Alarm a vnitřní osvětlení

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

zdeke
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 24, 2011 21:31
Bydliště: Liberec

Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od zdeke »

Mám týden Orlando verzi LTZ. Po seznámení s autem a manuálem mám nějaké otázky pro ostatní. Ve výbavě vozidla je alarm,který reaguje i na pohyb uvnitř vozidla, když je zamčené. Mám děti a psa, kdy hlavně psa při odskočení do krámu nechávám v autě. Pro tento případ manuál píše, že v konzoli na stropě nad zpětným zrcátkem mezi vnitřními lampičkami je spínač, který se má zmáčknout a alarm uvnitř přechodně vypnout. Problém můj je ten, že tam ten ovladače nemám. Jsem slepej, nebo mi ho nedali. Jak to je u Vás ? Další prolém je u vnitřního osvětlení. Ovladač jsou ve stropě nad druhou řadou. Manuál zná tři polohy - automat při otevření dveří-světlo se za chvilku vypne, vypnuto a stále zapnuto. Když dám automat, tak mi to svítí pořád, i při zamčeném autě. Jak to je u Vás ? Mám smůlu a koupil jsem špatně. Díky za rady a porovnání.
Orlando LTZ, černé, Liberec.
Zdeke. Orlando 1.8 LTZ, černá matelíza. Liberec
Reklama
 

Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od vasek »

Návod vždy neodpovídá výbavě vozu. O ultrazvukovém alarmu si můžete nechat zdát. Možná někdy bude v Orlu jako příplatková výbava, ale zatím tam není. S tím světlem je to podobné. Když nejsou čudlíky není ani výbava :(
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Sajner »

ak je to v manuale a ma vybavu LTZ (to znamena plnu vybavu), tak by to tam malo byt nie?
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od johnlord »

No mě to ta ky vyděsilo, ale nic tam není. Zkus se zamknout uvnitř v autě a uvidíš :mrgreen:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
zdeke
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 24, 2011 21:31
Bydliště: Liberec

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od zdeke »

Tak jsem to zkusil a je to dobrý, alarm nefunguje. Tak možná funguje pouze na pohyb s autem/nárazy. Opět funguje pravidlo, že nic není jak má být. Mohli by to pánové v Chevroletu napsat do manuálu, že je asi více druhů alarmů. Já kupoval auto, kde byl v nabídce alarm a nebylo tam žádné jeho rozlišení. Díky za radu. Teď tam můžu psa nechat. Jo to vnitřní světlo mi nakonec asi po 15 minutách zhaslo, ale je to docela dlouhá doba, zbytečně se vybijí baterka. Ze zkušenností s jinými auty postačí klidně 30 sekund.
Zdeke. Orlando 1.8 LTZ, černá matelíza. Liberec
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od johnlord »

zdeke píše:Tak jsem to zkusil a je to dobrý, alarm nefunguje. Tak možná funguje pouze na pohyb s autem/nárazy. Opět funguje pravidlo, že nic není jak má být. Mohli by to pánové v Chevroletu napsat do manuálu, že je asi více druhů alarmů. Já kupoval auto, kde byl v nabídce alarm a nebylo tam žádné jeho rozlišení. Díky za radu. Teď tam můžu psa nechat. Jo to vnitřní světlo mi nakonec asi po 15 minutách zhaslo, ale je to docela dlouhá doba, zbytečně se vybijí baterka. Ze zkušenností s jinými auty postačí klidně 30 sekund.

No já nevím, ale podle mě auto nemá alarm vůbec !! Taky mám verzi LTZ a alarm jsem nenašel ! :shock:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
zdeke
Příspěvky: 11
Registrován: ned črc 24, 2011 21:31
Bydliště: Liberec

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od zdeke »

Je to v manuálu a i v ceníku-prospektu. Na přístrojovce u skla bliká kontrolní dioda. Při zamykání mi i jednou alarm nějak spustil (klakson a nějaká houkačka). Tak nevím.
Zdeke. Orlando 1.8 LTZ, černá matelíza. Liberec
žampach
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 15, 2011 13:27
Bydliště: Havířov

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od žampach »

johnlord píše:
zdeke píše:Tak jsem to zkusil a je to dobrý, alarm nefunguje. Tak možná funguje pouze na pohyb s autem/nárazy. Opět funguje pravidlo, že nic není jak má být. Mohli by to pánové v Chevroletu napsat do manuálu, že je asi více druhů alarmů. Já kupoval auto, kde byl v nabídce alarm a nebylo tam žádné jeho rozlišení. Díky za radu. Teď tam můžu psa nechat. Jo to vnitřní světlo mi nakonec asi po 15 minutách zhaslo, ale je to docela dlouhá doba, zbytečně se vybijí baterka. Ze zkušenností s jinými auty postačí klidně 30 sekund.

