rezerva u orlanda

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Bella
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 22:21

rezerva u orlanda

Příspěvek od Bella »

Zdravím všechny majitele Orlanda :)
s přítelem uvažujeme o koupi tohoto autíčka,chtěla bych se Vás zeptat,jak je to s rezervou kola u tohletoho auta?říkal mi že jsi přečetl že v autě není,což je docela špatný,u prodejce když jsme se byli na auto podívat jsme se jaksi zapoměli optat :) ,pokud bychom si rezervu koupily tak kam ji pak dát asi že? Děkuji moc za odpovědi,chtěla jsem se zeptat přímo majitelů autíčka,jaké s tím máte zkušenosti,přítel neví že jsem se vůbec sem mezi Vás přihlásila :D byl totiž hodně zklamán když zjistil že ji auto nemá :( .Jinak je i nadále určitě náš favorit a doufám že i zůstane.Bylo by to naše první nové koupené auto :D V plné palbě za tu cenu je přece ůžasné -i
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od 18lukin18 »

Bella píše:Zdravím všechny majitele Orlanda :)
s přítelem uvažujeme o koupi tohoto autíčka,chtěla bych se Vás zeptat,jak je to s rezervou kola u tohletoho auta?říkal mi že jsi přečetl že v autě není,což je docela špatný,u prodejce když jsme se byli na auto podívat jsme se jaksi zapoměli optat :) ,pokud bychom si rezervu koupily tak kam ji pak dát asi že? Děkuji moc za odpovědi,chtěla jsem se zeptat přímo majitelů autíčka,jaké s tím máte zkušenosti,přítel neví že jsem se vůbec sem mezi Vás přihlásila :D byl totiž hodně zklamán když zjistil že ji auto nemá :( .Jinak je i nadále určitě náš favorit a doufám že i zůstane.Bylo by to naše první nové koupené auto :D V plné palbě za tu cenu je přece ůžasné -i
doplň odkud jsi,je to lepší na rady ;-) a na servis ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od Poky Ul »

Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od denny »

V autě je samozřejmě místo rezervy přípravek na opravu pneu s kompresorkem, stejně jako u Cruze. Na menší dírky postačující na velkou díru a když se kolo úplně vyfouká je to nepoužitelné :-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od slaza »

Malý problém je, že prý teď držák na rezervu nikde v Brně ve všech 2 servisech nemají a nebudou. Nespěchám na něj, tak jsem nechtěl platit ještě za dopravu odjinud, ale kdoví, jestli v Brně do dovolené budou.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Bella
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 22:21

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od Bella »

18lukin18 píše:
Bella píše:Zdravím všechny majitele Orlanda :)
s přítelem uvažujeme o koupi tohoto autíčka,chtěla bych se Vás zeptat,jak je to s rezervou kola u tohletoho auta?říkal mi že jsi přečetl že v autě není,což je docela špatný,u prodejce když jsme se byli na auto podívat jsme se jaksi zapoměli optat :) ,pokud bychom si rezervu koupily tak kam ji pak dát asi že? Děkuji moc za odpovědi,chtěla jsem se zeptat přímo majitelů autíčka,jaké s tím máte zkušenosti,přítel neví že jsem se vůbec sem mezi Vás přihlásila :D byl totiž hodně zklamán když zjistil že ji auto nemá :( .Jinak je i nadále určitě náš favorit a doufám že i zůstane.Bylo by to naše první nové koupené auto :D V plné palbě za tu cenu je přece ůžasné -i
doplň odkud jsi,je to lepší na rady ;-) a na servis ;-)
Zdravím ,jsme z Valašského Meziříčí, malé město v Beskydech :)
jinak všem děkuji za odpovědi,popřemýšlíme o všech variantach,jde o to že máme malého prcka,stát se to mě,což se jednou stalo,píchla sem,ale ještě s ním dojela domů a přítel to přezul,ale být daleko od domu,normalne bych kolo vyměnila,ale nevim jak bych se sama dostávala do spod auta :roll: no neumím si to představit :D a nebo použila to lepení.Tak uvidíme :D
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od slaza »

