Průvlak na lyže - Orlando

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
cizajaromir
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 10, 2013 13:24

Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od cizajaromir »

Zdravím,
jako doufám poslední úpravu u Orlanda jsem dnes vytvořil průvlak na lyže pod opěrkou na zadních sedadlech. (Úpravy jsou již tyto: demontování třetí řady sedadel, zapojení předního stropního světla při otevření dveří, změna aretace u přední opěrky - aby šla níž).
Dřív jsem měl Zafiru, a ta měla průvlak pod opěrkou, a tak jsem nechápal, proč to u Orlanda také tak neudělali. Docela mě to štvalo, protože nasadit nosiče na střechu (vzpomínám na hagusy) je docela zdlouhavé a ještě se tam šplhat s lyžemi - no prostě když pojedu třeba jen na večerní lyžování, s průvlakem to bude mnohem jednodušší.

Takže po odklopení opěrky je tam plast, ten jde trochu odklopit a potom jsem ho odstranil (dole prasknul, ale není to vidět),
potom je tam sololit a středová ocelová výztuha. Ta tam musí zůstat, ale sololit jsem vyříznul a zezadu jsem proříznul i ten tmavý potah sedadel. Vznikly 2 otvory o rozměrech asi tak 12x14 cm. Pomocí tavné pistole a kousků toho potahu zezadu jsem vše začistil a také jsem potáhl tu výztuhu kouskem tmavé tkaniny. Sice to z pohledu z kufru nevypadá jako z výroby, ale zevnitř při zaklopení i vyklopení opěrky není nic poznat (když se tam vrátí ten plast). Jak to vypadá z kufru - moc neřeším -je to moje auto a můžu si sním dělat co chci a navíc je kufr na náklad a tohle se mi bude hodit.

Doufám, že to někomu třeba pomůže, a že mě tady moc nezkritizujete. Ale kdo už jednou ten průvlak měl, asi mu taky dost chybí. Jinak se mi tam vejdou asi tak troje lyže, při troše námahy by šly asi i čtvery.
Přílohy
20150131_114005.jpg
20150131_095639.jpg
20150131_095619.jpg
Číža
Orlando 2,0 VCDI 96kW, 2011
Reklama
 

cizajaromir
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 10, 2013 13:24

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od cizajaromir »

Ještě další fotky, tamty dvě jsou při výrobě.
Přílohy
20150131_114049.jpg
20150131_114509.jpg
Číža
Orlando 2,0 VCDI 96kW, 2011
JTR
Příspěvky: 115
Registrován: pon lis 26, 2012 15:11

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od JTR »

Osobně také nerad používám na lyže "rakev", ale většinou lyže mám přikurtované (2 řemeny) ve vaku na sklopené třetině zadního sedadla a uchycené ještě bezpečnostním pásem. Na krátkou trasu se vejdem i 4, na delší max. ve 3 a je to bez problémů. Měl jsem 2 auta které měla "tvoji" úpravu originál (BMW a Passat) včetně vaku, ale nebylo to moc pohodlné a max. na 2 páry lyží. Na to sklopené sedadlo se dá položit a přikurtovat i snowboard ;)
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od smire666 »

Mnoo trochu drsné riešenie ale budiž, účel to plní, tak prečo nie?
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od inza »

SUPER - možná trošku dotáhnout realizaci, ale jinak to nemá chybu... Z fotek jsem to moc nepochytil, ale když sklopím opěrku, je tam ta díra vždy? to by bylo hezčí řešit jinak ale jinak paráda.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
cizajaromir
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 10, 2013 13:24

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od cizajaromir »

Jsou vlastně dvě možnosti - buď je tam po sklopení opěrky otvor do kufru, nebo tam může být ten černý plast, který tam je standardně. Nevěděl jsem ale, jak ho odmontovat, tak jsem ho dole ohnul až prasknul (šel by asi i odříznout).
Každopádně se tam nechá v pohodě vrátit zpět a není nic poznat. Takže touhle úpravou jsem jenom získal. Zevnitř je vše stejné, jen při pohledu z kufru je v sedačce otvor.
Číža
Orlando 2,0 VCDI 96kW, 2011
Uživatelský avatar
pejee
Příspěvky: 1186
Registrován: pát čer 22, 2012 12:40
Bydliště: ZL

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od pejee »

Když necháš opěrku nahoře tak ok, při pohledu do kufru je to trochu prasárna. Mám astru G a ten průvlak tam mám originál, je to dost dobrá věc. Nebýt té výztuhy v sedačce zrovna v téhle úrovni.. ještě by to chtělo trošku dodělat zezadu, nějaký rámeček z plastu nebo tak nějak ;)
Chevrolet new Aveo (sonic) Misty Lake
Uživatelský avatar
nahox
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 04, 2012 11:37
Bydliště: Ružomberok

Re: Průvlak na lyže - Orlando

Příspěvek od nahox »

ja hodim lyze do kufru a idem ,, samozrejme chodime lyzovat max dvaja traja a niekedy aj sam, ale dobry napad a ked plni ucel preco nie . Ja by som asi takyto zasach nerobil
Chevrolet Orlando 2.0 VDCI 96 Kw strieborna metaliza
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON

este jedna Thalia 2009 v garazi

po novom mamina ma ceed 2018
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Interiér a exteriér“