Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od Orel »

Nevíte dá se nějak vypnout denní svícení když bych chtěl doplnit na auto diodové denní svícení?
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Reklama
 

Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od naky »

Na ovladaci svetel nastavit polohu OFF
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
Orel
Příspěvky: 96
Registrován: pát dub 13, 2012 21:25
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od Orel »

mám tam tři polohy a na všechny se to rozsvíti po nastartování a jinam kolečkem točit nejde. Musím se pořádně kouknout.
ORLANDO LT+ bílá diesel 163 k (120 kW) manuál ,
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od naky »

Melo by tam bejt: OFF / Auto / parkovacky / potkavaci
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od slaza »

Orel píše:Nevíte dá se nějak vypnout denní svícení když bych chtěl doplnit na auto diodové denní svícení?
Myslím, že na straně 89 je to pěkně vidět, vypnuto + 3 polohy.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od dadif »

Hoši, Orel (ani já) nemáme LTZ, tudíž čtyřpolohovej spínač s polohou AUTO u nás nenajdeme, viz str. 87, první obrázek. Nicméně informace tam není přesná, poloha "0" neznamená Světla nesvítí, protože máme automatický rozsvěcování při nastartování. Pouze poloha na parkovačky vypne hlavní světla, to ale není to, co by Orel asi chtěl slyšet, pokud mu jde o dodatečnou montáž DRL. Asi bych se obrátil na servis...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od slaza »

Přiznám se, že jsem toto netušil. Myslím, že to je jedna z chyb, jinak podle mně, přehledného návodu, že neuvádí a nerozlišuje modely. A stránky nesouhlasí asi proto, že na počítači si listuji ve zde staženém návodu, v autě asi bude něco jiného.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
NUNY
Příspěvky: 3
Registrován: pon čer 13, 2011 20:08
Bydliště: OSTRAVA!!!

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od NUNY »

Tohle jsem taky dlouho zjišťoval, nedávno jsem v servise dostal odpovĕď. Funguje to takhle: ve vašem servise si mechanici stáhnou software s nastavením vaší řídící jednotky, pošlou ho emailem do nĕjaké cizí zemĕ(nevím do které-nepodstatné) s požadavkem na zmĕnu v nastavení a pokud to tamní programátor schválí, tak to přeprogramuje, pošle to zpĕt a mechoši to šoupnou do auta, ale nemusí to vůbec schválit, protože podle VIN-ka má mít vaše vozidlo v ČR na nulovou polohu vypínače zaplé denní svícení. Nevím jestli do toho jít, mám z toho velmi smíšené pocity.
Orlando 1.8 LT+
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od koniQ »

ono fajn by bolo kedy to bolo nakodene tak, ze aj v AUTO by boli vypnute stretavacie svetla - svietili by DRL a zapli by sa na zaklade toho svetelneho snimaca, co prepina rezimy podsvietenia na NAVI, napr pri sere alebo ked vojdes do tunela, ono pravda je ze aj v tieni to dost casto prepina
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Uživatelský avatar
ChOrlando
Příspěvky: 84
Registrován: úte lis 19, 2013 16:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od ChOrlando »

osobne nesnasim chytraky s led dennim svicenim pac potom jim nesviti zadni svetla a vetsina tech chytraku tak jezdi i v poloseru, asi maj pocit ze kdyz pred sebe trochu vidi ty za nim ho videt nemusi vsak ma odrazky ne....
Orlando 1.8 Benzin
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6258
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od Scorpion.11 »

Proč chytráky? Je to zákonem dovolené, takže není co řešit. Za komunismu se nesvítilo vůbec a nikomu to nevadilo a nikdo se nad tým nezastavoval. Pokud je kladný přístup řidiče a nejezdí za šera či mlze jen s denníma tak pak nevidím žádný problém.
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Jak vypnout automatické spínání světel (denní svícení)

Příspěvek od inza »

Tak odpověď je v kombinaci vašich příspěvků.

Zákonem je denní svícení bez zadních povoleno, tedy OK. V případě snížené viditelnosti to ale použít nelze a řada aut má špatné systémy na detekci "šera" - např. jsem teď myslím ve Světě motorů četl, že Passat má při stmívání a rozednívání jiné algoritmy na detekci, právě proto, aby nedocházelo k tomu, že za tmy ještě nesvítí nebo ráno už nesvítí.

Podle mého Orlando funguje docela slušně, tedy nevadí mi, že svítí předními žárovkami za 50 Kč která jednou za dva roky umře a přepínání den / noc vidím u pohasnutí nebo rozsvícení displaye od rádia - a tam mám pocit že se to chová tak jak bych to přepínal i já sám ...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“