNĚ + a - , navíc se mi nezdá ten zakulacený vršek( stávající originál beterie je nahoře plochá a u + je na ni nasazený nějaký udělátko...)a ještě dle popisu má spodní uchycení což je také teď zvrchu... tak nevím. Samozřejmě jsem hledal i jinde, ale zas mi to našlo pro Orlando opačně + a -, nebo dokonce rozměrově zcela nevhodnou navíc pro start-stop...

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Napsal: pát kvě 03, 2019 08:14
od Richard
Změř si rozměry tvé baterky hlavně výšku i s kontakty, aby se ti vešla pod haubnu a způsob uchycení -rozteč a umístění +kontaktu, pak vybírej . Já osobně bych dal co možná nejsilnější co se vejde. Konfigurátor ti píše 63Ah, ale ve 20 let staré Nubiře jsem měl 55Ah a těch 63Ah mi přijde na tak velké auto a moderně vybavené málo. Já bych použil aspoň 70Ah, ale musíš zohlednit ty rozměry a místo které je k dispozici.
Samozřejmě je dobré zkouknout "startovací proud" baterie , čím vyšší tím lépe (např. baterie 60Ah má startovací proud 450A nebo taky 560A)

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Napsal: pát kvě 03, 2019 09:19
od milosh
Důležité je zmínit, jak a kde jezdíš. Já často po městě a proto jsem vybral autobaterii Exide. Mají na webu i konfigurátor.

https://www.opel-astra-h.cz/autobaterie ... -ve-meste/

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Napsal: pon kvě 06, 2019 07:48
od ChOrlando
No netušil jsem jaká "kovbojka" to bude najít správnou autobaterku, páč VŠECHNY konfigurátory ať již výrobců nebo prodejců po zadání auta vám nabídnou špatný typ baterie a to nejen o 2cm vyšší, ale i prohozené +- ...jen doufám že při hledání jiných komponent nebude stejný problém....

Nakonec jsem našel dle rozměrů a správné poloze -+, vyhovující baterii a to VARTA Silver Dynamic 561400

K samotné výměně: odpojil jsem starou baterku a po připojení nové se nic z nastavení auta neztratilo nejen stanice rádia zůstaly uložené, ale i čas... jen ty dorazy předních oken (aby se celé okno zavřelo jen kliknutím na tlačítko) jsem musel znovu nastavit (podržet chvíli dýl po zavření okna...)

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Napsal: stř kvě 22, 2019 17:08
od smire666
Tá pamäť niečo vydrží. Ja som mal batériu vonku dlhšie, kým som zohnal novú (pôvodná kľakla úplne) a potom chvíľu trvalo, kým sa vonkajší teplomer spamätal :roll: