Klimatizace

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od dadif »

Myslím, že to není to, na co se Slaza ptal, spíš jde o to, jestliže je zapnuto na AUTO, běží klima pořád, i když by to vzhledem k nastavené teplotě nebylo potřeba, nebo jestli se ta klima zapíná a vypíná podle potřeby (což bych v případě AUTO očekával). Pokud sama vypíná a zapíná, proč potom ale "vločka" svítí pořád a nezhasíná a nerozsvěcuje se, podle toho, jak klima zapíná a vypíná?

Předpokládám, že to byla ta otázka. Pletu se?

Mimochodem by mě to taky zajímalo, z Mondea jsem byl zvyklej, že klima na režim AUTO zapínala a vypínala podle potřeby, "vločka" ale na tento režim naopak nesvítila...
Výhodou v Mondeu ale bylo taky to, že klima se na výkonu nijak citelně neprojevovala, což bohužel u Orlanda (benzín, u dieslu nevím) ano.
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Reklama
 

Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od slaza »

Ano, přesně tak, proč svítí, když vlastně nejede. Nemám zkušenosti s AUTO, ale znalci tvrdí, že AUTO nevypínají celý rok, pouze regulují teplotu. Takže jak se pak pozná, že nejede, když svítí celý rok?
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
luke1
Příspěvky: 173
Registrován: sob črc 09, 2011 23:28
Bydliště: okres FM

Re: Klimatizace

Příspěvek od luke1 »

Aha, to dosud me ani nenapadlo, ze by klimatizace nemusela jet, kdyz sviti vlocka... takze ja v zime vlocku vypinam a AUTO davam jen na chvili, kdyz chci rychle odmrazit a zatopit...dosud jsem predpokladal, ze kdyz sviti vlocka, tak klima jede a tim pade zere (zbytecne) vic benzinu...
Orlando 1.8 LTZ Smoke Grey s navi, LPG
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Klimatizace

Příspěvek od dadif »

Já to u Mondea dělal zrovna tak, měl jsem klimu zapnutou pořád na AUTO, hejbal jsem jen s teplotou, výjmečně s otáčkama ventilátoru, ofuk předního skla jsem moc řešit nemusel, Mondeo mělo elektricky vyhřívaný přední sklo...
U Orlanda s tím taky laboruju, ta svítící vloška v režimu AUTO mě totiž taky rozčiluje :?
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
slunce
Příspěvky: 108
Registrován: pát zář 23, 2011 13:11
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od slunce »

Jestli ono to nebude tím že v režimu auto. je aktivované odmlžovaní skel a to využívá klimu. To že svítí kontrolka stále je přeci úplně jedno.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ + 18" bílá
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Klimatizace

Příspěvek od smire666 »

Veď práve, pri benzíne zapnutú klímu cítiť na strate "ťahu." Akurát keď ju vypnem, tak plný záber motora nie je taký skokový ako na Espere, tam to bolo ako zapnutie forsáže :mrgreen:
Klepočmudi to tak nepocítia, keď majú 2krát toľko Nm...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Klimatizace

Příspěvek od slaza »

A to jsme jeli včera do Blavy na trhy ve čtyřech, nechal jsem tedy AUTO a ti vzadu si stěžovali, že jim je zima, tak jsem pak všechno nastavil ručně bylo to v poho. AUTO asi používat nebudu. Použitím kteréhokoliv tlačítko se stejně vypíná a člověk by to musel hlídat. Přemýšlím, jestli ta klima není jak ta běžná domácí, v létě chladí a v zimě topí. Ale pak si asi bere výkon a to je zbytečný.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Klimatizace

Příspěvek od smire666 »

E-e, kúri jedine motor -i Až je zapnutá klíma tak kúrenie nie je také účinné ako v prípade vypnutej. Akurát so zapnutou sa ten teplý vzduch zbavuje vlhkosti.
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Klimatizace

Příspěvek od lord_maxx »

Ahoj,

nevím ka svůj dotaz dát, tak to zkouším zde:

chtěl jsem se zeptat, jestli taky máte při nastavení vnitřního okruhu cirkulace vzduchu máte pocit, že toto nastavení není moc účinné.

U předchozích aut při nastavení vnitřní cirkulace vzduchu procházelo z venčí jen naprostzé minimum vzduchu. Ale u Orlíka pozoruju už od začátku, že to tam evidentě někde netěsní a procházejí "smrady" dovnitř do kabiny.

Neřešil jste to někdo ohledně reklamace na servisní prohlíce?

Ono je to dost nepříjemné v dlouhém stání v koloně, častokrát jsem za zimu musel vypnout cirkulaci vzduchu úplně tlačítkem Off.

Děkuji
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od ReWegar »

jo taky mam subektivne pocit ze je to nejak nefunguje (taky v porovnani s predchudcem)
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Interiér a exteriér“