Jake handsfree do Orlanda

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od inza »

Jožan píše:Kupuji tuto GPS do auta: http://www.alza.cz/dynavix-tera-evropa- ... 198003.htm
Připevním nad kapličku,naladím přes FM na své radio (své repro), strčím do toho SD card s filmem a mám super DVD.
Ta GPS má i Bluetooth takže není problém spárovat a mluvit pře zabudovaný Handsfree a tudíž budu slyšet volajícího přes své repro.
Bohužel to ale nefunguje tak, aby při přijetí hovoru se automaticky přeladilo rádio na FM frekvenci atd. - prostě tak jako ten nejjednodušší Parrot :(
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od Jožan »

Jasně,ale pokud už budu naladěn pomocí FM a součsně budu propojený Bluetoothem tak pokud bude hovor tak ho přijmu pomocí dotykáče na display ne?
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od inza »

Ano, jen ti v té chvíli nebude hrát rádio. Jedině že bys to měl na předvolbě 5 a při příchozím hovoru stisknul na rádiu předvolbu 5 a pak přijmul hovor...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
žampach
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 15, 2011 13:27
Bydliště: Havířov

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od žampach »

Zdravím,
nemáte někdo zkušenost se zapojením Nokia handsfree CK-7W do Orla (nebo nějaké jiné obyčejné)? Měl jsem ji i v minulém autě a plně mi vyhovovala (http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-so ... okia-ck-7w).
Je to bluetooth z vlastním reproduktorkem, která se ale dá napojit i na bedny z rádia. Potřebuje vlastně jen šťávu z baterky, uzemnění a nejlépe kablík mute z rádia. Bohužel nevím, jak bych se k němu dostal :(. Dal jsem za ni 1000 Kč a už jsem se těšil na čistý zvuk z repra. V servise mi bylo řečeno, že mi jinou než originál navigaci za 6300 nenamontují.
Pavel

__________________________________________
Škoda 105
Škoda Favorit
Lada Kombi
Orlando 1,8 LT+
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od johnlord »

žampach píše:Zdravím,
nemáte někdo zkušenost se zapojením Nokia handsfree CK-7W do Orla (nebo nějaké jiné obyčejné)? Měl jsem ji i v minulém autě a plně mi vyhovovala (http://www.nokia.cz/ziskat-podporu-a-so ... okia-ck-7w).
Je to bluetooth z vlastním reproduktorkem, která se ale dá napojit i na bedny z rádia. Potřebuje vlastně jen šťávu z baterky, uzemnění a nejlépe kablík mute z rádia. Bohužel nevím, jak bych se k němu dostal :(. Dal jsem za ni 1000 Kč a už jsem se těšil na čistý zvuk z repra. V servise mi bylo řečeno, že mi jinou než originál navigaci za 6300 nenamontují.

Originál handsfree neexistuje, ptal jsem se na to u Srby, montují tam Parrot :-)
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od vasa.prokop »

Tak jsem si pořídil do Orla toto handsfree:
http://www.softcom.cz/produkt/bluetooth ... -stinitko/

musím říct že je to super řešení...používám ho v autě celý víkend a je to možná nejelegantnější a nejlevnější řešení, jak vyřešit telefonování v autě.

zvuk je čistý, výdrž dlouhá a přichycení je na oboustrannou magnetickou sponku na stínítko, takže když vám do ksichtu svítí slunko, stačí HF vycvaknout, přetočit clonu a znova přicvaknout z druhé strany.
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od inza »

Mikrofon a reproduktor je asi přímo v tom že?

Pokud takové řešení, tak chci aby to

1. ztišilo rádio
2. mluvilo přímo z reproduktorů

Takže Parrot - nejlepší volba

Dokonce můžu Parrot porovnat s original Bluetooth v BMW 330d a Accordu - obojí má zvláštní "chybu", kdy když vytáčím něčí číslo, tak neslyším, jestli to zvoní nebo co se děje a pak slyším najednou až toho člověka že to zvedl. Parrot to nedělá - je slyšet i zvonění nebo to, že to někdo odmítl apod.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od inza »

Orlando 2012 - Bluetooth - v ceníku je za příplatek 2000 (mimo LTZ verzi) a nelze s navigací.

