Velikost kufru u Orlanda

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
cizajaromir
Příspěvky: 40
Registrován: stř črc 10, 2013 13:24

Velikost kufru u Orlanda

Příspěvek od cizajaromir »

Protože všude v recenzích píšou, jak má Orlando malý kufr, zkusil jsem to jenom laicky a narychlo propočítat. Mám ale vymontovanou 3. řadu sedaček, protože je nepotřebuji a v případě potřeby je to záležitost 10 minut - 2 šroubky od kaslíku a 4 šrouby od sedaček. Vyjmutím sedaček se kufr znatelně zvětšil. Je fakt, že roletka je posazená velmi nízko, takže objem jsem počítal do výšky sedadel. Vychází mi to na nějaký 680 litrů, což není zase tak špatné. Jiná MPV mají většinou více a vlastně ani nevím, kde naše Orlando ztrácí, když rozměrově je mnohem větší, než např. Zafira. Asi má delší čumák, protože před druhou řadou sedadel se mi také nezdá příliš místa a ta Zafka tam měla víc i při celkové délce menší o 30cm.

chevrolet orlando rozměry kufru
Přílohy
kufr Orlando.jpg
Číža
Orlando 2,0 VCDI 96kW, 2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Velikost kufru u Orlanda

Příspěvek od 357 »

Já tyhle čachry s číslama nemám rád... Výrobcem udávaný hodnoty, jako třeba objem kufru, výkon, spotřeba, to je všecko jen teorie. Když jsem se rozhodoval o koupi, tak jsem si vzal sebou kočár pro dvojčata a zkoušel ho narvat do vybranejch favoritů. Uspěla jen Lodgy a Orlando...
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: Velikost kufru u Orlanda

Příspěvek od Joztar »

to 357 :arrow: to iste som pred kupo urobil aj ja a lodgy vtedy este nebol :lol: nakoniec som sa aj tak rozhodoval medzi zafirou (starsi model nie ten novy toruer) a orlandom ... priznam sa ze rozhodovanie netrvalo prilis dlho :D ... inac velkost kufra sa mi zda dostacujuca este sa mi nestalo aby sme sa nezmestili a to tam mam aj 3 radu zatial :!:
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
357
Příspěvky: 598
Registrován: pát dub 19, 2013 21:37
Bydliště: Praha

Re: Velikost kufru u Orlanda

Příspěvek od 357 »

Ta třetí řada byla jedna z prvních věcí, které jsem "potunil", protože stejně jezdíme jen 2 dospělí + 2 děti. Vzniklo mi tím místo pro rezervu, protože té opravné sadě příliš nedůvěřuju... A co se týče té Dacie, tak ta byla od začátku mým favoritem č.1, tedy až do okamžiku, kdy jsem dostal konečnou cenovou nabídku, to jsem šel do vrtule... Poměr cena/výkon je u Orla bezkonkurenční a ten kufr je adekvátní velikosti auta. Kdybych se rozhodoval jen podle papírových údajů výrobce, tak bych udělal velkou chybu, prostě není nad to, pěkně si to vyzkoušet naživo! :D
Chevrolet Orlando LT+ 1.8, 5MT, My13, bílá Summit, LPG
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Interiér a exteriér“