Škoda 120 měla taky rezervu pod kufrem, i když vpředu. Vyndat to šlo (skoro vyklouzlo), horší to bylo dát zpátky. A to byly 14". Tady sundání nemusí být až tak zlé, ale zpátky -P .
Kolik máte defektů do roka?. Mít rezervu a dál to neřešit. Když ji nebudu mít, tak to pak řešit musím.
Ještě klíč a zvedák.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od slaza »

Navíc mně napadlo, když člověk při defektu zdeformuje disk (už jsem zažil), tak ho sežeň někde na dovolené, kolik aut s těmi našemi 115 jezdí!?
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od pekrtek »

Dal jsem do Cruze dojezdovou pneu a k tomu jsem musel koupit sadu s nářadím. Samozřejmě na Cruze není a tak bylo nutno koupit sadu na Orlando. Zbyl držák na pneu.
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od lord_maxx »

Upřímně řečeno, má cenu řešit náhradní pneu v době asistenčních služeb? Náhradní pneu vyjde tuším na cca. 8500 Kč, za to byste mohli mít řekněme 3 nové pneu a práci pneuservisu, počítám-li odtah auta v ceně pojištění auta nebo Chevrolet asistence.

Já s manželkou jsme dohodnutí, že kdyby tato nešťastná událost přišla (ťuk ťuk, doufám, že nepřijde ...), prostě se zavolá asistence a hotovo. Teoreticky hezky vymyšleno.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od smire666 »

To áno, ale kým prídu, tak mám koleso vymenené ( z kufra nič moc vybaľovať netreba ) a idem ďalej...
pozn. ešte rezervu nemám, pri defekte bola sada na dve veci... ale je to v riešení ;)
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od pekrtek »

Cena 8500 je lehce nadnesená. Otázkou je, jestli se na defekt pneu vztahuje Chevrolet asistence.
Bella
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 22:21

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od Bella »

Tak zatím za mé 8 leté ježdění sem měla defekt jen jednou, :D tak doufám že po koupi Orla to tak zůstane :)
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od vasek »

pekrtek píše:Cena 8500 je lehce nadnesená. Otázkou je, jestli se na defekt pneu vztahuje Chevrolet asistence.

Na defekt se sice vztahuje asistence Chevy, ale poškozený disk nebo pneumatiku je nutné zaplatit a to může trvat dlouho a také něco stát, zvlášť v cizině.
Pár měsíců jsem zvažoval, co udělat (také jsem dlouho nepíchl) a tak jsem namontoval TPMS (měření tlaku v pneu), abych zjistil unik vzduchu a zastavil dřív, než bude pneumatika neopraviteelná.
Opravná sada je dobrá, jednoduše se používá, ale pneumatika nesmí mít velký defekt, poškozené boky a disk nesmí být poškozen. Takže jsem nakonec zakoupil držák rezervy, nářadí i disk za akční cenu 5.000,-- Kč. Držák jsem si namontoval sám, není to nijak složité. Konstrukce držáku není nic moc a vyměna kola na silnici znamená mít "motorkové" rukavice a deku pod kolena :(( .
Po zasunutí rezervy do držáku Orlík sedne trochu na zadek. Do schránky v kufru se ještě musí dát výlisek se zvedákem, klíčem na kolové matice a nástavcem na uvolnění kola z držáku...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Bella
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 22, 2012 22:21

Re: rezerva u orlanda

Příspěvek od Bella »

A jeste jedna otazecka,vim ze tady to asik nepatri ale potrebuji znat vas nazor na castli auta,pritel prisel s tim ze jeho otec volal do servisu znamemu a ten rek ze mu chevrolet po 3 letech zacne rezivet. Jak je to u orla s kastli? Je pozinkovana a do jake casti vozu? Rekmu jasne ze po trech letech pokud to proda tak v poho, ale my urcite chceme aby nam min. 7 let drzel i vic. To vite jeho tata hned skladal ruce,ten jezdi jen ve wolksvagnech, a jeste nazor automechanika tak si to umite predstavit! Prosim vas objektivni nazor dik chlapi
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Kola a pneu“