Tedy mohlo by třeba jít doobjednat jako náhr. díl a dodělat když je to tak levné...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od naky »

Doobjednat asi ano, ale do objednavky se musi pridat i nastavba na kabelaz + tlacitko na volant, popripade novy volant, a to uz asi tak levna sranda nebude + samozrejmne montaz. A popravde radsi nez toto, tak asi Parrota.
Ja sam mam iPhone a ten jen prez jecka pripojim do line in zdirky a po prepnuti radia na vstup z line in mam zvuk v reprakach a mikrofon vyuzivam z telefonu - ozkouseno a pohoda, jen tam je ten vopruz, ze musim prepnout to radio.
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od inza »

Zajímavá varianta - s tím telefonem - můj android to taky samozřejmě umí takto pouštět ven, možná z toho jen vytáhnout mikrofon.... např. z nějakých sluchátek a hodit ho bokem - to by taky asi šlo no....

a bude to tak za 200 Kč celkem :)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od naky »

ja to tak mel driv v jednom aute, do kazetaku sem dal kazetu s jeckem - takova ta redukce a kyz mi nekdo volal, tak sem stouch do kazety a radio se preplo a le uz byl muj hovor v repracich.
Mel sem kdysi nejakou Nokii a misto sluchatek na hendsfree kabelu sem napajel konektor pro jecka (samicku) - a nechal tam mikrofon pro prijem zvuku a tobyla cela moje hendsfree sada do auta, celkem asi za 300,- bylo mi nejakejch 18 let a byla to parada :-)
fungovalo to ale bylo to takove spis bastleni :PP: - tot trocha hystorie.

iPhone po pripojeni na klasicke sluchatka pri hovoru vyuziva svuj vestaveny mikrofon a toho hodlam vyuzit i v Orlandu - jen misto sluchatek pripojim kratkym kablikem line-in vstup do zdirky v "tajnem" supliku za radiem (vedle USB) a pokud budu chtit volat, tak si prepnu radio na tento zdroj zvuku a mam handsfree asi za 30,- Kc :lol:
jen jak rikam, je tam ten vopruz s tim ze musim rucne prepinat sam to radio, ale zviknout si asi na to pro me snad nebude problem 8)
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od vasa.prokop »

inza píše:Mikrofon a reproduktor je asi přímo v tom že?

Pokud takové řešení, tak chci aby to

1. ztišilo rádio
2. mluvilo přímo z reproduktorů

Takže Parrot - nejlepší volba

Dokonce můžu Parrot porovnat s original Bluetooth v BMW 330d a Accordu - obojí má zvláštní "chybu", kdy když vytáčím něčí číslo, tak neslyším, jestli to zvoní nebo co se děje a pak slyším najednou až toho člověka že to zvedl. Parrot to nedělá - je slyšet i zvonění nebo to, že to někdo odmítl apod.

1. ztišit rádio můžu na volantu během jedné vteřiny
2. mluví to přímo z toho a zvuk je velice čistý

výhoda je že nemusím nikde tahat žádné kabely a můžu ho použít ve více autech.
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od Sajner »

naky píše:ja to tak mel driv v jednom aute, do kazetaku sem dal kazetu s jeckem - takova ta redukce a kyz mi nekdo volal, tak sem stouch do kazety a radio se preplo a le uz byl muj hovor v repracich.
Mel sem kdysi nejakou Nokii a misto sluchatek na hendsfree kabelu sem napajel konektor pro jecka (samicku) - a nechal tam mikrofon pro prijem zvuku a tobyla cela moje hendsfree sada do auta, celkem asi za 300,- bylo mi nejakejch 18 let a byla to parada :-)
fungovalo to ale bylo to takove spis bastleni :PP: - tot trocha hystorie.

iPhone po pripojeni na klasicke sluchatka pri hovoru vyuziva svuj vestaveny mikrofon a toho hodlam vyuzit i v Orlandu - jen misto sluchatek pripojim kratkym kablikem line-in vstup do zdirky v "tajnem" supliku za radiem (vedle USB) a pokud budu chtit volat, tak si prepnu radio na tento zdroj zvuku a mam handsfree asi za 30,- Kc :lol:
jen jak rikam, je tam ten vopruz s tim ze musim rucne prepinat sam to radio, ale zviknout si asi na to pro me snad nebude problem 8)
rozmyslam, ci by to fungovalo aj s mojim htc desire s. a tiez by ma zaujimala citlivost toho mikrofonu, pretoze si nie som isty, ze ked bude telefon polozeny v tej odklapacej priehradke, ci ma na tu vzdialenost bude dobre pocut.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od naky »

tak to staci jen ozkouset :-)

ja sve auto jeste nemam, tak bohuzel nemuzu s testem slouzit :roll:
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Jake handsfree do Orlanda

Příspěvek od Sajner »

vyskusal som to a funguje to. len neviem, co urobit s tym echom.
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Elektronika“