No já nevím, ale podle mě auto nemá alarm vůbec !! Taky mám verzi LTZ a alarm jsem nenašel ! :shock:

Mám LT+ a taky jsem se ptal prodejce, jestli tam ten alarm je nebo ne. Ať se vrtěl nebo houpal v zamknutém autě jak jsem chtěl, tak tak se nic nedělo. Paní mi poradila, abych stáhnul okénko, zamknul a po cca 30 vteřinách zkusil otevřít zevnitř. To byl šrumec! Doporučuji vyzkoušet :D
Pavel

__________________________________________
Škoda 105
Škoda Favorit
Lada Kombi
Orlando 1,8 LT+
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od johnlord »

žampach píše:
johnlord píše:
zdeke píše:Tak jsem to zkusil a je to dobrý, alarm nefunguje. Tak možná funguje pouze na pohyb s autem/nárazy. Opět funguje pravidlo, že nic není jak má být. Mohli by to pánové v Chevroletu napsat do manuálu, že je asi více druhů alarmů. Já kupoval auto, kde byl v nabídce alarm a nebylo tam žádné jeho rozlišení. Díky za radu. Teď tam můžu psa nechat. Jo to vnitřní světlo mi nakonec asi po 15 minutách zhaslo, ale je to docela dlouhá doba, zbytečně se vybijí baterka. Ze zkušenností s jinými auty postačí klidně 30 sekund.

No já nevím, ale podle mě auto nemá alarm vůbec !! Taky mám verzi LTZ a alarm jsem nenašel ! :shock:

Mám LT+ a taky jsem se ptal prodejce, jestli tam ten alarm je nebo ne. Ať se vrtěl nebo houpal v zamknutém autě jak jsem chtěl, tak tak se nic nedělo. Paní mi poradila, abych stáhnul okénko, zamknul a po cca 30 vteřinách zkusil otevřít zevnitř. To byl šrumec! Doporučuji vyzkoušet :D
Dobrej nápad, letím vyzkoušet :-) -i
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
krizdavid
Příspěvky: 4
Registrován: ned črc 31, 2011 20:17
Bydliště: Pardubice

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od krizdavid »

Alarm se spustí pouze při vnitřním otevření dveří.Pohybové čidlo to nemá...Ale je to šrumec!



Orlando ltz-bílé
ORLANDO 1.8 LTZ-BÍLÁ
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od johnlord »

krizdavid píše:Alarm se spustí pouze při vnitřním otevření dveří.Pohybové čidlo to nemá...Ale je to šrumec!



Orlando ltz-bílé
JJ, taky jsem si to dnes vyzkoušel, manželka vletěla do garáže, co se děje !!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Pivson »

Manuál je bohužel doslovný překlad a bohužel se u něj nepřemejšlelo. Jak se liší trhy a výbava, tak návod stejný - jen přeložený.

Jak bylo psáno, alarm je - ale pouze proti vniknutí do vozidla.
Nikoliv pohyb senzory, náklony atd...
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od inza »

Pivson píše:Manuál je bohužel doslovný překlad a bohužel se u něj nepřemejšlelo. Jak se liší trhy a výbava, tak návod stejný - jen přeložený.

Jak bylo psáno, alarm je - ale pouze proti vniknutí do vozidla.
Nikoliv pohyb senzory, náklony atd...
Škoda :(
Jinak ty o tom víš hodně, netušíš co je pravdy na zprávě, že auta s naftou, která tedy budou vyrobena až v říjnu už by mohla mít specifikaci 2012 - tedy v LTZ Bluetooth a denní svícení?
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od Obelix »

Pivson píše:Manuál je bohužel doslovný překlad a bohužel se u něj nepřemejšlelo. Jak se liší trhy a výbava, tak návod stejný - jen přeložený.

Jak bylo psáno, alarm je - ale pouze proti vniknutí do vozidla.
Nikoliv pohyb senzory, náklony atd...
OK, to beru, ale předpokládal bych, že školený prodejce by to měl vědět. Mě např. při předávání auta prodejce ujistil o tom, že auto má alarm s náklonovými čidly a detekcí pohybu uvnitř vozu. Zřejmě má funkce alarmu nastudované jenom z manuálu, který se následně dává i zákazníkům a to mě překvapuje hodně. Věřím, že někdo kdo na to bude mít náturu (což já nejsem) by se kvůli takovému detailu mohl s úspěchem domáhat odstoupení od kupní smlouvy kvůli rozporu s kupní smlouvou nebo požadovat slevu, protože auto nemá takovou výbavu jakou by mít mělo... a z toho důvodu by si měl každý prodejce dávat sakramentský pozor na to co říká zákazníkovi a nespoléhat jenom na to co je uvedeno v manuálu.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Alarm a vnitřní osvětlení

Příspěvek od dadif »

To je zajímavý Obelixi, mám trochu rozporuplný pocity z našeho prodejce - mě naopak říkal (a to pouze o den dýl než tobě), ať neberu návod doslova, že je napsanej pro všechny verze výbav a já tam všechno mít nemusím...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“