Jaro se blizi...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Jaro se blizi...

Příspěvek od naky »

Zdravim,
tak uz jsem prehodil na letnky, 17nactky origo, jsou tam obuty Continentaly sport.
Zimaky mam Mischeliy 16tky. Musim rict, ze docela rozdil, je to tuzsi,ale ne moc, tak akorat, v zatackach super. Jen jsou trosku hlucne, uz od 50km/h jsou pneu slyset, pritom o zimach jsem skoro ani nevedel, paradox.
A co vy?
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Reklama
 

Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od dadif »

Tak já jsem ještě pořád zpět na letní nepřezul, ale zjistil jsem nedávno docela nepříjemnou věc - na podzim jsem nechal zimní gumy obout na originál 16" elektrony, s tím, že na letňáky pak koupím něco trochu hezčího a origo nechám na zimní (ne že by ty originál byly úplně nehezký, ale přece jen...). No ale teď mi to zrovna úplně finančně nehraje do noty, a tak jsem si řekl, že to nechám ještě letos přezout zpátky. Když jsem ale nedávno myl auto od největší špíny po zimě, tak jsem zjistil, že ty ráfky teda dostaly přes zimu pěkně zabrat, tam, kde bylo sebemenší poškození laku, se už objevila oxidace -P , dokonce se lak na pár místech i odlupuje - ty kola vypadají, jako by za sebou měly pět sezón a ne jednu zimu... :?
Tak ještě uvidím, nakonec možná ty nový na léto přece jen koupím, a tyhle nechám shnít zimním provozem... :(

P.S.: mimochodem nahodím ještě na jiným místě pár fotek a postřehů o tom, jaký jsem po první zimě a ohledání při důkladnějším ručním "po-zimním" mytí objevil šrámy a vadičky, trocha toho bohužel je...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
lord_maxx
Příspěvky: 161
Registrován: pon bře 05, 2012 15:25
Bydliště: Praha

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od lord_maxx »

Kdyz uz jsme u tech prehazovani 17" a 16" kol, neresite aktualni nastaveni velikosti kol na palubnim pocitaci? O co se jedna - ciste teoreticky, pokud je auto prodano se 17" koly a pak se prehodi na 16", nema to vliv na zobrazeni aktualni rychlosti/spotreby/najetych km? Asi ano, ale predpokladam, ze minimalne ...
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ černá Carbon Flash
+ original hliníkové prahy
+ folie
+ aktuálně 17" originály, 16" zimní pneu na plechách čerpají síly ve sklepě
+ držák rezervy
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od dadif »

Rozdíly tam samozřejmě jsou, ale ve výsledku to opravdu má asi jen minimální vliv, kterej se bude pohybovat v rámci tolerancí. Nebo alespoň nevím nic o tom, že by se to někde přenastavovalo, snad jedině servis, ale i tak pochybuju...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od slaza »

Výš jakou máš hloubku dezénu teď? A můžeš mít jen 1,6 mm. Tak bys musel po sjetí každého milimetru přenastavovat poloměr. A rozdíl mezi 3 rozměry, které jsou v TP je 2, 4 nebo 6 mm. A to musíš uvážit správný tlak v pneumatikách......
Prostě to neřeším :PP:
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od peterv »

Čo by ste chceli nastavovať? 17´´ guma má nižší profil, teda obvod plášťa na 17´´ a 16´´ disku je rovnaký. :D
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od slaza »

Je sice zajímavé, že pokud bych měl já 225/50 R17 a ty 215/55 R17, tak rozdíl na jednu otáčku je 36mm, tím pádem na jeden km při stejném počtu otočení, bych ujel o 18 m méně. To by při zanedbání výše uvedených vlivů dělalo na 100000 km přes 1800 km! Ale koho to zajímá. Co se týče rychlosti činí těch 36mm rozdíl 1,72%, což stejně ovlivní i rozdíl rychlostí. Proto se taky připouští jak výrobcem, tak policií odchylka, která je podstatně vyšší. Howgh!
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Uživatelský avatar
jiruna
Příspěvky: 50
Registrován: úte črc 17, 2007 23:14
Bydliště: Praha

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od jiruna »

Přesně jak píše Slaza, ještě pro zajímavost obvody všech povolených pneu pro Orlando:
215/60/16 208,73 cm
215/55/17 209,95 cm
225/50/17 206,34 cm
235/45/18 210,08 cm

Samozřejmě má vliv na obvod i tlak pneu.
Chevrolet Captiva 2.0D 4x4
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ + navi, Pewter Grey
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od dadif »

peterv píše:Čo by ste chceli nastavovať? 17´´ guma má nižší profil, teda obvod plášťa na 17´´ a 16´´ disku je rovnaký. :D
17" má nižší profil, ale z větší šířky pneu (profil je údaj v % šířky pneu, nikoli výška v mm), takže rozdíly tam zkrátka jsou, nicméně jak už bylo napsáno, je to v rámci tolerancí, takže se to neřeší...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
slaza
Příspěvky: 808
Registrován: úte říj 25, 2005 17:59
Bydliště: Brno

Re: Jaro se blizi...

Příspěvek od slaza »

Přiznám se, že ty 18" neřeším, budu jezdit km po polní cestě na chatu, tak jsem uvažoval, že bych to s někým vyměnil za 16", ale včera jsem to poprvé projel po D2 na Břeclav a i když při 130 byly slyšet prakticky jen ty kola, nebylo to horší jak na Kalosovi. A fakt je to hezčí.
CHEVROLET ORLANDO, MY 2012, OLYMPIC WHITE, LTZ 1,8 BENZÍN, 16", BEZ NAVI, OCHRANNÁ SADA, REZERVA
EAGLE SQUADRON


Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Kola a pneu“