Jakou autobaterii pro Orlando?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Jakou autobaterii pro Orlando?

Příspěvek od ChOrlando »

Potřebuji vyměnit autobaterii a zjistil jsem, že není tak jednoduché jakou tam můžu dát.... Dle konfigurátorů výrobců mi nabízí toto: https://www.varta-automotive.cz/cs-cz/b ... S%29%22%7D jenže ta má ZCELA OPAČNĚ + a - , navíc se mi nezdá ten zakulacený vršek( stávající originál beterie je nahoře plochá a u + je na ni nasazený nějaký udělátko...)a ještě dle popisu má spodní uchycení což je také teď zvrchu... tak nevím. Samozřejmě jsem hledal i jinde, ale zas mi to našlo pro Orlando opačně + a -, nebo dokonce rozměrově zcela nevhodnou navíc pro start-stop...
Orlando 1.8 Benzin
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Příspěvek od Richard »

Změř si rozměry tvé baterky hlavně výšku i s kontakty, aby se ti vešla pod haubnu a způsob uchycení -rozteč a umístění +kontaktu, pak vybírej . Já osobně bych dal co možná nejsilnější co se vejde. Konfigurátor ti píše 63Ah, ale ve 20 let staré Nubiře jsem měl 55Ah a těch 63Ah mi přijde na tak velké auto a moderně vybavené málo. Já bych použil aspoň 70Ah, ale musíš zohlednit ty rozměry a místo které je k dispozici.
Samozřejmě je dobré zkouknout "startovací proud" baterie , čím vyšší tím lépe (např. baterie 60Ah má startovací proud 450A nebo taky 560A)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6630
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Příspěvek od milosh »

Důležité je zmínit, jak a kde jezdíš. Já často po městě a proto jsem vybral autobaterii Exide. Mají na webu i konfigurátor.

https://www.opel-astra-h.cz/autobaterie ... -ve-meste/
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Příspěvek od ChOrlando »

No netušil jsem jaká "kovbojka" to bude najít správnou autobaterku, páč VŠECHNY konfigurátory ať již výrobců nebo prodejců po zadání auta vám nabídnou špatný typ baterie a to nejen o 2cm vyšší, ale i prohozené +- ...jen doufám že při hledání jiných komponent nebude stejný problém....

Nakonec jsem našel dle rozměrů a správné poloze -+, vyhovující baterii a to VARTA Silver Dynamic 561400

K samotné výměně: odpojil jsem starou baterku a po připojení nové se nic z nastavení auta neztratilo nejen stanice rádia zůstaly uložené, ale i čas... jen ty dorazy předních oken (aby se celé okno zavřelo jen kliknutím na tlačítko) jsem musel znovu nastavit (podržet chvíli dýl po zavření okna...)
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Jakou autobaterii pro Orlando?

Příspěvek od smire666 »

Tá pamäť niečo vydrží. Ja som mal batériu vonku dlhšie, kým som zohnal novú (pôvodná kľakla úplne) a potom chvíľu trvalo, kým sa vonkajší teplomer spamätal :roll:
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“